Image
13.4.2018 0 Comments

Google Fuchsia: Budúca náhrada Androidu?

Operačný systém Fuchsia je vo vývoji minimálne od roku 2016, ale stále je okolo neho veľa neznámeho. Novinky o systéme priniesol server Wired.

Integrácia a vzájomná komunikácia je u OS Googlu problém - Android si s Chrome OS príliš nerozumie. V porovnaní s iOS a MacOS je poznať, že je Google pozadu. Súčasný stav má napraviť práve Fuchsia.

Okolo nového systému však panuje mnoho neznáma. Vydanie sa plánuje najskôr na rok 2019, pravdepodobne neskôr; užívateľské rozhranie by sa údajne malo vyskytovať v dvoch variáciách. Capybara pre desktopy a Armadillo pre mobilné zariadenia.

OS je vystavaný na novom jadre zvanom Zircon, nebude sa teda dať využiť upravený Linux ako Android. Všetko by sa tiež malo samo udržiavať a vylepšovať. Práve aktualizácie sú jedným z najväčších problém Androidu, ktorý je silne fragmentovaný - väčšina užívateľov používa už zastarané verzie systému, pretože často nemajú na výber.

Fuchsia má obsahovať funkciu Ledger, ktorá vzájomne synchronizuje všetky prepojená zariadenia používateľa. Aplikácia by sa na nový systém mala vytvárať pomocou vývojárskej sady Flutter, ktorú si Google sám vytvoril a ktorá sa už teraz používa na existujúcich operačných systémoch.

Vybraní používatelia a vývojári už dostali možnosť sa na Fuchsia pozrieť pomocou Pixelbooku.

Ukážky a videá, ktoré Google od roku 2016 zverejnil, poukazujú na značné využívanie Assistanta, virtuálneho asistenta firmy.

Než bude OS Fuchsia hotový, ešte si počkáme, zdá sa však, že má systém skôr naprávať chyby Android - ktorých, povedzme si narovinu, nie je málo - a dohnať konkurenciu v oblastiach, kde Google nemá navrch. Zatiaľ však nie je ani jasné, že sa reálne Fuchsie dočkáme.

Zdroj: computerworld.cz

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Nissan predviedol IMs – koncept luxusného športového sedanu s elektrickým pohonom

18.01.2019 00:17

Automobilka Nissan púta pozornosť na podujatí Detroit Motor Show, ktoré sa uskutočňuje tento týždeň, konceptom „zvýšeného športového sedanu“, ktorý sa nazýva IMs. Charakteristika naznačuje, že auto je ...

Inovácie 1

Vďaka Cybershoes môžete chodiť a behať vo VR. Musíte však pri tom sedieť

17.01.2019 00:15

VR topánky Cybershoes, za ktorými stojí dvojica Rakúšanov Michael Bieglmayer a Igor Mitric, vyvolali rozruch už vlani v októbri, keď sa im na portáli Kickstarter podarilo dosiahnuť úplné financovanie ...

Inovácie

Windows 10 si zarezervuje 7 GB vášho úložného priestoru. Má sa tak zabrániť zlyhaniu aktualizácie

16.01.2019 00:20

Pred najbližšou veľkou aktualizáciou Windows 10 Microsoft vyhradí na vašom zariadení 7 GB úložiska na vyriešenie problému s nedostatkom miesta. Microsoft už pred minuloročnou októbrovou aktualizáciou ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button