Image
13.4.2018 0 Comments

Google Fuchsia: Budúca náhrada Androidu?

Operačný systém Fuchsia je vo vývoji minimálne od roku 2016, ale stále je okolo neho veľa neznámeho. Novinky o systéme priniesol server Wired.

Integrácia a vzájomná komunikácia je u OS Googlu problém - Android si s Chrome OS príliš nerozumie. V porovnaní s iOS a MacOS je poznať, že je Google pozadu. Súčasný stav má napraviť práve Fuchsia.

Okolo nového systému však panuje mnoho neznáma. Vydanie sa plánuje najskôr na rok 2019, pravdepodobne neskôr; užívateľské rozhranie by sa údajne malo vyskytovať v dvoch variáciách. Capybara pre desktopy a Armadillo pre mobilné zariadenia.

OS je vystavaný na novom jadre zvanom Zircon, nebude sa teda dať využiť upravený Linux ako Android. Všetko by sa tiež malo samo udržiavať a vylepšovať. Práve aktualizácie sú jedným z najväčších problém Androidu, ktorý je silne fragmentovaný - väčšina užívateľov používa už zastarané verzie systému, pretože často nemajú na výber.

Fuchsia má obsahovať funkciu Ledger, ktorá vzájomne synchronizuje všetky prepojená zariadenia používateľa. Aplikácia by sa na nový systém mala vytvárať pomocou vývojárskej sady Flutter, ktorú si Google sám vytvoril a ktorá sa už teraz používa na existujúcich operačných systémoch.

Vybraní používatelia a vývojári už dostali možnosť sa na Fuchsia pozrieť pomocou Pixelbooku.

Ukážky a videá, ktoré Google od roku 2016 zverejnil, poukazujú na značné využívanie Assistanta, virtuálneho asistenta firmy.

Než bude OS Fuchsia hotový, ešte si počkáme, zdá sa však, že má systém skôr naprávať chyby Android - ktorých, povedzme si narovinu, nie je málo - a dohnať konkurenciu v oblastiach, kde Google nemá navrch. Zatiaľ však nie je ani jasné, že sa reálne Fuchsie dočkáme.

Zdroj: computerworld.cz

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Gmail bude mať nový dizajn, ktorý bude obsahovať aj „dôverný režim“.

18.04.2018 00:30

E-maily si prečítate až po zadaní prístupového kódu. Gmail na webe dostane v priebehu niekoľkých týždňov veľkú aktualizáciu s novým dizajnom a funkciami. Jednou z noviniek bude aj „dôverný režim“ (Co ...

Inovácie 1

Prvý luxusný vesmírny hotel Aurora Station sa má otvoriť už v roku 2022

11.04.2018 00:15

Hoci o vesmírnej turistike sa hovorí už dlhší čas, zatiaľ jediná možnosť boli veľmi zriedkavé súkromné výlety na Medzinárodnú kozmickú stanicu, za ktoré bolo treba zaplatiť viac ako 20 miliónov USD. T ...

Inovácie

Špekulácie a dohady. Čo zatiaľ vieme o LG G7?

09.04.2018 00:05

Spoločnosť LG už len ťažko utají, že pracuje na vlastnom klone iPhone X. Prototyp mobilu už LG ukázalo za zavretými dverami na výstave MWC 2018.  Oficiálne predstavenie sľubuje výrobca už koncom tohto ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá