Image
25.3.2019 0 Comments

Futuristické vznášadlo sľubuje výstup do výšky 4,5 km a rýchlosť 240 km/h

Spoločnosť JetPack Aviation začiatkom mesiaca spustila predobjednávky na svoj „lietajúci motocykel“ Speeder, ktorého dodávky by sa mali začať v budúcom roku. Vznášadlo sa vyznačuje štyrmi prúdovými motormi (každý z nich má ťah približne 1000 N), palubným stabilizačným systémom, navigáciou na dotykovej obrazovke a 360-stupňovým automatickým systémom vyhýbania sa kolíziám.

Môže dosiahnuť nadmorskú výšku 4,5 km a jeho maximálna rýchlosť je 240 km/h. K dispozícii je dokonca aj „spotrebiteľsky prívetivá“ verzia, ktorá nevyžaduje licenciu pilota, s cenou 380 000 dolárov. Tá zahŕňa výcvik, špeciálne letové oblečenie, bonusom je tričko zadarmo... Odhadovaná dĺžka letu je 10 až 20 minút. 

Za zmienku stojí, že zatiaľ neexistuje žiadny funkčný prototyp, JetPack Aviation je však lídrom v tejto oblasti, a tak sa dá predpokladať, že Speeder nie je celkom sci-fi. Spoločnosť plánuje zhotoviť 20 takýchto vznášadiel pre spotrebiteľov, v budúcnosti však ráta s ich nasadením na vojenské a záchranárske účely.

Tvorcovia charakterizujú vznášadlo ako najrýchlejší spôsob, ako dostať osobu alebo náklad na určené miesto. Je to kompaktný a výkonný dopravný prostriedok, ktorý môže vzlietnuť a pristáť kdekoľvek. Lietanie vyžaduje minimálny výcvik, pretože vznášadlo môže lietať prakticky samo.

Spoločnosť tvrdí, že vznášadlo bude schopné dostať sa k zraneným osobám v ťažko prístupnom prostredí, dopraviť náklad na lode alebo vojenské základne a navigovať v zložitých situáciách, v ktorých by použitie vrtuľníka bolo nebezpečné alebo neefektívne.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Neprenáhlite sa s kúpou nového smartfónu. Možno sa oplatí počkať na Galaxy S11

14.10.2019 00:00

Niekoľko webov už uverejnilo správy o priekopníckom fotoaparáte smartfónu Samsung Galaxy S11 a jeho prekvapivo skorej dostupnosti. Podľa webu The Elec bude mať fotoaparát 5× optický zoom, ktorý je už ...

Inovácie 1

Nová verzia Windows 10 umožní z počítača aj telefonovať

11.10.2019 00:20

Do nového testovacieho zostavenia Windows 10 pre insiderov (s číselným označením 18999 – build 19H1) pridal Microsoft možnosť prijímať a uskutočňovať hovory z počítača. Píše o tom v novom blogovom pr ...

Inovácie 1

Technológia tlače elektroniky otvára cestu k elektronickým tetovaniam a biosenzorom

10.10.2019 00:10

Inžinieri z Duke University vynašli technológiu na tlač elektroniky, ktorá je dostatočne jemná na fungovanie na chúlostivých povrchoch, ako je napríklad papier či ľudská pokožka. Umožnilo by to vytvo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019