Image
25.3.2019 0 Comments

Futuristické vznášadlo sľubuje výstup do výšky 4,5 km a rýchlosť 240 km/h

Spoločnosť JetPack Aviation začiatkom mesiaca spustila predobjednávky na svoj „lietajúci motocykel“ Speeder, ktorého dodávky by sa mali začať v budúcom roku. Vznášadlo sa vyznačuje štyrmi prúdovými motormi (každý z nich má ťah približne 1000 N), palubným stabilizačným systémom, navigáciou na dotykovej obrazovke a 360-stupňovým automatickým systémom vyhýbania sa kolíziám.

Môže dosiahnuť nadmorskú výšku 4,5 km a jeho maximálna rýchlosť je 240 km/h. K dispozícii je dokonca aj „spotrebiteľsky prívetivá“ verzia, ktorá nevyžaduje licenciu pilota, s cenou 380 000 dolárov. Tá zahŕňa výcvik, špeciálne letové oblečenie, bonusom je tričko zadarmo... Odhadovaná dĺžka letu je 10 až 20 minút. 

Za zmienku stojí, že zatiaľ neexistuje žiadny funkčný prototyp, JetPack Aviation je však lídrom v tejto oblasti, a tak sa dá predpokladať, že Speeder nie je celkom sci-fi. Spoločnosť plánuje zhotoviť 20 takýchto vznášadiel pre spotrebiteľov, v budúcnosti však ráta s ich nasadením na vojenské a záchranárske účely.

Tvorcovia charakterizujú vznášadlo ako najrýchlejší spôsob, ako dostať osobu alebo náklad na určené miesto. Je to kompaktný a výkonný dopravný prostriedok, ktorý môže vzlietnuť a pristáť kdekoľvek. Lietanie vyžaduje minimálny výcvik, pretože vznášadlo môže lietať prakticky samo.

Spoločnosť tvrdí, že vznášadlo bude schopné dostať sa k zraneným osobám v ťažko prístupnom prostredí, dopraviť náklad na lode alebo vojenské základne a navigovať v zložitých situáciách, v ktorých by použitie vrtuľníka bolo nebezpečné alebo neefektívne.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Microsoft predstavil lacnejší Xbox One S All-Digital Edition bez optickej mechaniky

24.04.2019 00:10

Microsoft v týchto dňoch oficiálne prezentoval svoje zariadenie Xbox One S All-Digital Edition, ktorého cena je 249 USD (229 EUR) a bude k dispozícii od 7. mája. Ide o nový model, ktorý sa bude predáv ...

Inovácie

Poznáme podrobnosti o PlayStation 5. Bude mať SSD, ray tracing a spätnú kompatibilitu

23.04.2019 00:20

PlayStation 4 je tu už viac ako 5 rokov, čoskoro však bude musieť ustúpiť a vytvoriť priestor pre novú generáciu hernej konzoly od Sony. V týchto dňoch boli oficiálne odhalené niektoré informácie o PS ...

Inovácie

Sharp predviedol svoj skladateľný displej OLED určený pre smartfóny

18.04.2019 00:20

Sharp na nedávnej špeciálnej akcii v Tokiu demonštroval svoj prvý skladací displej OLED ako súčasť prototypu smartfónu. Má uhlopriečku 6,18 palca, rozlíšenie 2992 × 1440 a pomer strán 19:9, pričom môž ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button