Image
6.10.2017 0 Comments

Google predstavil vodotesný Pixel 2 a Pixel 2 XL s fotoaparátom dual-pixel a always-on displejom

 Google ohlásil druhú generáciu svojich fotomobilov Pixel 2 a Pixel 2 XL. Zatiaľ čo Pixel 2 vyzerá takmer rovnako ako jeho predchodca, model XL prichádza s niekoľkými podstatnými zmenami v dizajne. Displej teraz pokrýva takmer celú čelnú stranu telefónu a z 5,5-palcového sa zväčšil na 6-palcový.

Menší Pixel si zachoval 5-palcový displej a hrubé rámčeky. Jediný rozdiel je na zadnej strane, kde sa horná sklená časť zmenšila, takže už nezahŕňa snímač odtlačkov prstov, o ktorom Google tvrdí, že je najrýchlejší na smartfóne. Zväčšil sa aj objektív fotoaparátu a teraz zľahka vyčnieva.

Oba smartfóny majú procesory Snapdragon 835, 4 GB pamäte RAM a 64 GB alebo 128 GB internej pamäte. Každý z nich má predné stereoreproduktory a displej OLED, menší Pixel má rozlíšenie 1080p (hustota 441 PPI) a väčšia verzia má rozlíšenie 2880 × 1440 (hustota 538 PPI).

Oba telefóny podporujú funkciu Active Edge, čo znamená, že stlačením ich bokov možno spustiť nejakú akciu. V predvolenom nastavení sa spustí služba Asistent Google a stíši sa telefónny hovor.

Najväčší dôraz však kládol Google na fotoaparáty. V teste DXO Mark získal Pixel 2 rekordné skóre 98. Na porovnanie, iPhone 8 Plus dosiahol 94. Oba smartfóny majú 12,2-megapixelový zadný fotoaparát s clonou f/1,8 a optickou stabilizáciou obrazu, čo je zlepšenie oproti minuloročnému objektívu f/2,0 a elektronickej stabilizácii obrazu. Fotoaparát používa takzvaný dual-pixel sensor, ktorý by mal doslova rozdeliť každý pixel na dva. Pixely sú o niečo menšie ako u predchodcu (1,4 μm namiesto 1,55 μm), ale technológia umožňuje rýchle laserové aj fázové ostrenie. Okrem toho ju Google využíva aj v režime portrétu, kde umožňuje zaostriť na objekt v popredí, pričom pozadie je rozostrené, a to bez toho, aby Pixel 2 mal druhý fotoaparát. Je to preto, že rozdelené pixely sa správajú ako druhý objektív, umožňujúci fotoaparátu zachytiť druhú snímku, mierne posunutú od prvej. Použitím týchto dát sa dá vytvoriť mapa hĺbky, ktorá pomôže identifikovať popredie a pozadie na snímke a rozmazať všetko okrem objektu.

Google ponúka aj vlastnú obdobu Live Photos z iPhonu, tzv. Motion Photos. Funguje to skoro rovnako: fotoaparát zaznamená ku každej fotografii trojsekundový klip a pridá ho do súboru. Telefón má automaticky odstrániť nechcené časti klipu, takže ak ho ihneď vložíte do vrecka, teoreticky sa to neuloží.

Fotoaparáty na nových Pixeloch podporujú aj funkcie rozšírenej reality. Do fotografií a videí budete môcť pridať rôzne 3D značky a emotikony. Pripravujú sa aj samolepky s tematikou Star Wars.

Drobné zlepšenia sa objavili aj na domovskej obrazovke. V jej dolnej časti sa nachádza vyhľadávacie pole, v hornej časti je widget, ktorý zobrazuje dátum, teplotu a nadchádzajúce stretnutia. Always-on displej zobrazuje notifikácie a presný čas. A tohtoročný Pixel obsahuje aj always-on mikrofón na počúvanie hudby, takže na obrazovke sa zobrazuje, čo práve počúvate (niečo podobné ako v rádiu).

Nové Pixely budú ako prvé zariadenia obsahovať Google Lens, funkciu predstavenú na jar. Ak si ju aktivujete, budete môcť nasmerovať fotoaparát na rôzne objekty (knihy, pamätihodnosti) a Google automaticky ponúkne informácie o nich. Takisto budete môcť naskenovať e-mailové adresy či heslá Wi-Fi a potom tieto údaje automaticky použiť.

Pixel 2 sa bude dodávať v troch farbách – bielej, čiernej a bledomodrej. 64 GB verzia bude stáť 649 dolárov, za 128 GB variant zaplatíte 749 dolárov. Model Pixel 2 XL bude dostupný len v dvoch farbách – čiernej a bielej. Cena verzie so 64 GB úložiskom je 849 dolárov, 128 GB variant bude o stovku drahší. Novinky by sa mali na trhu objaviť 17. októbra.

Zdroj: Theverge

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SUSE 2018

Najnovšie videá