Google Translate môže pomocou fotoaparátu smartfónu okamžite zistiť jazyk textu

Technológie
0

Služba Google Translate už dokáže po nasmerovaní fotoaparátu smartfónu rozpoznať jazyk textu, aj keď vy sami neviete, aký jazyk čítate.

Google Translate vďaka schopnosti počítačového videnia zvládne okamžité preklady pre 60 nových jazykov. Celkový počet jazykov, ktoré môžete preložiť jednoduchým nasmerovaním fotoaparátu na slová, sa tak zvýšil na 88. Nová možnosť bude prínosná najmä pre cestujúcich, ktorí navštívia krajiny v Európe, Afrike a Ázii, pretože prírastky zahŕňajú napríklad hindčinu, lotyštinu či perzštinu.

Okamžité preklady pomocou Google Translate a fotoaparátu smartfónu boli spustené v roku 2015. Približne 25 z novo pridaných jazykov vrátane arabčiny, svahilčiny a urdčiny je k dispozícii na preklady v režime offline, nevyžadujúce sieťové pripojenie. Schopnosť offline prekladov pomocou neurónových sietí v takmer 60 jazykoch dostala služba zhruba pred rokom.

Zdatnosť v jazykových prekladoch je dôležitá pre operácie vyžadujúce rozpoznávanie reči napríklad v prípade AI asistentov či pri interakciách na sociálnych sieťach. Google v januári uviedol funkciu Instant Translations pre svoj inteligentný reproduktor Google Home, ktorá umožňuje okamžite prekladať konverzácie. Svoje schopnosti simultánneho prekladu ukázali v poslednom čase aj konkurenti Facebook, Baidu a LinkedIn patriaci Microsoftu.

Zdroj: venturebeat.com

Redakcia

Všetky autorove články
Google translator prekladac slovnik

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať