Image
18.9.2019 0 Comments

Google Nest Hub Max s Face Match vás sleduje naozaj stále

Google Nest Hub Max sa javí ako pomerne inteligentné zariadenie. Má niekoľko zaujímavých funkcií, okrem iného dokáže zobraziť kalendár alebo obsah prispôsobený osobe, ktorá sa naň pozerá. To všetko bez toho, aby sa musela prihlásiť. Znie to naozaj cool, ale má to nemalý háčik. Zariadenie vás totiž nonstop sleduje. Dôvodom je, že kamera Google Nest Hub Max je neustále zapnutá, takže dokáže detekovať a analyzovať tváre a určiť, s kým komunikuje.

Na obranu spoločnosti, existuje aj hardvérový vypínač na vypnutie kamery. Google tiež hovorí, že obrázky, ktoré používa na Face Match, môžete odstrániť na stránke myactivity.google.com. Taktiež tam môžete skontrolovať všetky informácie, ktoré o vás spoločnosť ukladá.

Mať zariadenie, ktoré automaticky vie, kto ste a navyše podľa toho aj upravuje zobrazovaný obsah, je skutočne super. Ponúkne vám na výber z televíznych relácií o ktorých si myslí, že vás budú zaujímať. Ďalej dokáže zobraziť udalosti vo vašom kalendári a obsah založený na všetkom, čo o vás spoločnosť Google vie.

Dokáže tiež ovládať inteligentné LED svetlá vo vašej obývacej izbe, prehrávať hudbu prostredníctvom Spotify alebo nastavovať teplotu na termostate. A to všetko zvládne iba hlasovým príkazom.

Zariadenie Nest Hub Max dokáže identifikovať aj to, kto s vami žije a kto príde na návštevu. Zariadenie oskenuje ich tváre a priradí ich do existujúcej databázy profilov. Avšak, pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, vieme, že spoločnosť Google mala neraz nemalé problémy s ich dôverou.

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 2

Prieskum: Aká je pripravenosť bánk a technologických spoločnosti v otvorenom bankovníctve?

18.10.2019 00:00

Smernica PSD2 - známa aj pod označením otvorené bankovníctvo - zavádza bezpečnostné opatrenia nielen pre banky, ale aj pre technologické spoločnosti, ktoré spracovávajú dáta o zákazníkoch. Prieskum p ...

Bezpečnosť

Tile ponúka nové sledovače na peňaženku, bicykel či notebook

10.10.2019 00:02

Spoločnosť Tile, známa svojimi sledovacími príveskami na kľúče a batožinu, má ambície sledovať aj viac vecí. Jej nové zariadenie Tile Slim vo veľkosti kreditnej karty je určené na sledovanie peňaženk ...

Bezpečnosť 3

Čínska sonická zbraň využíva infrazvuk na potlačenie vzbúr a demonštrácií

03.10.2019 00:05

Nová zbraň, ktorú vynašli čínski vedci, využíva nízkofrekvenčné zvukové vlny, ktoré spôsobujú fyzické ťažkosti. Možno ňou prinútiť vzbúrencov, demonštrantov alebo kohokoľvek iného opustiť danú oblasť. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019