Image
20.2.2019 0 Comments

General Motors klesá predaj automobilov, preto pripravuje na predaj svoj prvý e-bike už od 3200 USD

Vlani v novembri spoločnosť General Motors oznámila, že začne vyrábať elektrické bicykle. Vyhlásila aj kampaň na výber názvu, víťazným návrhom sa stal Ariv. Teraz GM povedal, že naň začne prijímať objednávky vo vybraných európskych krajinách.

Vyrábať sa budú dva modely Ariv – kompaktný elektrický bicykel Meld a skladací e-bike Merge. Väčšinu špecifikácií zatiaľ výrobca drží pod pokrývkou, ale už ohlásil, že umožnia rýchlosť 25 km/h, batéria sa bude môcť nabiť za 3,5 hodiny a na jedno nabitie umožnia najazdiť až 64 km.

Ariv sa bude predávať v Nemecku, Belgicku a Holandsku, kde sú populárne e-bicykle s lítiovo-iónovými batériami. V Belgicku a Holandsku bude Ariv Meld stáť menej ako 3200 dolárov a Ariv Merge okolo 3800 dolárov, ale ceny v Nemecku budú trochu nižšie. Dodávky by sa mali začať v druhom kvartáli tohto roka.

 Obidva e-bicykle sa pripájajú k aplikácii, ktorá poskytuje rôzne metriky jazdy, ako je rýchlosť, vzdialenosť, stav batérie, úroveň asistencie motora a prejdená vzdialenosť. GM hovorí, že pre aplikáciu sú naplánované aj ďalšie funkcie vrátane režimu, ktorý bude používať „proprietárny algoritmus, ktorý pomôže jazdcom doraziť na miesto určenia bez potu“. Merge a Meld sú vybavené držiakom Quad Lock na pripevnenie smartfónu na riadidlá.

Elektrický bicykel je vnímaný ako pokus spoločnosti GM čeliť neistej budúcnosti automobilov. Keďže predaj vozidiel naďalej klesá, bude treba nájsť spôsob, ako osloviť mladšieho, mestského používateľa, ktorého dopravné potreby sa veľmi líšia od predchádzajúcich generácií.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Video: Pracovný stôl za 7600 dolárov umožní prácu poležiačky

16.01.2020 00:05

Ak máte napríklad chrípku a napriek tomu chcete pracovať v posteli, máte dve možnosti: sedieť s podopretým chrbtom a notebook podložiť vankúšmi alebo skrčiť kolená a laptop oprieť o brucho. V oboch pr ...

Lifestyle

Ako funguje osobná váha merajúca percento tuku v tele

16.01.2020 00:10

Na meranie percentuálneho obsahu telesného tuku sa využíva bio impedanční analýza (BIA). Tá funguje na princípe, že tkanivo, ktoré obsahuje viac vody, čiže svalovina vedie elektrický prúd lepšie, než ...

Lifestyle 2

CES 2020: Kotúľajúci sa robot Ballie od Samsungu je ako váš osobný BB-8

07.01.2020 14:40

Samsung na výstave CES predstavil kotúľajúci sa robot, ktorý pripomína BB-8 z Hviezdnych vojen. Volá sa Ballie, má veľkosť softbalovej lopty a bude sa pohybovať vo vašej blízkosti. Môžete ho použiť na ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá