Google vloží do európskych startupov 100 miliónov dolárov

0

Google chce prostredníctvom fondu Google Ventures investovať 100 miliónov dolárov do európskych začínajúcich technologických firiem. „Veríme, že startupová scéna v Európe má obrovský potenciál," napísal vo svojom blogu Bill Maris, partner Google Ventures.

„Zaznamenali sme pôsobivé nové spoločnosti, ktoré sa objavili v Londýne, Paríži, Berlíne, Nórsku, ale aj inde - SoundCloud, Spotify, Supercell a mnoho ďalších," dodáva Maris.

Nový fond bude vetvou amerického fondu Google Ventures a jeho kancelária bude v londýnskej štvrti Silicon Roundabout, kde sídlia stovky technologických spoločností. Maris nespomína, ktoré spoločnosti budú partnermi európskeho projektu, ale podľa zdrojov Financial Times má ísť o päť hlavných partnerov a bude medzi nimi aj Eze Vidra, ktorý zriadil v londýnskej technologickej štvrti Google Campus, inkubátor pre technologické startupy.

Google neuviedol, akým typom startupov budú udelené finančné prostriedky v Európe, ale možno predpokladať, že pôjde o spoločnosti zamerané na technológie a prírodné vedy. Okrem kapitálu im podľa Marisa ponúkne aj technickú podporu, návrhy a posudky, poradenstvo pri nábore, v oblasti marketingu a produktového manažmentu.

Zdroj: bbc.com
zdnet.com

Pridať komentár