Image
15.3.2018 0 Comments

Geneva International Motor Show 2018, Koncepty Volkswagen I.D.Vizzion

Volkswagen prišiel na ženevský autosalón s viacerými inováciami a zaujímavými konceptmi, nazvanými I.D. Family. Koncept I.D. Vizzion je nová generácia luxusnej triedy s autonómnym riadením najvyššej  5. úrovne, ovládaním gestami a hlasovou kontrolou.

V produkčnej verzii ktorá by sa mala objaviť v roku 2020 sa počíta s autonómnym riadením 4 úrovne.

Tento návrh elektrickej mobility budúcnosti má byť v prvom rade priestranný, aby ste počas cestovania využili čas čo najviac produktívne. Okrem umelej inteligencie, ktorá bude schopná učenia, tu nájdete aj rozšírenú realitu, ktorú budú zobrazovať okuliare HoloLens. Systém bude poznať vaše zvyky či ranné rutiny a podľa toho prispôsobí jazdu. V tomto prípade nejde o ekologické vozidlo, keďže má I.D. Vizzion pôsobivých 225 kW /301 koní a jeho  maximálna rýchlosť je 180 km/h. Vďaka 111 kWh akumulátoru tento koncept prejde na jedno nabitie až 665 kilometrov. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 6,3 sekundy.

Palubný personálny asistent ponúka rôzne režimy jazdy, v ktorých sa mení pozícia sedadiel, okolité osvetlenie, zábavné prvky a pod. Vozidlo môže dokonca vďaka technológii rozpoznávania tváre identifikovať svojich cestujúcich a prispôsobiť im nastavenia.

Do koncepčnej rodiny I.D. zapadá aj I.D. Buzz, ktorý je dizajnovo odvodený od známeho VW T1. Ide takisto o elektromobil s plne autonómnym riadením a priestranným interiérom, v ktorom nie je potrebný vodič.

Základný model I.D. je elektromobil pre mestskú mobilitu s veľkým priestorom pre posádku a umožňuje manuálne aj autonómne riadenie.

Viac obrázkov nájdete v galérii.

 

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

ASUS nám ukázal Mothership. Elitný notebook s výhodami stolného počítača za 6199 EUR

11.11.2019 07:15

V príjemnom prostredí brnenskej reštaurácie ASUS organizoval akciu s cieľom priblížiť zástupcom slovenských a  českých masmédií zariadene nazvané Mothership. Všetka pozornosť bola venovaná na tento je ...

Produkty

Samsung predstavil nový robotický vysávač 2v1

07.11.2019 20:37

Spoločnosť Samsung prichádza na slovenský trh s najnovším modelom PowerBot VR05R5050WK ktorý naraz vysáva aj umýva. Novinka je určená na vysávanie tvrdých podláh, kobercov a zároveň je doplnená o funk ...

Produkty 1

Greenway predstavuje nové služby, roaming aj nový cenník

07.11.2019 19:46

Spoločnosť Greenway je v rámci Slovenska pionierom v oblasti výstavby infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Sieť rýchlonabíjacích staníc začala budovať v roku 2016 a v súčasnosti prevádz ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá