Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Google uvádza novú službu Duo na videohovory. Je jednoduchá, rýchla a bezpečná

0

Google uviedol aplikáciu Duo na moblné videohovory pre Android aj iOS. Je určená na komunikáciu dvoch osôb (nepodporuje skupiny), ktorú má čo najviac zjednodušiť, urýchliť a zabezpečiť. Využíva end-to-end šifrovanie, takže k obsahu komunikácie nemá prístup ani Google. Umožňuje dokonca odovzdávanie hovorov medzi Wi-Fi a mobilným pripojením bez prerušenia hovoru (samozrejme, ak je kvalita signálu zlá Wi-Fi a mobilné pripojenie nie je dostupné, hovor sa odpojí) a automatickú úpravu kvality videa. Ak je šírka pásma obmedzená, Duo zníži rozlíšenie videa, aby hovor prebiehal plynulo. Manuálne možno nastaviť aj „limit na využitie mobilných dát“, čím sa zníži rozlíšenie videa, ale spotrebuje sa menej dát. Ak je kvalita siete veľmi zlá, hovor sa premení na čisto hlasový.

Ak chcete používať Duo, nepotrebujete nič iné ako telefónne číslo. Nemusíte vytvoriť osobitný účet, ba ani použiť účet Google. Veľmi jednoduché je aj používateľské rozhranie, predstavuje ho vlastne osoba, s ktorou hovoríte.

Jedinečná funkcia Duo je Knock knock. Stručne povedané, môžete vidieť živé video od volajúceho ešte skôr, než hovor prijmete. Funguje to však iba u ľudí, ktorých máte vo svojich kontaktoch.

Hoci aplikácia pracuje rovnakým spôsobom na Androide aj iOS, funkcia Knock knock sa odlišuje. Na Androide funguje aj na uzamknutej obrazovke. Používatelia iOS uvidia video pred prijatím hovoru iba v prípade, že majú aktívnu aplikáciu.

Duo využíva WebRTC, open source projekt na komunikáciu v reálnom čase prostredníctvom webového rozhrania, ktorý bol tiež vyvinutý spoločnosťou Google.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre Android v Play Store alebo pre iOS v App Store.

Zdroj: venturebeat.com

Redakcia

Všetky autorove články
Google Duo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať