Image
14.3.2018 1 Comments

Geneva International Motor Show 2018, Lexus

Hlavný ťahák expozície Lexusu bol nový koncept Lexus LF-1 Limitless, ktorý mal premiéru už na tohoročnom autosalóne v Detroite.

Predstavuje nový druh luxusného vlajkového crossovera s ukážkou najnovších technológií, inovácií a dizajnovej línie Lexusu. V oblasti pohonných systémov umožňuje zabudovanie pohonu na vodíkové palivové články, hybridnú sústavu, plug-in hybridný systém, ale aj zážihový motor alebo čisto elektrický pohon. Koncept sa drží už skôr oznámenej koncepcie Lexusu, podľa ktorej do roku 2025 bude každé vozidlo tejto automobilky k dispozícii ako plne elektrický model alebo bude aspoň jedna jeho verzia s elektrifikovaným pohonom. Predĺžená vzdialenosť medzi prednou nápravou a A stĺpikom v kombinácii s kabínou posadenou hlboko do šasi s pohonom zadných kolies a nízka línia strechy dávajú vozidlu energicky športový vzhľad pri zachovaní veľkého priestoru pre posádku.

Luxusný charakter konceptu LF-1 podčiarkujú aj najmodernejšie asistenčné systémy, ktoré umožňujú autonómnu jazdu s využitím elektronicky ovládaného riadenia, brzdenia, akcelerácie, svetiel a smerových svetiel vozidla. Súčasťou výbavy je aj štvorrozmerný navigačný systém, ktorý v porovnaní s tradičnými systémami pridáva aj aspekt času.

Počas jazdy pomáha posádke tým, že predvída potreby vodiča a cestujúcich na základe priebehu cesty, sleduje dopravnú situáciu, podmienky na plánovanej trase, odporúča zastávky na oddych, tankovanie a dokáže ponúknuť aj rezerváciu hotela. Systém sa ovláda hmatovými ovládacími prvkami na dosah od volantu, citlivými na dotyk, a dotykovým panelom na stredovej konzole, ktorý umožňuje aj rozpoznávanie znakov. Koncept Lexus LF-1 Limitless tak naznačuje dizajnovú líniu aj smerovanie vývoja nových modelov značky Lexus.

V stánku Lexusu mal svetovú premiéru aj kompaktný crossover Lexus UX250H. Novinka je postavená na základe novej platformy, globálnej architektúry G-AC, pričom ide o jej prvé použitie pri značke Lexus. Model prichádza s dvojicou nových pohonných jednotiek. Prvou je nový hybridný systém 4. generácie s výkonom 178 k/131 kW a s možnosťou výberu pohonu predných kolies alebo pohonu 4×4  e-four pre verziu UX250H. Druhou je nový zážihový motor s vysokou tepelnou účinnosťou pre verziu UX200, ktorý je k dispozícii s prevodovkou s plynulo meniteľným prevodom a priamym radením. Nový hybridný systém 4. generácie Lexusu UX250H zahŕňa dvojlitrový zážihový štvorvalec s plynule meniteľným prevodom E-CVT.

Súčasťou pohonu je nový akumulátor NiMH s upravenou konštrukciou a kompaktnejším chladením. Systém e-four pracuje s prídavným elektromotorom na zadnej náprave. Súčasťou novinky je najnovšia verzia bezpečnostného systému Lexus Safety System Plus s prednárazovým bezpečnostným systémom, ktorý teraz registruje aj nočných chodcov a cyklistov. Vo výbave nechýbajú ani pokročilé asistenčné systémy zahŕňajúce sledovanie jazdného pruhu, adaptívny tempomat, adaptívne diaľkové svetlá či asistent na rozpoznávanie značiek.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Produkty 1

ASUS nám ukázal Mothership. Elitný notebook s výhodami stolného počítača za 6199 EUR

11.11.2019 07:15

V príjemnom prostredí brnenskej reštaurácie ASUS organizoval akciu s cieľom priblížiť zástupcom slovenských a  českých masmédií zariadene nazvané Mothership. Všetka pozornosť bola venovaná na tento je ...

1 Comments

  1. Lexus reakcia na: Geneva International Motor Show 2018, Lexus
    14.3.2018 17:03
    To je uz naburane ten Lexus? Brrrr
    Reagovať

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá