Image
19.8.2016 0 Comments

Google uvádza novú službu Duo na videohovory. Je jednoduchá, rýchla a bezpečná

Google uviedol aplikáciu Duo na moblné videohovory pre Android aj iOS. Je určená na komunikáciu dvoch osôb (nepodporuje skupiny), ktorú má čo najviac zjednodušiť, urýchliť a zabezpečiť. Využíva end-to-end šifrovanie, takže k obsahu komunikácie nemá prístup ani Google. Umožňuje dokonca odovzdávanie hovorov medzi Wi-Fi a mobilným pripojením bez prerušenia hovoru (samozrejme, ak je kvalita signálu zlá Wi-Fi a mobilné pripojenie nie je dostupné, hovor sa odpojí) a automatickú úpravu kvality videa. Ak je šírka pásma obmedzená, Duo zníži rozlíšenie videa, aby hovor prebiehal plynulo. Manuálne možno nastaviť aj „limit na využitie mobilných dát“, čím sa zníži rozlíšenie videa, ale spotrebuje sa menej dát. Ak je kvalita siete veľmi zlá, hovor sa premení na čisto hlasový.

Ak chcete používať Duo, nepotrebujete nič iné ako telefónne číslo. Nemusíte vytvoriť osobitný účet, ba ani použiť účet Google. Veľmi jednoduché je aj používateľské rozhranie, predstavuje ho vlastne osoba, s ktorou hovoríte.

Jedinečná funkcia Duo je Knock knock. Stručne povedané, môžete vidieť živé video od volajúceho ešte skôr, než hovor prijmete. Funguje to však iba u ľudí, ktorých máte vo svojich kontaktoch.

Hoci aplikácia pracuje rovnakým spôsobom na Androide aj iOS, funkcia Knock knock sa odlišuje. Na Androide funguje aj na uzamknutej obrazovke. Používatelia iOS uvidia video pred prijatím hovoru iba v prípade, že majú aktívnu aplikáciu.

Duo využíva WebRTC, open source projekt na komunikáciu v reálnom čase prostredníctvom webového rozhrania, ktorý bol tiež vyvinutý spoločnosťou Google.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre Android v Play Store alebo pre iOS v App Store.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nová zrkadlovka D780 od Nikonu, profesionálne objektívy a kompakt Coolpix P950

08.01.2020 23:52

Zrkadlovku D780 so snímačom full frame Nikon prvý krát predstavil na veľtrhu CES a slovenskí fotografi a novinári sa s ňou mohli o deň neskôr zoznámiť aj v Bratislave. Novinka pre pokročilých amatérov ...

Produkty

Tretia generácia fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III pre profesionálnu športovú a prírodnú fotografiu

08.01.2020 00:10

Nový fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je vzhľadom na kadenciu záberov a rýchlosť zaostrovania a sledovania objektov určený predovšetkým pre profesionálnych fotografov fotiacich  šport a prírodu. Vid ...

Produkty

CES 2020: Predpremiéra smartfónov rady TCL 10 vrátane modelu s podporou 5G

07.01.2020 00:10

Spoločnosť TCL Communication predstavila na veľtrhu CES v predpremiére svoju novú produktovú rodinu smartfónov TCL 10, vrátane prvého telefónu tejto značky s podporou rýchlych 5G sietí, ktorý bude uve ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá