Google rieši vo svojom vyhľadávaní problém stránok nabúraných spamermi

Bezpečnosť
0

Google sa v poslednom čase venuje riešeniu problému zobrazovania stránok hacknutých spamermi vo výsledkoch vyhľadávania, a to pomocou zmeny v algoritmoch vyhľadávania.

Veľké množstvo legitímnych stránok totiž hackli spameri a zneužívajú ich na šírenie malvéru, porna, podporu prevádzky stránok s nízkou kvalitou a na reklamy rôzneho falšovaného tovaru, nepovolených liekov a pod.

Ohrozené sú najmä webové stránky nepoužívajúce štandardné postupy zabezpečenia. Do takých sa môžu spameri ľahko nabúrať. Môže ísť pritom o vládne stránky, weby univerzít, malých firiem, reštaurácií, konferencií atď. Kybernetickí zločinci zámerne hľadajú takéto stránky a aplikujú na ne nebezpečný obsah, ktorý sa tak zobrazuje na popredných miestach vo vyhľadávačoch.

Proti takýmto praktikám chce Google zakročiť zmenou algoritmov, ktorá ovplyvní približne 5 % dopytov (v závislosti od jazyka). Po zavedení nových algoritmov si používatelia môžu všimnúť, že pri určitých dopytoch sa zníži počet výsledkov, zobrazia sa iba tie najrelevantnejšie.

google_relevant_results.jpg

Google teda pokračuje v ladení svojho systému tak, aby sa zbavil škodlivého obsahu a zobrazoval len legitímne výsledky.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať