SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 Advertisement

GT Academy už aj na Slovensku

0
Program spoločností Nissan a Sony na hľadanie talentov, GT Academy, už dorazil aj na Slovensko. Cieľom tejto súťaže je ponúknuť hráčom konzoly PlayStation príležitosť posadiť sa za volant skutočného športového auta na skutočnej pretekárskej dráhe.

Od spustenia súťaže GT Academy v roku 2008 si zmeralo svoje sily viac než 1,5 miliónov hráčov. Pri súťaži sa využíva hra pre konzolu PlayStation, Gran Turismo, ktorej sa po celom svete predalo viac ako 60 miliónov kusov. Projekt GT Academy bol zatiaľ dostupný len v USA a krajinách západnej Európy. Teraz ale začalo vlastnú verziu v európskom regióne organizovať aj Slovensko, Maďarsko a Česká republika.

Kvalifikačná časť prebehne v období od 1. augusta do 8. septembra. V tejto fáze musí hráči dokončiť merané kolá na populárnej dráhe Deep Forest Raceway za volantom virtuálneho športového automobilu Amuse NISMO 380RS Super Leggera. Svoj najlepší čas na okruhu musí e-mailom zaslať organizátorom, ktorí potom zostavia skupinu 30 najlepších jazdcov pre národné finále súťaže.

30 účastníkov finálového kola sa stretne 29. septembra v Bratislave. Súťažiaci zabojujú o prvú cenu v podobe unikátnej príležitosti sadnúť za volant športového auta 370Z na pretekárskom okruhu Hungaroring.

Účastníci musia mať minimálne 18 rokov, mať platný vodičský preukaz kategórie B a účet v sieti PlayStation@Network registrovaný na Slovensku. Všetci hráči taktiež musia vlastniť konzolu PlayStation 3 a hru Gran Turismo 5.

Podmienky súťaže sú k dispozícii aj na lokálnom webe GT Academy: www.gtacademysk.com.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať