Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Google bude prenajímať vlastný cloud procesorov TPU pre umelú inteligenciu.

0

Cena je 6,50 dolára na hodinu

Google v rámci služby Google Cloud Platform (GCP) sprístupnil v týchto dňoch beta verziu svojich procesorov na akceleráciu umelej inteligencie a strojového učenia Cloud TPU (Tensor Processing Unit) vývojárom na celom svete, ktorí tak môžu rýchlejšie pripraviť a sprevádzkovať svoje ML (machine learning) modely.

Rodina hardvérových akcelerátorov Cloud TPU je optimalizovaná na programovanie pomocou TensorFlow. Ide o kartu tvorenú štyrmi čipmi ASIC (Application-specific integrated circuit), ktoré ponúkajú výkon operáckií s pohyblivou desatinnou čiarkou na úrovni 180 teraflops. Na jednej doske sa nachádza 64 GB rýchlej pamäte s vysokou priepustnosťou. Tieto dosky možno použiť samostatne alebo navzájom prepojené prostredníctvom špecializovanej ultrarýchlej siete na vytvorenie zhluku superpočítačov s výkonom niekoľko petaflops.

Cloud TPU je zatiaľ v beta verzii a k dispozícii je v obmedzených množstvách. Cena za prenájom Cloud TPU na hodinu je určená na 6,50 dolára.

Google sa snaží pomocou Cloud TPU ukrojiť z trhového podielu vedúcich firiem v oblasti cloud computingu ako sú Amazon Web Services a Microsoft Azure. Cieľom je ponúknuť zákazníkom služby Google Cloud možnosť vykonať svoje práce v oblasti strojového učenia za použitia najmodernejšieho hardvéru, či už ide o procesory Intel Skylake, alebo GPU nVidia Tesla V100, v spojení s modulmi TPU Cloud.

Zdroj: cloudplatform.googleblog.comnextplatform.com

redakcia

Všetky autorove články
Google umelá inteligencia Cloud

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať