Google chce zabrániť tomu, aby robotika a umelá inteligencia len tak nahradili ľudí

0

Rýchly pokrok v oblastiach, ako je robotika, umelá inteligencia, nanotechnológie či autonómne riadenie vozidiel by mohol mať škodlivé účinky na ľudí. Jeden z hlavných problémov, ktorý sa snažia riešiť vlády na celom svete, je vyváženie prichádzajúcich technológií tak, aby neohrozili živobytie ľudí. Nástupom nových technológií by totiž ľudia mohli stratiť zdroj príjmov.

Takéto obavy má aj Google a jeho generálny riaditeľ Sundar Pichai na blogu spoločnosti ohlásil tri spôsoby, ako chce vyhľadávací gigant pomôcť situáciu riešiť. Pichai poukazuje na to, že medzi vznikajúcimi pracovnými miestami a potenciálom pracovníkov je veľká medzera. Mladí ľudia v USA nedostávajú dostatočnú odbornú prípravu. A tento rozdiel sa stále prehlbuje. Podľa nedávnej štúdie bude v roku 2020 jedna tretina pracovných miest vyžadovať zručnosti, ktoré dnes nie sú bežné. Google sa preto chce v spolupráci s rôznymi spoločnosťami zamerať na poskytovanie výcvikových programov v oblasti digitálnych zručností, IT podpory a vývoja pre web a Android.

Okrem toho Google sľubuje, že poskytne 1 miliardu dolárov popredným organizáciám, ktoré sa venujú riešeniu výziev vyplývajúcich z technologického pokroku. V priebehu piatich rokov im poskytne granty, ktoré pomôžu preklenúť medzery vo vzdelávaní, pripraviť ľudí na zmenu charakteru práce a zabezpečiť, aby nikto nebol vylúčený z príležitostí poskytovaných trhom práce.

A napokon sa Google zaviazal poskytnúť v priebehu piatich rokov 1 milión hodín dobrovoľníckej práce na pomoc organizáciám pracujúcim v tejto oblasti. Môže ísť napríklad o pomoc pri usporiadaní podujatí či riešení technických problémov, ktoré môžu mať tieto neziskové organizácie. Google dúfa, že jeho zamestnanci by im mohli ponúknuť užitočné nástroje a zdroje.

Zdroj: Androidauthority

Redakcia

Všetky autorove články
Google umelá inteligencia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať