Image
8.9.2017 0 Comments

Google a HTC sa dostali do záverečnej fázy rokovaní o predaji alebo investíciách

Podľa taiwanských novín Commercial Times, citovaných webom Digitimes, je výrobca smartfónov HTC v pokročilom štádiu rozhovorov so spoločnosťou Google o potenciálnom predaji alebo strategickej investícii. Správa tvrdí, že HTC chce predať svoje upadajúce podnikanie v oblasti smartfónov, ale nie biznis Vive VR. Spoločnosti sú vraj už v „záverečnej fáze rokovaní“ a rozhodnutie by malo padnúť do konca roka.

Už 24. augusta agentúra Bloomberg priniesla informáciu, že HTC zvažuje „strategické možnosti“, ktoré zahŕňajú investíciu od partnera alebo predaj divízia Vive. Bloomberg vtedy označil Google ako jedného z možných kandidátov.

Je jasné, že HTC potrebuje pomoc. Spoločnosť práve oznámila svoje výsledky za august 2017, ktoré možno označiť za katastrofálne. Zaznamenala najnižšie príjmy za mesiac august za 13 rokov - trochu menej ako 100 miliónov dolárov, čo je o 51,5 % menej ako v júli a o 54,4 % menej ako v auguste 2016.

Otázkou je, prečo by Google mal kúpiť neduživého výrobcu inteligentných telefónov. Po prekvapivej akvizícii a rýchlom zbavení sa spoločnosti Motorola by sa zdalo, že Google prestane s hardvérovými dobrodružstvami. Veď medzičasom sa stal je hrdým majiteľom vlastnej značky smartfónov a rastúceho ekosystému spotrebiteľských zariadení. Je na ceste stať sa zdatným konkurentom spoločností Apple, Amazon a Microsoft v oblasti spotrebnej elektroniky.

Možno si Google uvedomil, že ak chce zostať v najbližších desaťročiach relevantným hráčom na trhu, musí ovládať softvér, služby, obsah, AI, cloud aj hardvér. Už v súčasnosti vyniká vo všetkých oblastiach okrem tej hardvérovej. A tu by mu mohla pomôcť kúpa HTC. Podobným spôsobom sa interpretovali aj dávnejšie zvesti o strategickej investícii do spoločnosti LG.

Zatiaľ neexistuje nijaká záruka, že dohoda sa naozaj dosiahne. Google si môže dovoliť čakať. HTC však dohodu súrne potrebuje.

Zdroj: Androidauthority

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ShowIT 2018 – posledné zvýhodnené vstupenky

17.01.2018 00:01

Do najväčšej IT odbornej konferencie na Slovensku ShowIT zostávajú necelé dva týždne. Tento ročník sa bude konať v Bratislave v hoteli Crowne Plaza v termíne od 30. 1. do 1. 2. 2018.  Čakajú vás tri d ...

Biznis 1

6 trendov, ktoré zmenia fungovanie biznisu: takýto bude rok 2018

02.01.2018 00:15

Veľa sa o nej hovorí a podľa prognóz, sa ešte len bude. Digitálna transformácia firiem udáva tempo v konkurenčnom boji a ukazuje sa, že len tí, ktorí prejdú technologickou premenou, budú miešať karty ...

Biznis

Apple kúpi hudobnú aplikáciu Shazam. Chce dobehnúť konkurenciu

13.12.2017 00:10

Americký gigant Apple kúpi obľúbenú aplikáciu na rozpoznávanie hudby Shazam za 400 miliónov dolárov. Správu o plánovanej dohode priniesol v piatok web zameraný na aktuality z oblasti technológie TechC ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá