Image
31.8.2012 0 Comments

Google pridáva firemné nástroje do Google+

google-plus.jpg Ide o prvý krok pri vytváraní podnikovej verzie sociálnej siete Google+ určenej zákazníkom služby Google Apps. Vývojári najnovšie spustili verejné testovanie prvej súpravy firemných nástrojov pre Google+. Google o svojom úmysle vytvoriť samostatnú firemnú verziu svojej sociálnej siete informoval už v minulom roku s tým, že už firemnú sociálnu sieť testuje na vlastných zamestnancoch. V stredu spoločnosť zverejnila náhľadovú verziu niekoľkých nástrojov pre Google+, prispôsobených na používanie v pracovnom prostredí a zameraných na lepšiu spoluprácu používateľov cloudovej platformy Google Apps.

„Organizácie teraz majú možnosť vyskúšať si firemné nástroje v Google+ úplne zadarmo, a to až do konca roka 2013. Medzitým budeme priebežne pridávať ďalšie funkcie vytvorené na mieru podnikom," oznámil Clay Bavor, riaditeľ produktového manažmentu pre Google Apps.

Google+ bol pôvodne spustený ako čisto spotrebiteľská sociálna sieť v polovici minulého roka, dalo sa však očakávať, že Google čo nevidieť vytvorí aj verziu pre firemných zákazníkov a využije tak rastúcu popularitu firemných sociálnych sietí (ESN). Softvér ESN ponúka funkcionalitu Facebooku či Twitteru prevedenú do firemného prostredia, v ktorom má každý zamestnanec svoj profil a môže sa tak so svojimi spolupracovníkmi ľahko deliť o dôležité informácie a dokumenty, hodnotiť najrôznejší obsah, blogovať, diskutovať alebo vytvárať komunitné skupiny.

O dodávku riešenia ESN sa starajú špecializovaní výrobcovia, ako NewsGator, Jive Software a Socialtext, ale aj veľké organizácie, medzi ktoré patrí Microsoft, Cisco, IBM či Oracle. Tie pridávajú moduly ESN do svojich podnikových aplikácií a služieb. Nemožno sa čudovať, že získanie vlastných komponentov ESN pre službu Google Apps je pre Google veľmi dôležité.

Prvá súprava firemných nástrojov pre Google+ zahŕňa okrem iného funkcie na kontrolu nad zdieľaním obsahu zverejneného v tejto sieti. Zamestnanec sa tak napríklad môže rozhodnúť, že jeho príspevok uvidia iba jeho spolupracovníci a nikto ho nesmie ďalej zdieľať s niekým zvonku. Rovnako tak možno príspevok sprístupniť aj firemným partnerom a iným organizáciám mimo firmy.

Zdroj: Computerworld.czNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Microsoft sprístupňuje svoj nový prehliadač Chromium Edge pre širokú verejnosť

17.01.2020 00:04

Microsoft 15. januára 2020 oficiálne nahradil svoj desaťročný webový renderovací engine Trident iným, ktorý je založený na open source projekte Chromium. Úlohou nového Edge (Microsoft ho tak nazýva, p ...

Internet

Neurónové siete sa učia vidieť v 3D

17.01.2020 00:15

Počítač dnes môžu riadiť autá, poraziť najlepších hráčov v hrách ako go či šachy či dokonca písať prózu. Konvolučné neurónové siete (CNN – convolutional neural networks), inšpirované vrstvami neurónov ...

Internet

Vývoj aplikácií bez programovania. Google kúpil AppSheet

15.01.2020 00:30

Google oznámil, že za nezverejnenú sumu získal spoločnosť AppSheet, platformu na vývoj podnikových aplikácií bez kódu. AppSheet umožňuje vývojárom bez rozsiahlych znalostí o programovaní zhromažďovať ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá