Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Google Meet chce predbehnúť Zoom. Bude bezplatný až pre 100 účastníkov

1

V čase home office sa Zoom zo dňa na deň stal najdôležitejšou aplikáciu pre biznis. Dnes má až 300 miliónov používateľov každý deň. Mnohí mu však vyčítajú nedostatok funkcií na zaistenie bezpečnosti a ochranu súkromia. Konkurenti, samozrejme, chceli z týchto chýb ťažiť. V týchto dňoch sa napríklad Google pokúša prilákať používateľov Zoomu k svojmu videokonferenčnému nástroju, ktorý premenoval na Google Meet a teraz bezplatne poskytuje službu až pre 100 účastníkov, a to najmenej do konca septembra.

Zoom nebol prvý videokonferenčný nástroj, no bol prvý, ktorý umožňoval takmer bez námahy zorganizovať videokonferenciu či prihlásiť sa do nej bez sťahovania komplikovaného softvéru. Ktokoľvek sa mohol pripojiť k stretnutiu Zoom kliknutím na odkaz. Jednoduchý proces prihlásenia však znamenal nedostatok bezpečnostných funkcií, ktoré by zabránili v prihlásení nežiaducim hosťom. Spoločnosť preto bola nútená urobiť dramatické zmeny, čím sa zároveň otvorili dvere konkurencii. Hoci väčšina ľudí donedávna netušila, že Google má nástroj na videokonferenciu, niet pochýb o tom, že spoločnosť má obrovskú základňu používateľov – stovky tisíc používateľov podnikového balíka G Suite a viac ako 1,5 miliardy ľudí s účtami Gmail.

Tí všetci teraz môžu bezplatne používať službu Google Meet. Google už má nástroj na videočet pre nefiremných používateľov s názvom Hangouts Video Chat. Spoločnosť však hovorí, že táto služba neprejde do Google Meet, a tak to bude po Hangouts a Google Duo už tretí komunikačný nástroj tejto technologickej firmy na trhu. Google sa poučil z vlny kritiky nasmerovanej na Zoom a pridal funkcie zamerané na bezpečnosť. Napríklad Google Meet bude vyžadovať, aby boli používatelia prihlásení do účtu Google. Navyše ak používateľ nie je zahrnutý v pozvánke, bude zaradený do čakacej miestnosti, kým sa hostiteľ rozhodne umožniť mu prístup.

Sú tu aj niektoré z najobľúbenejších funkcií Zoomu, napríklad možnosť zobrazenia mriežky, aby bolo možné naraz vidieť viac účastníkov stretnutia. Neznamená to, že Google čoskoro prevalcuje Zoom. Napokon konkurencia nás motivuje na poskytovanie lepších služieb. Zoom má jasný náskok a v súčasnosti prudko rastie, no je to preň akési upozornenie. Konkurencia by mala priniesť prospech predovšetkým používateľom.

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google meet Zoom internet web onlne hovor

1 komentár

slubili, slubili reakcia na: Google Meet chce predbehnúť Zoom. Bude bezplatný až pre 100 účastníkov

4.5.2020 11:05
slubili, ale este nic. Na https://meet.google.com/ je stale len info ze soon...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať