Image
11.6.2019 0 Comments

Google Stadia: Ceny, termín uvedenia a podporované hry

Google odhalil množstvo informácií o svojej pripravovanej hernej platforme Stadia vrátane ceny, dátumu uvedenia a hier. Stadia je systém na streamovanie špičkových herných titulov, ako je napr. Assassin's Creed Odyssey, do telefónu Pixel 3, tabletu, PC alebo TV. Umožní hrať moderné hry AAA bez potreby vysokovýkonného hardvéru, keďže náročné úlohy budú spracované v cloude.

Spočiatku bude služba podporovať 4K rozlíšenie pri 60 fps, no v budúcnosti sa plánuje rozlíšenie 8K a 120 fps. Stadia bude podporovať aj multiplatformový multiplayer, takže budete môcť hrať proti ľuďom, ktorí majú napr. PS4 alebo Xbox. Google bude využívať svoju globálnu infraštruktúru dátových centier, aby sa pokúsil zabezpečiť, že server bude vždy v blízkosti hráča. Víziou je umožniť hranie priamo stlačením tlačidla „bez stiahnutia, bez opráv, bez aktualizácie a bez inštalácie“. 

Platforma Google Stadia bude spustená v novembri 2019 v 14 krajinách: Belgicko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Írsko, Holandsko, Kanada, Nemecko, Nórsko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Švédsko, Taliansko, USA. V tomto roku bude predplatné na úrovni 10 dolárov mesačne za 4K streamovanie.

Model Stadia Pro poskytne prístup do knižnice „starších“ hier, dostanete k nemu Destiny 2: The Collection, ale nové hry si budete musieť kupovať zvlášť. V roku 2020 Google spustí model predplatného Base, ktoré umožní voľne prehrávať hry v režime full HD pri 60 fps, ale bez prístupu do knižnice „starších“ hier. Každú jednotlivú hru bude treba zakúpiť samostatne a namiesto priestorového zvuku budete obmedzení na stereofónny zvuk.

Takisto máte možnosť kúpiť si Stadia Founder's Edition (129 USD). Tento model zahŕňa prvý prístup do Stadie a jeho súčasťou je Chromecast Ultra, ktorý vám umožní vysielať hry zo Stadie do televízora, ako exkluzívny ovládač Night Blue Stadia Controller a trojmesačné predplatné na Stadia Pro pre seba a priateľa. Ďalšie ovládače si môžete dokúpiť samostatne, a to v troch rôznych farebných vyhotoveniach: Clearly White, Just Black a Wasabi.

Zoznam hier je veľmi dlhý, k tým najpozoruhodnejším patria: Assassin's Creed Odyssey, Baldur’s Gate 3, Ghost Recon Breakpoint, DOOM Eternal, The Division 2, Destiny 2, trilógia Tomb Raider, Dragon Ball Xenoverse 2, Wolfenstein: Youngblood, Metro Exodus, Football Manager 2020, Just Dance 2020, Elder Scrolls Online, Borderlands 3 a pod.

Google zverejnil aj údaje o tom, aké internetové pripojenie budete potrebné pre každé rozlíšenie. Na 1080p sú potrebné rýchlosti sťahovania okolo 20 MB/s, na dosiahnutie ideálneho výkonu na streaming 4K budete potrebovať rýchlosť sťahovania približne 30 MB/s. Minimálna rýchlosť sťahovania, ktorú Google odporúča, je 10 Mb/s, čo by mala zvládnuť väčšina domácich sietí Wi-Fi.

Zdroj: trustedreviews.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Mapy budú hlásiť, keď taxikár zíde z optimálnej trasy

14.06.2019 00:15

Zistenie optimálnej trasy je jedna z najužitočnejších funkcií mapovej služby Googlu. Teraz Google Mapy získavajú ďalšiu funkciu, ktorá vám pomôže najmä pri ceste taxíkom. Budú sledovať trasu a upozorn ...

Internet

Waze zdedí jednu z najlepších funkcií Google Maps

12.06.2019 00:05

Počas posledných rokov pridával Google do svojej mapovej služby mnoho funkcií, ktoré robia populárnou navigačnú aplikáciu Waze. Teraz však Waze ohlásil novú funkciu, ktorá by mohla ešte viac zlepšiť v ...

Internet

XOD je výborný nástroj, ako programovať Arduino bez programovania

07.06.2019 00:00

XOD (vyslovuje sa ako „zod“) je vizuálny programovací jazyk pre Arduino a ďalšie mikrokontroléry. Trochu sa podobá na Scratch (vizuálny programovací jazyk pre deti), ale XOD je špeciálne určený pre mi ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button