Image
11.5.2018 0 Comments

Google Asistent dokáže telefonovať vo vašom mene a dohodnúť vám termín v kaderníctve či u zubára

Google na svojej vývojárskej konferencii I/O priniesol aj niekoľko dôležitých oznámení týkajúcich sa budúcnosti Google Asistenta. Dostane napríklad niekoľko nových hlasov, funkciu umožňujúcu učiť deti dobrému správaniu či schopnosť telefonovať v mene používateľa.

Generálny riaditeľ spoločnosti Google Sundar Pichai povedal, že sa chcú zamerať hlavne na to, aby sa s asistentom dalo prirodzene a pohodlne rozprávať, aby používateľ nemusel neustále opakovať frázu „Hey Google“. Funkcia nazvaná continued conversations by mala byť dostupná v priebehu nasledujúcich týždňov.

Asistent po novom dokáže spracovať viac akcií, používateľ ho teda bude môcť požiadať o niekoľko vecí súčasne. Jedna z najzaujímavejších noviniek však je funkcia umožňujúca Asistentovi objednať vás telefonicky u kaderníka či u lekára. V uskutočnenej demonštrácii Asistent dohodol schôdzku v mene používateľa, pričom sa v rozhovore zvažovali rôzne časové intervaly, ktoré Asistent porovnal s kalendárom používateľa, až napokon rezervoval termín.

Táto funkcia asi nebude uvedená v krátkom čase, ale Pichai hovorí, že už čoskoro Asistent automaticky zavolá firme, aby sa uistil, že vie správne otváracie hodiny, a to najmä v období dovoleniek. Tieto informácie sa potom objavia vo výsledkoch vyhľadávania, pričom používateľ ani nebude vedieť, že Asistent musel uskutočniť telefonát.

Technológia na telefonické hovory sa nazýva Duplex a je vysvetlená v dlhšom blogovom príspevku Googlu.

Predvedené boli aj možnosti hlasového ovládania smart displejov. Asistenta možno požiadať, aby prehral napríklad videá z YouTube. Používatelia budú môcť čoskoro využiť Asistenta aj na navigáciu v Mapách  Google či na prehrávanie hudby zo služby YouTube bez videa.

Nová funkcia Asistenta bude učiť deti slušnému správaniu, napríklad povedať „ďakujem“ a „prosím“. Asistent dostane aj šesť nových hlasov vrátane mužských, jeden z nich bude aj spevák John Legend.

Google uviedol, že jeho Asistent je teraz kompatibilný s viac ako 5000 domácimi zariadeniami (na porovnanie, v januári to bolo len 1500). Podporovať bude viac ako 30 jazykov a do konca roka bude k dispozícii v 80 krajinách. Google musí neustále pridávať nové funkcie, ak nechce, aby jeho Asistent zaostal za konkurentkou Alexou od Amazonu.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Pozvánka na veľtrh Hannover Messe 2020

20.02.2020 00:05

Na medzinárodnom veľtrhu Hannover Messe, ktorý sa bude konať v termíne 20 – 24 apríl bude nosnou témou priemyselná transformácia. Očakáva sa účasť 5 500 vystavovateľov zo 70 krajín. Tento rok je partn ...

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá