Image
6.10.2017 0 Comments

Google predstavil vodotesný Pixel 2 a Pixel 2 XL s fotoaparátom dual-pixel a always-on displejom

 Google ohlásil druhú generáciu svojich fotomobilov Pixel 2 a Pixel 2 XL. Zatiaľ čo Pixel 2 vyzerá takmer rovnako ako jeho predchodca, model XL prichádza s niekoľkými podstatnými zmenami v dizajne. Displej teraz pokrýva takmer celú čelnú stranu telefónu a z 5,5-palcového sa zväčšil na 6-palcový.

Menší Pixel si zachoval 5-palcový displej a hrubé rámčeky. Jediný rozdiel je na zadnej strane, kde sa horná sklená časť zmenšila, takže už nezahŕňa snímač odtlačkov prstov, o ktorom Google tvrdí, že je najrýchlejší na smartfóne. Zväčšil sa aj objektív fotoaparátu a teraz zľahka vyčnieva.

Oba smartfóny majú procesory Snapdragon 835, 4 GB pamäte RAM a 64 GB alebo 128 GB internej pamäte. Každý z nich má predné stereoreproduktory a displej OLED, menší Pixel má rozlíšenie 1080p (hustota 441 PPI) a väčšia verzia má rozlíšenie 2880 × 1440 (hustota 538 PPI).

Oba telefóny podporujú funkciu Active Edge, čo znamená, že stlačením ich bokov možno spustiť nejakú akciu. V predvolenom nastavení sa spustí služba Asistent Google a stíši sa telefónny hovor.

Najväčší dôraz však kládol Google na fotoaparáty. V teste DXO Mark získal Pixel 2 rekordné skóre 98. Na porovnanie, iPhone 8 Plus dosiahol 94. Oba smartfóny majú 12,2-megapixelový zadný fotoaparát s clonou f/1,8 a optickou stabilizáciou obrazu, čo je zlepšenie oproti minuloročnému objektívu f/2,0 a elektronickej stabilizácii obrazu. Fotoaparát používa takzvaný dual-pixel sensor, ktorý by mal doslova rozdeliť každý pixel na dva. Pixely sú o niečo menšie ako u predchodcu (1,4 μm namiesto 1,55 μm), ale technológia umožňuje rýchle laserové aj fázové ostrenie. Okrem toho ju Google využíva aj v režime portrétu, kde umožňuje zaostriť na objekt v popredí, pričom pozadie je rozostrené, a to bez toho, aby Pixel 2 mal druhý fotoaparát. Je to preto, že rozdelené pixely sa správajú ako druhý objektív, umožňujúci fotoaparátu zachytiť druhú snímku, mierne posunutú od prvej. Použitím týchto dát sa dá vytvoriť mapa hĺbky, ktorá pomôže identifikovať popredie a pozadie na snímke a rozmazať všetko okrem objektu.

Google ponúka aj vlastnú obdobu Live Photos z iPhonu, tzv. Motion Photos. Funguje to skoro rovnako: fotoaparát zaznamená ku každej fotografii trojsekundový klip a pridá ho do súboru. Telefón má automaticky odstrániť nechcené časti klipu, takže ak ho ihneď vložíte do vrecka, teoreticky sa to neuloží.

Fotoaparáty na nových Pixeloch podporujú aj funkcie rozšírenej reality. Do fotografií a videí budete môcť pridať rôzne 3D značky a emotikony. Pripravujú sa aj samolepky s tematikou Star Wars.

Drobné zlepšenia sa objavili aj na domovskej obrazovke. V jej dolnej časti sa nachádza vyhľadávacie pole, v hornej časti je widget, ktorý zobrazuje dátum, teplotu a nadchádzajúce stretnutia. Always-on displej zobrazuje notifikácie a presný čas. A tohtoročný Pixel obsahuje aj always-on mikrofón na počúvanie hudby, takže na obrazovke sa zobrazuje, čo práve počúvate (niečo podobné ako v rádiu).

Nové Pixely budú ako prvé zariadenia obsahovať Google Lens, funkciu predstavenú na jar. Ak si ju aktivujete, budete môcť nasmerovať fotoaparát na rôzne objekty (knihy, pamätihodnosti) a Google automaticky ponúkne informácie o nich. Takisto budete môcť naskenovať e-mailové adresy či heslá Wi-Fi a potom tieto údaje automaticky použiť.

Pixel 2 sa bude dodávať v troch farbách – bielej, čiernej a bledomodrej. 64 GB verzia bude stáť 649 dolárov, za 128 GB variant zaplatíte 749 dolárov. Model Pixel 2 XL bude dostupný len v dvoch farbách – čiernej a bielej. Cena verzie so 64 GB úložiskom je 849 dolárov, 128 GB variant bude o stovku drahší. Novinky by sa mali na trhu objaviť 17. októbra.

Zdroj: Theverge

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty 1

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_09

Najnovšie videáPC forum button