Image
22.7.2014 0 Comments

GoTenna spojí mobily až do vzdialenosti 80 km aj bez mobilnej siete operátora

ITN_gotenna_187.jpg V prípade turistických výletov sa môže stať, že sa zatúlate do oblasti, ktorá nie je pokrytá signálom mobilnej siete. Riešením takejto situácie môže byť GoTenna.

Toto zariadenie môžeme definovať ako modernú vysielačku. Predáva sa v pároch. Jedno zariadenie si nechá používateľ, druhé dá známemu. Obe antény sa spárujú s telefónmi prostredníctvom Bluetooth rozhrania a vytvoria malú súkromnú mobilnú sieť.

GoTenna pre tento účel využíva nízkofrekvenčné rádiové vlny a umožňuje používateľom posielať správy a informácie o svojej aktuálnej lokalite. Komunikáciu zabezpečuje mobilná aplikácia, ktorá taktiež umožňuje kontaktovať prvú pomoc.

GoTenny dokážu v závislosti od okolia komunikovať až do vzdialenosti 80 km. V mestách je však aktívna vzdialenosť oveľa menšia. Zariadenie sľubuje 72 hodinovú prevádzku, resp. cca 30 hodín, ak je GoTenna neustále zapnutá v pohotovostnom režime. Balenie dvoch zariadení je možné predobjednať za 149 dolárov, po uvedení na trh sa bude predávať za 299 dolárov.

Zdroj: echcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 1

Huawei nemôže oficiálne používať karty microSD vo svojich telefónoch

27.05.2019 12:54

Dôsledky zápisu Huawei na čiernu listinu amerického ministerstva obchodu sa množia, čínska spoločnosť bola vylúčená z organizácie SD Association (obchodná skupina, ktorá odsúhlasuje štandardizované šp ...

Telekomunikácie 3

Nové smartfóny Huawei s OS Android nebudú mať prístup k obchodu Google Play, Gmailu ani YouTube

20.05.2019 10:33

Alphabet, materská spoločnosť Googlu, pozastaví obchodovanie s Huawei v oblasti hardvéru, softvéru a technických služieb okrem tých, ktoré sú verejne dostupné prostredníctvom open source licencií. Pre ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá