S_042020 S_042020 S_042020

Google po prvýkrát od roku 2014 redizajnoval značku Android. A nebude už používať názvy sladkostí

8

Google predstavil novú tvár značky Android. Je to jej tretí oficiálny dizajn odvtedy, čo patrí Googlu, a prvá zmena od roku 2014. Nápis Android dostáva novú farebnú paletu a oficiálne logo bude namiesto celej postavy robota obsahovať iba jeho hlavu, ktorá má trochu odlišný tvar a iný odtieň zelenej. Písmená zostávajú malé, ale používa sa iný font. A čo je dôležitejšie, názov Android bude odteraz vždy sprevádzať hlava robota, ktorá sa stane trvalým príslušenstvom značky Android.

Nápis a hlava budú tvoriť jednotný celok. Keďže telo robota bolo odstránené, Google urobil hlavu výraznejšou a antropomorfnejšou. Pre tých, ktorí chcú naďalej používať celého robota, Google ho necháva dostupným pod rovnakou licenciou Creative Commons ako predtým, takže v nasledujúcich rokoch sa budeme stretávať aj so starou verziou úplného robota.

Rozdiel je v tom, že nebude existovať nová verzia úplného robota s novou farebnou schémou. Kanonická verzia nového loga Android obsahuje čierne písmená na bielom pozadí (alebo biele na kontrastnom pozadí) a zelenú hlavu robota, ale spoločnosť Google rozširuje možnosti značky o novú farebnú paletu, ktorú možno aplikovať na obe časti.

K rebrandingu Androidu patrí aj rozhodnutie spoločnosti upustiť pri označovaní verzií operačného systému od používania názvov sladkostí, a to od verzie Android 10.

Zdroj: androidcentral.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Google Android smartfon telefon dizajn robot

8 komentárov

zivotny cyklus androidu reakcia na: Google po prvýkrát od roku 2014 redizajnoval značku Android. A nebude už používať názvy sladkostí

27.8.2019 10:08
moja skusenost s uprgade androidu je skor negativna.
Ked si kupim novy fon s tovarenskym OS tak je to relativne OK (tym sa mysli relativne odladene)
Potom pride prvy minor updete (nie upgrade na vyzsiu verziu ale iba updeate na vyzsi build) a ten opravuje chyby a je vitany.
Potom je uz system OK a teraz pride to nasieracie. Vsetky dalsie aktualizacie su uz spomalujuce lebo uz iba vymyslaju ako tvoj telefon co najviac vykradnut a pospustat ti kadeco na pozadi co zbiera data a zbytocne ti zere baterku (samozrejme nevypnutelne/neodstranitelne).

...od používania názvov sladkostí... reakcia na: Google po prvýkrát od roku 2014 redizajnoval značku Android. A nebude už používať názvy sladkostí

24.8.2019 18:08
bude diétnejší?? :-)))

Hroza reakcia na: Google po prvýkrát od roku 2014 redizajnoval značku Android. A nebude už používať názvy sladkostí

23.8.2019 18:08
Keby mu ten android isiel poriadne. Ale iba same aktualizacie appiek. Clovek chce pouzivat telefon s viacerymi pravami a neide to. Kupi novy fon a pokial si nezaplati, tak nedostane veci do noveho zo stareho. Aktualizacie riesia ludia v rebricku nissie a nie google. Cize na fon vecsinou funguje 1 az 2 aktualizacie. Potom STOP. Hlavna vec, ze maju nove logo. A polovicku dat mi zozeru reklamy. Skvele google. Len tak dalej.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať