Image
11.5.2018 0 Comments

Google Asistent dokáže telefonovať vo vašom mene a dohodnúť vám termín v kaderníctve či u zubára

Google na svojej vývojárskej konferencii I/O priniesol aj niekoľko dôležitých oznámení týkajúcich sa budúcnosti Google Asistenta. Dostane napríklad niekoľko nových hlasov, funkciu umožňujúcu učiť deti dobrému správaniu či schopnosť telefonovať v mene používateľa.

Generálny riaditeľ spoločnosti Google Sundar Pichai povedal, že sa chcú zamerať hlavne na to, aby sa s asistentom dalo prirodzene a pohodlne rozprávať, aby používateľ nemusel neustále opakovať frázu „Hey Google“. Funkcia nazvaná continued conversations by mala byť dostupná v priebehu nasledujúcich týždňov.

Asistent po novom dokáže spracovať viac akcií, používateľ ho teda bude môcť požiadať o niekoľko vecí súčasne. Jedna z najzaujímavejších noviniek však je funkcia umožňujúca Asistentovi objednať vás telefonicky u kaderníka či u lekára. V uskutočnenej demonštrácii Asistent dohodol schôdzku v mene používateľa, pričom sa v rozhovore zvažovali rôzne časové intervaly, ktoré Asistent porovnal s kalendárom používateľa, až napokon rezervoval termín.

Táto funkcia asi nebude uvedená v krátkom čase, ale Pichai hovorí, že už čoskoro Asistent automaticky zavolá firme, aby sa uistil, že vie správne otváracie hodiny, a to najmä v období dovoleniek. Tieto informácie sa potom objavia vo výsledkoch vyhľadávania, pričom používateľ ani nebude vedieť, že Asistent musel uskutočniť telefonát.

Technológia na telefonické hovory sa nazýva Duplex a je vysvetlená v dlhšom blogovom príspevku Googlu.

Predvedené boli aj možnosti hlasového ovládania smart displejov. Asistenta možno požiadať, aby prehral napríklad videá z YouTube. Používatelia budú môcť čoskoro využiť Asistenta aj na navigáciu v Mapách  Google či na prehrávanie hudby zo služby YouTube bez videa.

Nová funkcia Asistenta bude učiť deti slušnému správaniu, napríklad povedať „ďakujem“ a „prosím“. Asistent dostane aj šesť nových hlasov vrátane mužských, jeden z nich bude aj spevák John Legend.

Google uviedol, že jeho Asistent je teraz kompatibilný s viac ako 5000 domácimi zariadeniami (na porovnanie, v januári to bolo len 1500). Podporovať bude viac ako 30 jazykov a do konca roka bude k dispozícii v 80 krajinách. Google musí neustále pridávať nové funkcie, ak nechce, aby jeho Asistent zaostal za konkurentkou Alexou od Amazonu.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

RoboFly je prvý bezdrôtový lietajúci robotický hmyz

21.05.2018 00:25

Inžinieri z Washingtonskej univerzity ako prví vytvorili bezdrôtový lietajúci robotický hmyz. Volá sa RoboFly a predstavia ho na Medzinárodnej konferencii o robotike a automatizácii, ktorá sa začne 23 ...

Technológie

Umelá inteligencia dokáže identifikovať skryté choroby srdca

21.05.2018 00:20

Syndróm dlhého QT intervalu  (long QT syndrome – LQTS) je ochorenie srdca, ktoré sa dá ťažko diagnostikovať, no pritom môže ohrozovať život. Ukázalo sa, že umelá inteligencia, ktorá zohráva čoraz väčš ...

Technológie

Bezmotorový plávajúci robot je poháňaný zmenou teploty

21.05.2018 00:15

Ak sa je reč o robotoch, zvyčajne si predstavíme zariadenia vybavené motormi, batériami a elektronikou. No výskumníci z Caltechu a ETH Zürich vytvorili plávajúci robot, ktorý sa pohybuje vďaka deformá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button