Image
15.3.2016 0 Comments

Google ukázal vývojársky náhľad Androidu N. Aké novinky prinesie?

Google vydal vývojársku náhľadovú verziu Androidu 7.0, ktorá nám ponúka pohľad na to, ako bude nový Android N vyzerať. Samozrejme, takáto náhľadová verzia často obsahuje aj funkcie, ktoré sa do finálnej podoby nemusia dostať.

Hoci vývojárska konferencia Google I/O sa začne až 18. mája, spoločnosť prekvapila vývojárov sprístupnením náhľadovej verzie nového Androidu na svojej stránke pre vývojárov s dvojmesačným predstihom, a to pre zariadenia Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9 (Wi-Fi a LTE), Nexus Player a Pixel C. Aké  novinky teda prináša?

Predovšetkým je to rozdelená obrazovka (režim multi-window). Kompatibilné aplikácie budú môcť byť otvorené bok po boku, vývojári však budú musieť pridať do každej podporu tohto režimu, pričom budú môcť určiť minimálnu veľkosť okna aplikácie. K dispozícii je aj nový režim obraz v obraze (picture-in-picture – PiP), ktorý funguje podobne ako minimalizované video na YouTube. Rozdelená obrazovka zjednoduší a sprehľadní ovládanie smartfónu či tabletu, používatelia sa nebudú musieť stále prepínať medzi jednotlivými spustenými aplikáciami.

Revidovaná a zlepšená bola aj ponuka nedávno spustených aplikácií, jej  nové fungovanie ukazuje video:

K novinkám patria aj nočný režim s obmedzením množstva modrého svetla na displeji a tmavá téma používateľského rozhrania. Nová bude aj funkcia šetriča dát (Data Saver). Ak bude povolená, dáta sa budú na pozadí synchronizovať len v prípade pripojenia na sieť Wi-Fi.

Dobrá myšlienka je umiestnenie tiesňových informácií na uzamknutú obrazovku. Môže to byť meno, krvná skupina, adresa, alergie a ďalšie informácie, ktoré môžu byť dôležité pri nehode, keď nebudete schopní komunikovať.

Zmeny sa dotkli aj zobrazenia notifikácií. Budú krajšie a prehľadnejšie, pribudne aj možnosť odpovedať na prichádzajúce správy priamo vo vyskakovacích upozorneniach v hornej časti obrazovky.

Ďalšie zlepšenia sa týkajú napr. panela s rýchlymi nastaveniami systému, ktorý bude kompaktnejší, blokovania vybraných telefónnych čísel či manuálnej kalibrácie farieb na displeji. Zefektívni sa šetriaci režim Doze, ktorý bude vybavený „dvojrýchlostným“ systémom. Medzi praktické novinky patrí aj zväčšenie niektorých prvkov používateľského rozhrania.

Zdroj: androidauthority.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nová zrkadlovka D780 od Nikonu, profesionálne objektívy a kompakt Coolpix P950

08.01.2020 23:52

Zrkadlovku D780 so snímačom full frame Nikon prvý krát predstavil na veľtrhu CES a slovenskí fotografi a novinári sa s ňou mohli o deň neskôr zoznámiť aj v Bratislave. Novinka pre pokročilých amatérov ...

Produkty

Tretia generácia fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III pre profesionálnu športovú a prírodnú fotografiu

08.01.2020 00:10

Nový fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je vzhľadom na kadenciu záberov a rýchlosť zaostrovania a sledovania objektov určený predovšetkým pre profesionálnych fotografov fotiacich  šport a prírodu. Vid ...

Produkty

CES 2020: Predpremiéra smartfónov rady TCL 10 vrátane modelu s podporou 5G

07.01.2020 00:10

Spoločnosť TCL Communication predstavila na veľtrhu CES v predpremiére svoju novú produktovú rodinu smartfónov TCL 10, vrátane prvého telefónu tejto značky s podporou rýchlych 5G sietí, ktorý bude uve ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá