SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

Technológie
0

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou.

Neurónová sieť je vlastne softvér, ktorý si učením vytvára istý model. V podstate vykonáva veľmi sofistikovaný proces pokusov a omylov, kým sa od neho dočkáme odpovede. V novom článku publikovanom v časopise Nature DeepMind vysvetlil nový prístup k strojovému učeniu, v ktorom sa používa tzv. diferencovateľný neurónový počítač – Differentiable Neural Computer (DNC). Samozrejme, nový počítač nie je fyzický kus hardvéru, je to skôr technika na usporiadanie informácií a aplikovanie predchádzajúcich znalostí na riešenie jedinečných problémov.

Technológia DNC využíva špecializovanú neurónovú sieť, nazvanú Controller. Je to riadiaca jednotka, ktorá ukladá informácie buď uložením na novom mieste, alebo prepísaním predtým obsadeného miesta. Funguje teda podobne ako pamäť RAM v počítači, do ktorej môže procesor pri svojich výpočtoch zapisovať a čítať z nej. V tomto procese sa medzi ukladanými informáciami chronologicky vytvárajú asociácie s novo zapisovanými dátami. Takáto neurónová sieť potom môže nielen skladovať, ale aj aktualizovať a replikovať svoje znalosti.

Podrobnosti o týchto nových nástrojoch si môžete prečítať v blogovom príspevku Deep Mind. Ďalšia úloha spoločnosti spočíva vo vývoji nových algoritmov, ktoré by mohli pracovať s väčšími dátovými súbormi.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google umela inteligencia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať