Genesis Nitro 550 / Entry-level „herných“ kresiel

0

Bez kvalitného sedenia pohoda za počítačom nie je možná. Výber kresiel sa rozširuje každým dňom. Nenechajte sa zmiasť častým označením vzťahujúcim sa na hráčov, rovnako vhodné sú i do kancelárie, s čím by mohlo byť v rozpore iba agresívnejšie farebné vyhotovenie.

Kreslo Nitro 550 od firmy Genesis je jedno z najlacnejších, ktoré zodpovedajú proporčne výške a hmotnosti dospelého človeka. Uvádzaná nosnosť je 150 kg, ale počítajte s tým, že používateľa so širšími bokmi alebo pleciami môže obmedzovať/tlačiť rám oceľovej konštrukcie po stranách sedadla i operadla. Zato povrch šikovne kombinuje textíliu s koženkou. V miestach so stálym kontaktom je použitá textília a v tých ostatných (bočné strany a zadná časť) už syntetická koža, ktorá sa i veľmi dobre čistí.


Genesis Nitro 550

Výplň je z molitanu s veľmi príjemnou hustotou. Sedadlo je však pomerne tenké (6 cm) a namiesto popruhov (typických pre drahšie kreslá) sa pod ním použili drevené dosky. Skôr či neskôr sa tak po vysedení komfort zníži. Úspory vidieť aj na lakťových opierkach, ktoré umožňujú iba výškové nastavenie a pri maximálnom zdvihu sa už dosť kývajú. Nastavenú výšku si však držia dobre.


Pod sedadlom sú namiesto popruhov (typických pre drahšie kreslá) drevené latky

Chod piesta i operadla je plynulý, ale s tvrdšími dorazmi. Nikde nič dramaticky nevŕzga ani nepraská. Sedadlo je uchytené pevne, nekníše sa, ale s jeho vyvážením je to už horšie. Piest je totiž ďaleko vzadu za stredom sedadla. To v kombinácii s lacnejším uchytením (bez vyoseného držiaka, ktorý sa ťahá viac dopredu) a podpriemernou vzdialenosťou medzi kolieskami spôsobuje, že je to pomerne vratké kreslo. Keď si hneď nesadnete poriadne dozadu, môžete rýchlo skončiť na zemi, podobne aj pri posúvaní sa na kolieskach odrážaním nohami. Takéto veci na Nitro 550 neodporúčam.

Kompromisov má toto kreslo viacero. Na to, aby mohla byť cena takáto nízka aj pri rozmerovo plnohodnotnom kresle, sa skrátka muselo šetriť tak na materiáloch, ako i zložitosti výrobného postupu. Každopádne lacnejšie sú už iba menšie a ešte jednoduchšie konštrukcie. Na úplnosť treba dodať, že základné funkcie, ako je hojdacia mechanika či výrazné vyklopenie operadla (do 170 stupňov) Nitro 550 má. A niekde sa toľko nešetrilo ani materiálom. Vankúše pod bedrá i krk rozhodne nie sú ploché. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Hebký, príjemný povrch, veľmi výhodná cena (lacnejšie podobne vybavené kreslo len tak nezoženiete), široké možnosti polohovania
- Slabšie vyvážená, vratká konštrukcia

Cena: 140 EUR

Hodnotenie:

Cena/hodnota:  100 %
Pevnosť: 70 %
Kvalita povrchu: 90 %
Flexibilita: 85 %
Celkovo: 86 %

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Genesis Nitro

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať