Image
8.9.2017 0 Comments

Google a HTC sa dostali do záverečnej fázy rokovaní o predaji alebo investíciách

Podľa taiwanských novín Commercial Times, citovaných webom Digitimes, je výrobca smartfónov HTC v pokročilom štádiu rozhovorov so spoločnosťou Google o potenciálnom predaji alebo strategickej investícii. Správa tvrdí, že HTC chce predať svoje upadajúce podnikanie v oblasti smartfónov, ale nie biznis Vive VR. Spoločnosti sú vraj už v „záverečnej fáze rokovaní“ a rozhodnutie by malo padnúť do konca roka.

Už 24. augusta agentúra Bloomberg priniesla informáciu, že HTC zvažuje „strategické možnosti“, ktoré zahŕňajú investíciu od partnera alebo predaj divízia Vive. Bloomberg vtedy označil Google ako jedného z možných kandidátov.

Je jasné, že HTC potrebuje pomoc. Spoločnosť práve oznámila svoje výsledky za august 2017, ktoré možno označiť za katastrofálne. Zaznamenala najnižšie príjmy za mesiac august za 13 rokov - trochu menej ako 100 miliónov dolárov, čo je o 51,5 % menej ako v júli a o 54,4 % menej ako v auguste 2016.

Otázkou je, prečo by Google mal kúpiť neduživého výrobcu inteligentných telefónov. Po prekvapivej akvizícii a rýchlom zbavení sa spoločnosti Motorola by sa zdalo, že Google prestane s hardvérovými dobrodružstvami. Veď medzičasom sa stal je hrdým majiteľom vlastnej značky smartfónov a rastúceho ekosystému spotrebiteľských zariadení. Je na ceste stať sa zdatným konkurentom spoločností Apple, Amazon a Microsoft v oblasti spotrebnej elektroniky.

Možno si Google uvedomil, že ak chce zostať v najbližších desaťročiach relevantným hráčom na trhu, musí ovládať softvér, služby, obsah, AI, cloud aj hardvér. Už v súčasnosti vyniká vo všetkých oblastiach okrem tej hardvérovej. A tu by mu mohla pomôcť kúpa HTC. Podobným spôsobom sa interpretovali aj dávnejšie zvesti o strategickej investícii do spoločnosti LG.

Zatiaľ neexistuje nijaká záruka, že dohoda sa naozaj dosiahne. Google si môže dovoliť čakať. HTC však dohodu súrne potrebuje.

Zdroj: Androidauthority

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Apple má len krôčik k trhovej hodnote bilión dolárov

13.06.2018 00:10

Americký technologický obor Apple má blízko k tomu, aby - ako prvá verejne obchodovateľná spoločnosť v USA - prekonal biliónovú métu v trhovej hodnote. Na dosiahnutie magickej úrovne potrebujú akcie s ...

Biznis

Sharp chce kúpiť PC biznis Toshiby a vrátiť sa na trh s počítačmi

11.06.2018 00:05

Japonská firma Sharp Corp. oznámila, že odkúpi podnikanie s osobnými počítačmi spoločnosti Toshiba. Akvizícia PC biznisu za 36 miliónov dolárov by znamenala návrat Sharpu na trh, ktorý opustil pred ôs ...

Biznis

Microsoft kupuje GitHub za 7,5 miliardy dolárov

07.06.2018 00:10

Microsoft oficiálne potvrdil, že získava spoločnosť GitHub prevádzkujúcu rovnomenné úložisko zdrojových kódov, za ktorú ponúkol 7,5 miliardy dolárov, teda viac, než svojho času zaplatil za mobilnú div ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Smart Industry

Najnovšie videáPC forum button