Image
20.2.2019 0 Comments

General Motors klesá predaj automobilov, preto pripravuje na predaj svoj prvý e-bike už od 3200 USD

Vlani v novembri spoločnosť General Motors oznámila, že začne vyrábať elektrické bicykle. Vyhlásila aj kampaň na výber názvu, víťazným návrhom sa stal Ariv. Teraz GM povedal, že naň začne prijímať objednávky vo vybraných európskych krajinách.

Vyrábať sa budú dva modely Ariv – kompaktný elektrický bicykel Meld a skladací e-bike Merge. Väčšinu špecifikácií zatiaľ výrobca drží pod pokrývkou, ale už ohlásil, že umožnia rýchlosť 25 km/h, batéria sa bude môcť nabiť za 3,5 hodiny a na jedno nabitie umožnia najazdiť až 64 km.

Ariv sa bude predávať v Nemecku, Belgicku a Holandsku, kde sú populárne e-bicykle s lítiovo-iónovými batériami. V Belgicku a Holandsku bude Ariv Meld stáť menej ako 3200 dolárov a Ariv Merge okolo 3800 dolárov, ale ceny v Nemecku budú trochu nižšie. Dodávky by sa mali začať v druhom kvartáli tohto roka.

 Obidva e-bicykle sa pripájajú k aplikácii, ktorá poskytuje rôzne metriky jazdy, ako je rýchlosť, vzdialenosť, stav batérie, úroveň asistencie motora a prejdená vzdialenosť. GM hovorí, že pre aplikáciu sú naplánované aj ďalšie funkcie vrátane režimu, ktorý bude používať „proprietárny algoritmus, ktorý pomôže jazdcom doraziť na miesto určenia bez potu“. Merge a Meld sú vybavené držiakom Quad Lock na pripevnenie smartfónu na riadidlá.

Elektrický bicykel je vnímaný ako pokus spoločnosti GM čeliť neistej budúcnosti automobilov. Keďže predaj vozidiel naďalej klesá, bude treba nájsť spôsob, ako osloviť mladšieho, mestského používateľa, ktorého dopravné potreby sa veľmi líšia od predchádzajúcich generácií.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Top 10 strategických technologických trendov pre rok 2020

07.11.2019 00:05

Strategický technologický trend: taký, ktorý má významný potenciál narušiť súčasný stav a posúva sa z úvodnej fázy zrodu smerom k širšiemu využitiu či dopadu. Prípadne trend, ktorý sa rýchlo rozvíja a ...

Lifestyle

10 + 1 nevyhnutných pracovných zručností potrebných pre budúcnosť

05.11.2019 00:25

Ako sa svet vyvíja, naše pracoviská sa menia. Tak ako predchádzajúce priemyselné revolúcie menili zručnosti a skúsenosti, ktoré sa požadovali od pracovnej sily, môžeme to isté očakávať aj od 4. priem ...

Lifestyle 1

Nové detaily o smart AR okuliaroch od Apple

23.10.2019 00:10

Apple má na rok 2020 veľkolepé plány. Okrem pridania 5G pripojenia do iPhonu chce priniesť aj nové inteligentné okuliare Apple Glasses. Okuliare s rozšírenou realitou zatiaľ nemajú oficiálny názov, n ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá