Image
14.3.2018 0 Comments

Geneva International Motor Show 2018, Mitsubishi

Spoločnosť Mitsubishi Motors na autosalóne v Ženeve predstavila koncept e-Evolution a novú generáciu plug-in hybridného Outlandera PHEV.

Predchádzajúca generácia Outlandera PHEV bola v rokoch 2015, 2016 a 2017 najpredávanejším európskym plug-in hybridom. Iba v Európe sa dosiaľ predalo 100 000 kusov týchto vozidiel a pri celkových predajoch 140 000 kusov je Otlander PHEV najpredávanejším plug-in hybridom na svete. Novinka prichádza s novým hybridným systémom PHEV 2.0 s novo vyvinutým benzínovým motorom s objemom 2,4 l , ktorý pracuje s Atkinsonovým cyklom.

Pohonný systém tak ponúka vyšší krútiaci moment, hladší chod a vyššiu činnosť. Výkon generátora energie vzrástol o 10 % a o rovnakú hodnotu sa zvýšil výkon zadného elektromotora. Kapacita batérie vzrástla o 15 %. Systém pohonu dostal dva nové jazdné režimy, k pôvodným Normal a 4-WD Lock pribudli režimy Sport, v ktorom má vodič vyššiu mieru kontroly nad vozidlom s dynamickejším jazdným zážitkom, a Snow, ktorý umožňuje bezpečnejšiu jazdu po zasnežených cestách.

Exteriér vozidla dopĺňa niekoľko nových dizajnových prvkov a pribudli kompletné predné LED svetlomety vrátane LED diaľkových svetiel. Viacero zlepšení dostala aj bezpečnostná výbava vozidla, ku ktorej pribudli najnovšie asistenčné systémy.

Koncepčný model E-Evolution concept naznačuje budúce smerovanie značky Mitsubishi. Ide o čistý elektromobil, poháňaný trojicou elektromotorov (dva pre zadnú a jeden pre prednú nápravu), so systémom aktívnej kontroly stáčania AYC, ktorý je začlenený do integrovaného stabilizačného systému SAWC (riadenie pohonu všetkých kolies). Základom štúdie je riadiaci systém, ktorý pracuje s umelou inteligenciou a vďaka množstvu senzorov dokáže v reálnom čase vyhodnocovať zmeny aktuálneho stavu vozovky a dopravnú situáciu, ako aj zámysly vodiča. 

Vďaka špeciálnej funkcii osobného kouča v rámci systému umelej inteligencie možno vodičovi odovzdávať nové vedomosti a nenútene tak zlepšovať jeho vodičské schopnosti. Systém si najprv vytvorí celkový obraz o úrovni schopností vodiča, na základe ktorého mu potom dokáže účinne pomôcť alebo poradiť v krízových situáciách prostredníctvom hlasového dialógu a veľkého displeja na prístrojovej doske. Vo výsledku tak vodič bez ohľadu na úroveň schopností rýchlo získa automobil, ktorý sa správa presne podľa jeho zámerov. Futuristický prístrojový panel je koncipovaný ako dvojúrovňový s veľkoplošným multiinformačným displejom v hornej časti  a ovládacími prvkami sústredenými v spodnej časti a v stredovej konzole.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button