Image
15.3.2018 0 Comments

Geneva International Motor Show 2018, Hyundai

Hyundai na ženevskom autosalóne predstavil vo svetovej premiére svoj druhý elektromobil.

Nová Kona Electric je prvý plne elektrický subkompaktný SUV na európskom trhu. Kombinuje SUV a ekologickú mobilitu. Od konvenčného vozidla Kona sa dizajn elektromobilu príliš nelíši.

Konu Electric spoznáte podľa prednej masky, ktorá zvyšuje aerodynamiku. Nabíjanie sa nachádza vpredu, čo je pre zákazníkov pohodlnejšie. Na trh prichádza v dvoch výkonnostných verziách. So slabšou verziou prejdete asi 300 km a so silnejšou 480 km. Hyundai vo svojej marketingovej kampani podpichol aj Elona Muska slovami: „Elon, it´s your turn.“ Chcel tým naznačiť, že nová Kona už je reálne vo výrobe.  

V stánku sme videli okrem elektrického riešenia mobility aj nový Hyundai Nexo, ktorý používa alternatívny pohon palivovými článkami na vodík.

Ide o prvé vozidlo SUV na vodík, ktoré poskytuje širokú škálu systémov na autonómnu jazdu a inteligentných asistenčných systémov. U výrobcu však po vodíkovom ix35 ide už o druhú generáciu vozidla na vodíkový pohon.  

Vynovený Hyundai Santa Fe štvrtej generácie dopĺňa ponuku SUV svojím expresívnym dizajnom a modernými bezpečnostnými prvkami.

Zaujali nás predovšetkým dve revolučné novinky. Systém na detekciu osoby sediacej na zadnom sedadle pri vystupovaní z vozidla vás upozorní napríklad v prípade, že zabudnete na svoje dieťa. Ďalší systém zabráni otvoreniu dverí pri stojacom aute v prípade, ak vás niekto obieha. Oba systémy reagujú na viacero tragických prípadov z nedávnej minulosti a snažia sa im predchádzať.

Hyundai takisto predstavil svoju dizajnovú víziu budúcnosti s názvom Le Fil Rouge (červená priadza), v ktorej naznačuje dizajn nových vozidiel tejto značky. Koncept má športové línie a na pohľad upúta masívna predná maska spolu s úzkymi líniami svetiel. Interiér smeruje k jednoduchosti použitím dreva a svetlého čalúnenia.

Viac obrázkov nájdete v galérii.

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

ASUS nám ukázal Mothership. Elitný notebook s výhodami stolného počítača za 6199 EUR

11.11.2019 07:15

V príjemnom prostredí brnenskej reštaurácie ASUS organizoval akciu s cieľom priblížiť zástupcom slovenských a  českých masmédií zariadene nazvané Mothership. Všetka pozornosť bola venovaná na tento je ...

Produkty

Samsung predstavil nový robotický vysávač 2v1

07.11.2019 20:37

Spoločnosť Samsung prichádza na slovenský trh s najnovším modelom PowerBot VR05R5050WK ktorý naraz vysáva aj umýva. Novinka je určená na vysávanie tvrdých podláh, kobercov a zároveň je doplnená o funk ...

Produkty 1

Greenway predstavuje nové služby, roaming aj nový cenník

07.11.2019 19:46

Spoločnosť Greenway je v rámci Slovenska pionierom v oblasti výstavby infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Sieť rýchlonabíjacích staníc začala budovať v roku 2016 a v súčasnosti prevádz ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá