Google a Apple bojujú proti klonom hry Flappy Birds

0

flappy_bird.jpg Po stiahnutí úspešnej hry Flappy Birds sa objavilo na internete veľké množstvo jej klonov. Ak do vyhľadávania na Google Play či App Store zadáte výraz Flappy, vo výsledku sa vám ponúknu hry Flappy Fish, Flappy Pig alebo Splashy Fish. No zopár vývojárov hlásilo, že Google aj Apple sa snažia proti klonom hry bojovať. Usilujú sa odstraňovať hry, ktoré zjavne stavajú na náhlej popularite Flappy Birds.

Minulý týždeň napríklad Ken Carpenter zo štúdia Mind Juice Media uverejnil na svojom Twitteri informáciu, že Apple odmietol jeho hru Flappy Dragon s odôvodnením, že názov aplikácie sa pokúša využiť popularitu inej aplikácie. Na jeho tweet reagovalo niekoľko ďalších vývojárov, ktorí tvrdili, že sa im dostalo podobnej odpovede od Googlu či Applu. Niektorí z ich uvažujú o tom, že svoju hru pošlú znova pod zmeneným názvom.

carpenter.jpg

Hovorca Applu uviedol, že spoločnosť neodmieta hry so slovom Flappy v názve, ale tie tituly, ktoré sa snažia získať zákazníkov naznačovaním toho, že aplikácia je spojená s pôvodnou hrou, prípadne ju má nahradiť. Google vraj Carpentera v reakcii na jeho Flappy Dragon napomenul, aby nepoužíval irelevantné alebo zavádzajúce údaje či názvy. Vývojárovi sa napokon podarilo dostať hru do Google Play pod zmeneným názvom Derpy Dragon a v súčasnosti je k dispozícii na stiahnutie.

Zdá sa, že aj Apple sa rozhodol zakročiť proti klonom Flappy Birds. A táto snaha sa netýka len nových titulov. Napríklad hra Flappy Bee, ktorá sa ako jedna z prvých pokúsila využiť úspech Flappy Birds, je teraz dostupná ako Jumpy Bee. Nie je však známe, či sa zmena názvu uskutočnila v reakcii na žiadosť Applu.

Vyzerá to tak, že Apple aj Google začínajú reagovať na vlnu „flappy" hier vo svojich obchodoch. Vývojári, ktorí do nich dostali svoje hry ešte začiatkom roka, dosiahli úspech. Tí ostatní, ktorí sa teraz snažia rýchlo zarobiť, majú jednoducho smolu.

Zdroj: theverge.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať