Image
14.3.2018 1 Comments

Geneva International Motor Show 2018, Lexus

Hlavný ťahák expozície Lexusu bol nový koncept Lexus LF-1 Limitless, ktorý mal premiéru už na tohoročnom autosalóne v Detroite.

Predstavuje nový druh luxusného vlajkového crossovera s ukážkou najnovších technológií, inovácií a dizajnovej línie Lexusu. V oblasti pohonných systémov umožňuje zabudovanie pohonu na vodíkové palivové články, hybridnú sústavu, plug-in hybridný systém, ale aj zážihový motor alebo čisto elektrický pohon. Koncept sa drží už skôr oznámenej koncepcie Lexusu, podľa ktorej do roku 2025 bude každé vozidlo tejto automobilky k dispozícii ako plne elektrický model alebo bude aspoň jedna jeho verzia s elektrifikovaným pohonom. Predĺžená vzdialenosť medzi prednou nápravou a A stĺpikom v kombinácii s kabínou posadenou hlboko do šasi s pohonom zadných kolies a nízka línia strechy dávajú vozidlu energicky športový vzhľad pri zachovaní veľkého priestoru pre posádku.

Luxusný charakter konceptu LF-1 podčiarkujú aj najmodernejšie asistenčné systémy, ktoré umožňujú autonómnu jazdu s využitím elektronicky ovládaného riadenia, brzdenia, akcelerácie, svetiel a smerových svetiel vozidla. Súčasťou výbavy je aj štvorrozmerný navigačný systém, ktorý v porovnaní s tradičnými systémami pridáva aj aspekt času.

Počas jazdy pomáha posádke tým, že predvída potreby vodiča a cestujúcich na základe priebehu cesty, sleduje dopravnú situáciu, podmienky na plánovanej trase, odporúča zastávky na oddych, tankovanie a dokáže ponúknuť aj rezerváciu hotela. Systém sa ovláda hmatovými ovládacími prvkami na dosah od volantu, citlivými na dotyk, a dotykovým panelom na stredovej konzole, ktorý umožňuje aj rozpoznávanie znakov. Koncept Lexus LF-1 Limitless tak naznačuje dizajnovú líniu aj smerovanie vývoja nových modelov značky Lexus.

V stánku Lexusu mal svetovú premiéru aj kompaktný crossover Lexus UX250H. Novinka je postavená na základe novej platformy, globálnej architektúry G-AC, pričom ide o jej prvé použitie pri značke Lexus. Model prichádza s dvojicou nových pohonných jednotiek. Prvou je nový hybridný systém 4. generácie s výkonom 178 k/131 kW a s možnosťou výberu pohonu predných kolies alebo pohonu 4×4  e-four pre verziu UX250H. Druhou je nový zážihový motor s vysokou tepelnou účinnosťou pre verziu UX200, ktorý je k dispozícii s prevodovkou s plynulo meniteľným prevodom a priamym radením. Nový hybridný systém 4. generácie Lexusu UX250H zahŕňa dvojlitrový zážihový štvorvalec s plynule meniteľným prevodom E-CVT.

Súčasťou pohonu je nový akumulátor NiMH s upravenou konštrukciou a kompaktnejším chladením. Systém e-four pracuje s prídavným elektromotorom na zadnej náprave. Súčasťou novinky je najnovšia verzia bezpečnostného systému Lexus Safety System Plus s prednárazovým bezpečnostným systémom, ktorý teraz registruje aj nočných chodcov a cyklistov. Vo výbave nechýbajú ani pokročilé asistenčné systémy zahŕňajúce sledovanie jazdného pruhu, adaptívny tempomat, adaptívne diaľkové svetlá či asistent na rozpoznávanie značiek.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty 1

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

1 Comments

  1. Lexus reakcia na: Geneva International Motor Show 2018, Lexus
    14.3.2018 17:03
    To je uz naburane ten Lexus? Brrrr
    Reagovať

Vyhľadávanie

AGEM Dealers Day 2018

Najnovšie videáPC forum button