Image
23.9.2015 0 Comments

Google chystá akciu na 29. septembra. Predstaví Android 6.0, nové Nexusy a Chromecast 2

Google rozposlal pozvánky na podujatie, ktoré sa má uskutočniť 29. septembra v San Franciscu. Síce vyslovene neuvádza, aké novinky chce predstaviť, možno však predpokladať, že bude medzi nimi finálna verzia Androidu 6.0 Marshmallow a nejaké nové zariadenia z produktových rodín Nexus a Chromecast. Podľa nedávno uniknutých informácií by nové telefóny Nexus mali uviesť LG a Huawei.

Podľa únikov by telefón od LG mal niesť názov Nexus 5x a obsahovať 5,2-palcový displej. Rozlíšenie je zatiaľ otázne, môže to byť full HD s jemnosťou 423 ppi alebo Quad HD s 565 ppi. Procesor bude od Qualcommu, môže ísť o šesťjadrový Snapdragon 808 alebo novší Snapdragon 820 s podporou 3 GB RAM. Očakáva sa čítačka odtlačkov prstov a port USB-C, 2700 mAh batéria a 13 Mpx fotoaparát Sony s laserovým autofókusom.

Väčší Nexus 6 od Huawei by mal mať 5,7-palcový displej s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov a 515 ppi. Mal by mať štíhle telo s hrúbkou iba 6,6 mm (pri modeli LG sa očakáva hrúbka 8 mm) a s vyčnievajúcim zadným fotoaparátom. Poháňať by ho mal takisto procesor od Qualcommu, a to buď Snapdragon 810, alebo 820.

Pokiaľ ide o Android 6.0 Marshmallow, ten by mal priniesť podporu pre Android Pay, USB-C na rýchlejšie nabíjanie, snímanie odtlačkov prstov, zlepšenú správu oprávnení, predĺženú výdrž a ďalšie novinky.

Nový Chromecast by mal mať zmenený tvar, zlepšené pripojenie Wi-Fi na podporu funkcie Fast Play. Očakáva sa oznámenie podpory pre Spotify. Hovorilo sa aj o ďalšom zariadení Chromecast Audio s 3,5 mm konektorom audio jack, ktorý umožní spojiť všetky reproduktory do multiroomového systému, schopného streamovať Spotify. Aktualizovaná by mala byť aj aplikácia, a to pridaním nových sekcií What's On a Discover Apps.

Zdroj: engadget.com
pocket-lint.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 6

Ktoré profesie budú najviac odolné zmenám na trhu práce?

31.12.2019 00:05

Automatizácia by v nasledujúcich rokoch mohla spôsobiť zrušenie miliónov pracovných miest. Ak ste v produktívnom veku, musíte sa týmto trendom zaoberať. V globálnej ekonomike totiž prebiehajú zmeny, k ...

Biznis

Business Intelligence z pohľadu developerky: Nové kompetenčné centrum v Košiciach

19.12.2019 00:12

V poslednej dobe sa business intelligence čoraz častejšie spája s konceptom ďalšej generácie reportingu (new generation reporting). Súhrn postupov, metód a analýz na prepájanie oblastí biznisu má pris ...

Biznis

Už aj firemný softvér chcú manažéri nakupovať cez e-shop

29.11.2019 00:10

Manažéri chcú nakupovať firemný softvér rovnako, ako si v súkromí objednávajú bežné potreby do domácnosti. Teda online. Príklon B2B segmentu k „e-shopom“ potvrdil nový prieskum od Futurum Research, do ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá