Google chce urobiť e-mail interaktívnejším. Bude obsahovať online widgety

0

Google vo vývojárskej verzii Gmailu prináša podporu formátu AMP (Accelerated Mobile Pages) do e-mailu. Funkcia nazvaná AMP for Email umožní vývojárom urobiť e-maily „interaktívnejšími a zaujímavejšími“. Spoločnosť predpokladá, že táto funkcia bude pre používateľov prínosná napríklad pri odpovedaní na prieskum alebo pri plánovaní schôdzky. Vývojári budú môcť vkladať do e-mailov widgety, ktoré budú stále aktuálne a umožnia pracovať s webovými stránkami bez toho, aby ste opustili svoju schránku.

Formát AMP bol uvedený v roku 2015 a bol pôvodne určený na radikálne urýchlenie načítania webových stránok v mobilných zariadeniach. Podľa predstavy Googlu by zjednodušený web so štandardom AMP existoval popri bežnej mobilnej stránke a obsahoval by len to najnevyhnutnejšie, takže by sa načítal takmer okamžite. Technológia AMP má v súčasnosti viac ako miliardu používateľov.

AMP for Email je open source, vývojári sa teda môžu ľubovoľne pohrať s jeho možnosťami a využívať ich na svoj prospech. Cieľom je umožniť ľuďom vykonať viac úloh bez toho, aby opustili e-mail. Google hovorí, že funkcia vám umožní napríklad ihneď potvrdiť účasť na nejakej akcii kliknutím na tlačidlo priamo v e-maile s pozvánkou. Alebo budete môcť prehliadať stránky a interagovať s obsahom či vyplňovať formuláre bez toho, aby ste opustili e-mail.

Google plánuje zahrnúť podporu pre AMP do služby Gmail do konca tohto roka. Medzi prvých partnerov, ktorí pomôžu Googlu s vytváraním skúseností s funkciou AMP for Email, patria Pinterest a Booking.com. Okrem toho spoločnosť testuje aj funkciu AMP Stories, ktorá sa objaví vo vyhľadávaní. Pôjde o formát podobný Snapchatu, ktorý zobrazí vizuálne bohaté príbehy prostredníctvom videí a fotografií.

Zdroj: theverge.comcnet.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google email Gmail widget online

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať