Image
31.8.2012 0 Comments

Google pridáva firemné nástroje do Google+

google-plus.jpg Ide o prvý krok pri vytváraní podnikovej verzie sociálnej siete Google+ určenej zákazníkom služby Google Apps. Vývojári najnovšie spustili verejné testovanie prvej súpravy firemných nástrojov pre Google+. Google o svojom úmysle vytvoriť samostatnú firemnú verziu svojej sociálnej siete informoval už v minulom roku s tým, že už firemnú sociálnu sieť testuje na vlastných zamestnancoch. V stredu spoločnosť zverejnila náhľadovú verziu niekoľkých nástrojov pre Google+, prispôsobených na používanie v pracovnom prostredí a zameraných na lepšiu spoluprácu používateľov cloudovej platformy Google Apps.

„Organizácie teraz majú možnosť vyskúšať si firemné nástroje v Google+ úplne zadarmo, a to až do konca roka 2013. Medzitým budeme priebežne pridávať ďalšie funkcie vytvorené na mieru podnikom," oznámil Clay Bavor, riaditeľ produktového manažmentu pre Google Apps.

Google+ bol pôvodne spustený ako čisto spotrebiteľská sociálna sieť v polovici minulého roka, dalo sa však očakávať, že Google čo nevidieť vytvorí aj verziu pre firemných zákazníkov a využije tak rastúcu popularitu firemných sociálnych sietí (ESN). Softvér ESN ponúka funkcionalitu Facebooku či Twitteru prevedenú do firemného prostredia, v ktorom má každý zamestnanec svoj profil a môže sa tak so svojimi spolupracovníkmi ľahko deliť o dôležité informácie a dokumenty, hodnotiť najrôznejší obsah, blogovať, diskutovať alebo vytvárať komunitné skupiny.

O dodávku riešenia ESN sa starajú špecializovaní výrobcovia, ako NewsGator, Jive Software a Socialtext, ale aj veľké organizácie, medzi ktoré patrí Microsoft, Cisco, IBM či Oracle. Tie pridávajú moduly ESN do svojich podnikových aplikácií a služieb. Nemožno sa čudovať, že získanie vlastných komponentov ESN pre službu Google Apps je pre Google veľmi dôležité.

Prvá súprava firemných nástrojov pre Google+ zahŕňa okrem iného funkcie na kontrolu nad zdieľaním obsahu zverejneného v tejto sieti. Zamestnanec sa tak napríklad môže rozhodnúť, že jeho príspevok uvidia iba jeho spolupracovníci a nikto ho nesmie ďalej zdieľať s niekým zvonku. Rovnako tak možno príspevok sprístupniť aj firemným partnerom a iným organizáciám mimo firmy.

Zdroj: Computerworld.czNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Wi-Fi 6 sotva prišlo a už je na ceste Wi-Fi 7

09.09.2019 19:10

Wi-Fi 6 práve prichádza do telefónov, notebookov a sieťových zariadení, no inžinieri už upriamujú svoju pozornosť na nasledujúcu verziu Wi-Fi 7. Pri rýchlostiach až 30 gigabitov za sekundu nová gener ...

Internet

Synology Drive - riešenie tímovej spolupráce pre startupy, malé firmy, pobočky, alebo freelancerov

27.08.2019 00:10

Špecialny projekt Bez IT podpory sa v súčasnosti nezaobíde prakticky žiadny biznis a už aj malé firmy si uvedomujú výhody cloudových riešení na ukladanie údajov a tímovú spoluprácu. Pokiaľ sa jedná ...

Internet

Ubráňte sa hackerom aj vďaka tejto konferencii

28.08.2019 00:00

Po úspešne vypredanom 1. ročníku sa spoločnosť GOPAS SR pustila do príprav konferencie HackerFest Slovakia 2019, ktorá sa považuje za najväčšiu IT Security a Hacking udalosť na Slovensku. Konferencia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019