Image
16.3.2018 0 Comments

Geneva International Motor Show 2018, Nissan

Rýchlejšia elektrifikácia bola nosnou témou stánku Nissan. Mohli sme si pozrieť celosvetovú premiéru pretekárskeho automobilu ABB FIA Formuly E, ktorý bol prvýkrát vystavený vo svojom koncepte.

Automobil má debutovať na mestskom okruhu na začiatku sezóny 2018/2019 neskôr v tomto roku.

V stánku, samozrejme, nemohla chýbať najnovšia generácia Nissan LEAF, ktorá bola predstavená koncom minulého roka. Technológie, s ktorými LEAF v Európe debutoval,  sa už rozširujú v množstve osobných automobilov a ľahkých úžitkových vozidiel Nissan.

S asistenčným systémom Nissan ProPILOT bol predstavený aj jeden z  najpredávanejších crossoverov v Európe - Nissan Qashqai .


Novinkou vybavil Nissan aj svoj elektrický VAN e-NV200,ktorý dostal batériu z Leafu s kapacitou 40 kWh, čím sa zvyšuje jeho dojazd o 60 % bez obmedzenia nosnosti.

Asi najviditeľnejší bod expozície bol nový koncept iMX Kuro.

Ten bol predstavený už na vlaňajšom autosalóne v Tokiu, v Ženeve sa však ukázal s ďalšími technológiami. Jeho hlavný ťahák je systém Brain-to-Vehicle (B2V), ktorý podľa japonskej automobilky rozumie mozgu vodiča.

Človek sediaci za volantom má pomocou bližšie nešpecifikovaného zariadenia merajúceho jeho mozgovú aktivitu a analyzujúceho myšlienky pomáhať s ovládaním vozidla. Počítač následne v poloautonómnom režime reaguje napríklad pri zmene smeru alebo spomalení automobilu o 0,2 až 0,5 sekundy rýchlejšie, než by dokázal sám šofér. Pohonný systém tvorí dvojica elektromotorov, na každej náprave jeden, ktoré spolu dokážu vyprodukovať maximálny výkon 320 kW (435 k) a krútiaci moment 700 Nm.

Už druhá verzia elektromobilu IMx môže byť náznakom, že v najbližších rokoch by sme sa s podobným vozidlom mohli stretnúť aj na cestách.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

ASUS nám ukázal Mothership. Elitný notebook s výhodami stolného počítača za 6199 EUR

11.11.2019 07:15

V príjemnom prostredí brnenskej reštaurácie ASUS organizoval akciu s cieľom priblížiť zástupcom slovenských a  českých masmédií zariadene nazvané Mothership. Všetka pozornosť bola venovaná na tento je ...

Produkty

Samsung predstavil nový robotický vysávač 2v1

07.11.2019 20:37

Spoločnosť Samsung prichádza na slovenský trh s najnovším modelom PowerBot VR05R5050WK ktorý naraz vysáva aj umýva. Novinka je určená na vysávanie tvrdých podláh, kobercov a zároveň je doplnená o funk ...

Produkty 1

Greenway predstavuje nové služby, roaming aj nový cenník

07.11.2019 19:46

Spoločnosť Greenway je v rámci Slovenska pionierom v oblasti výstavby infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Sieť rýchlonabíjacích staníc začala budovať v roku 2016 a v súčasnosti prevádz ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá