Image
15.7.2014 0 Comments

Google vloží do európskych startupov 100 miliónov dolárov

Google chce prostredníctvom fondu Google Ventures investovať 100 miliónov dolárov do európskych začínajúcich technologických firiem. „Veríme, že startupová scéna v Európe má obrovský potenciál," napísal vo svojom blogu Bill Maris, partner Google Ventures.

„Zaznamenali sme pôsobivé nové spoločnosti, ktoré sa objavili v Londýne, Paríži, Berlíne, Nórsku, ale aj inde - SoundCloud, Spotify, Supercell a mnoho ďalších," dodáva Maris.

Nový fond bude vetvou amerického fondu Google Ventures a jeho kancelária bude v londýnskej štvrti Silicon Roundabout, kde sídlia stovky technologických spoločností. Maris nespomína, ktoré spoločnosti budú partnermi európskeho projektu, ale podľa zdrojov Financial Times má ísť o päť hlavných partnerov a bude medzi nimi aj Eze Vidra, ktorý zriadil v londýnskej technologickej štvrti Google Campus, inkubátor pre technologické startupy.

Google neuviedol, akým typom startupov budú udelené finančné prostriedky v Európe, ale možno predpokladať, že pôjde o spoločnosti zamerané na technológie a prírodné vedy. Okrem kapitálu im podľa Marisa ponúkne aj technickú podporu, návrhy a posudky, poradenstvo pri nábore, v oblasti marketingu a produktového manažmentu.

Zdroj: bbc.com
zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 1

Robotické vozidlo doručí jedlo objednané z reštaurácie

03.01.2020 00:10

Startup Refraction spustil v meste Ann Arbor (Michigan, USA) pilotný program služby na donášku jedla prostredníctvom autonómnych vozidiel. Autonómnym vozidlom sa rozumie trojkolesový robotický potravi ...

Startupy

Startup podporovaný Billom Gatesom dosiahol zásadný prielom vo využívaní solárnej energie

22.11.2019 00:10

Heliogen, spoločnosť zaoberajúca sa čistou energiou, ktorú podporuje aj Bill Gates, uviedol, že objavil spôsob, ako využiť umelú inteligenciu a pole zrkadiel na odrážanie toľko slnečného svetla, aby s ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá