Image
18.7.2014 0 Comments

Google a Novartis budú spoločne vyvíjať inteligentné kontaktné šošovky

ITN_Novartis.jpg Google uzavrel dohodu so švajčiarskou farmaceutickou spoločnosťou Novartis o spolupráci pri vývoji inteligentných kontaktných šošoviek.

Šošovka bude merať hladinu cukru v krvi pomocou sĺz a údaje sa budú odosielať na mobilné zariadenie. Táto technológia má potenciál zmeniť život mnohých diabetikov, ktorí sa musia denne niekoľkokrát pichnúť do prsta, aby si skontrolovali hladinu cukru, uvádza vo svojom vyhlásení Novartis.

Cukrovkou je dnes vo svete postihnutých podľa odhadov 382 miliónov ľudí. Globálny trh zariadení na sledovanie hladiny cukru v krvi má mať v roku 2017 podľa odhadov prieskumnej firmy GlobalData hodnotu väčšiu ako 12 miliárd dolárov.

Podľa druhého bodu dohody majú inteligentné šošovky korigovať aj presbyopiu postihujúcu starších ľudí, ktorí majú potom problémy so zaostrovaním na blízke objekty. Nová technológia pomôže obnoviť schopnosť oka zaostriť na blízky objekt podobne, ako sa uskutočňuje automatické zaostrovanie na fotoaparáte.

Do kontaktných šošoviek budú integrované neinvazívne senzory, čipy a iná miniatúrna elektronika. Šošovky bude na základe technológie navrhnutej americkým vývojárskym tímom Googlu ďalej vyvíjať a uvádzať na trh Alcon, divízia spoločnosti Novartis zameraná na optiku.

Zdroj: reuters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Biznis 3

Ako sa vedieť predať pri hľadaní novej práce? Tradičné CVčko už nestačí

11.10.2019 00:10

Vnímanie práce sa v posledných 10 rokoch výrazne zmenilo, čo sa odráža aj v životopisoch. V minulosti sa na prácu hľadelo ako na ‚jednoprúdovú diaľnicu‘ – človek vyštudoval nejaký odbor a následne v ň ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá