Image
18.9.2019 0 Comments

Google Nest Hub Max s Face Match vás sleduje naozaj stále

Google Nest Hub Max sa javí ako pomerne inteligentné zariadenie. Má niekoľko zaujímavých funkcií, okrem iného dokáže zobraziť kalendár alebo obsah prispôsobený osobe, ktorá sa naň pozerá. To všetko bez toho, aby sa musela prihlásiť. Znie to naozaj cool, ale má to nemalý háčik. Zariadenie vás totiž nonstop sleduje. Dôvodom je, že kamera Google Nest Hub Max je neustále zapnutá, takže dokáže detekovať a analyzovať tváre a určiť, s kým komunikuje.

Na obranu spoločnosti, existuje aj hardvérový vypínač na vypnutie kamery. Google tiež hovorí, že obrázky, ktoré používa na Face Match, môžete odstrániť na stránke myactivity.google.com. Taktiež tam môžete skontrolovať všetky informácie, ktoré o vás spoločnosť ukladá.

Mať zariadenie, ktoré automaticky vie, kto ste a navyše podľa toho aj upravuje zobrazovaný obsah, je skutočne super. Ponúkne vám na výber z televíznych relácií o ktorých si myslí, že vás budú zaujímať. Ďalej dokáže zobraziť udalosti vo vašom kalendári a obsah založený na všetkom, čo o vás spoločnosť Google vie.

Dokáže tiež ovládať inteligentné LED svetlá vo vašej obývacej izbe, prehrávať hudbu prostredníctvom Spotify alebo nastavovať teplotu na termostate. A to všetko zvládne iba hlasovým príkazom.

Zariadenie Nest Hub Max dokáže identifikovať aj to, kto s vami žije a kto príde na návštevu. Zariadenie oskenuje ich tváre a priradí ich do existujúcej databázy profilov. Avšak, pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, vieme, že spoločnosť Google mala neraz nemalé problémy s ich dôverou.

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 2

Armáda našla spôsob, ako v zime udržať ruky vojakov teplé aj bez rukavíc

16.01.2020 00:10

Iste viete, aké ťažké je vytvoriť textovú správu v rukaviciach. A teraz si predstavte vojaka, ktorý musí nabiť zbraň rukami v hrubých rukaviciach. Preto Výskumný ústav envirenmentálnej medicíny, patri ...

Bezpečnosť

ESET radí ako sa chrániť pred škodlivým kódom

27.12.2019 11:16

Počítač, telefón, tablet, či dokonca aj smart hodinky a domáce spotrebiče, či subsystémy inteligentných budov, či domácností – to všetko je potenciálna vstupná brána pre malvér, čiže škodlivý kód, kto ...

Bezpečnosť 3

Malá tajná domáca bezpečnostná HD kamera za 89 dolárov

19.12.2019 00:00

HD Mask je malá tajná domáca bezpečnostná kamera s vysokým rozlíšením, ktorá vám umožní sledovať váš domov 24 hodín denne a 7 dní v týždni priamo z mobilného zariadenia pomocou sprievodnej aplikácie p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá