Image
13.4.2018 0 Comments

Google Fuchsia: Budúca náhrada Androidu?

Operačný systém Fuchsia je vo vývoji minimálne od roku 2016, ale stále je okolo neho veľa neznámeho. Novinky o systéme priniesol server Wired.

Integrácia a vzájomná komunikácia je u OS Googlu problém - Android si s Chrome OS príliš nerozumie. V porovnaní s iOS a MacOS je poznať, že je Google pozadu. Súčasný stav má napraviť práve Fuchsia.

Okolo nového systému však panuje mnoho neznáma. Vydanie sa plánuje najskôr na rok 2019, pravdepodobne neskôr; užívateľské rozhranie by sa údajne malo vyskytovať v dvoch variáciách. Capybara pre desktopy a Armadillo pre mobilné zariadenia.

OS je vystavaný na novom jadre zvanom Zircon, nebude sa teda dať využiť upravený Linux ako Android. Všetko by sa tiež malo samo udržiavať a vylepšovať. Práve aktualizácie sú jedným z najväčších problém Androidu, ktorý je silne fragmentovaný - väčšina užívateľov používa už zastarané verzie systému, pretože často nemajú na výber.

Fuchsia má obsahovať funkciu Ledger, ktorá vzájomne synchronizuje všetky prepojená zariadenia používateľa. Aplikácia by sa na nový systém mala vytvárať pomocou vývojárskej sady Flutter, ktorú si Google sám vytvoril a ktorá sa už teraz používa na existujúcich operačných systémoch.

Vybraní používatelia a vývojári už dostali možnosť sa na Fuchsia pozrieť pomocou Pixelbooku.

Ukážky a videá, ktoré Google od roku 2016 zverejnil, poukazujú na značné využívanie Assistanta, virtuálneho asistenta firmy.

Než bude OS Fuchsia hotový, ešte si počkáme, zdá sa však, že má systém skôr naprávať chyby Android - ktorých, povedzme si narovinu, nie je málo - a dohnať konkurenciu v oblastiach, kde Google nemá navrch. Zatiaľ však nie je ani jasné, že sa reálne Fuchsie dočkáme.

Zdroj: computerworld.cz

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou

24.07.2018 00:15

Nadchádzajúci smartfón Huawei údajne bude mať namiesto výrezu otvor, ktorý bude úplne obklopený displejom. Bude v ňom umiestnený predný fotoaparát. Podľa čínskeho webu ETNews by zariadenie s takýmto 6 ...

Inovácie

Apple ohlásil na WWDC 2018 záplavu noviniek

08.06.2018 00:15

Na práve prebiehajúcej vývojárskej konferencii WWDC 2018 predstavil Apple množstvo nových produktov, funkcií a nástrojov. Hneď v úvode CEO spoločnosti Tim Cook oznámil, že spoločnosť od založenia App ...

Inovácie

Aktualizovaná aplikácia Notability dokáže vyhľadávať aj v ručne písaných poznámkach

25.05.2018 00:20

Obľúbená aplikácia pre iOS na poznámky a anotácie Notability dostala v týchto dňoch aktualizáciu, ktorá jej pridáva nové funkcie. Verzia 8.0 zahŕňa rozpoznávanie a konverziu rukopisu, novú funkciu Mul ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button