Geneva International Motor Show 2018, Hyundai

0

Hyundai na ženevskom autosalóne predstavil vo svetovej premiére svoj druhý elektromobil.

Nová Kona Electric je prvý plne elektrický subkompaktný SUV na európskom trhu. Kombinuje SUV a ekologickú mobilitu. Od konvenčného vozidla Kona sa dizajn elektromobilu príliš nelíši.

Konu Electric spoznáte podľa prednej masky, ktorá zvyšuje aerodynamiku. Nabíjanie sa nachádza vpredu, čo je pre zákazníkov pohodlnejšie. Na trh prichádza v dvoch výkonnostných verziách. So slabšou verziou prejdete asi 300 km a so silnejšou 480 km. Hyundai vo svojej marketingovej kampani podpichol aj Elona Muska slovami: „Elon, it´s your turn.“ Chcel tým naznačiť, že nová Kona už je reálne vo výrobe.  

V stánku sme videli okrem elektrického riešenia mobility aj nový Hyundai Nexo, ktorý používa alternatívny pohon palivovými článkami na vodík.

Ide o prvé vozidlo SUV na vodík, ktoré poskytuje širokú škálu systémov na autonómnu jazdu a inteligentných asistenčných systémov. U výrobcu však po vodíkovom ix35 ide už o druhú generáciu vozidla na vodíkový pohon.  

Vynovený Hyundai Santa Fe štvrtej generácie dopĺňa ponuku SUV svojím expresívnym dizajnom a modernými bezpečnostnými prvkami.

Zaujali nás predovšetkým dve revolučné novinky. Systém na detekciu osoby sediacej na zadnom sedadle pri vystupovaní z vozidla vás upozorní napríklad v prípade, že zabudnete na svoje dieťa. Ďalší systém zabráni otvoreniu dverí pri stojacom aute v prípade, ak vás niekto obieha. Oba systémy reagujú na viacero tragických prípadov z nedávnej minulosti a snažia sa im predchádzať.

Hyundai takisto predstavil svoju dizajnovú víziu budúcnosti s názvom Le Fil Rouge (červená priadza), v ktorej naznačuje dizajn nových vozidiel tejto značky. Koncept má športové línie a na pohľad upúta masívna predná maska spolu s úzkymi líniami svetiel. Interiér smeruje k jednoduchosti použitím dreva a svetlého čalúnenia.

Viac obrázkov nájdete v galérii.

Adam Lukáč

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať