Image
25.3.2019 0 Comments

Futuristické vznášadlo sľubuje výstup do výšky 4,5 km a rýchlosť 240 km/h

Spoločnosť JetPack Aviation začiatkom mesiaca spustila predobjednávky na svoj „lietajúci motocykel“ Speeder, ktorého dodávky by sa mali začať v budúcom roku. Vznášadlo sa vyznačuje štyrmi prúdovými motormi (každý z nich má ťah približne 1000 N), palubným stabilizačným systémom, navigáciou na dotykovej obrazovke a 360-stupňovým automatickým systémom vyhýbania sa kolíziám.

Môže dosiahnuť nadmorskú výšku 4,5 km a jeho maximálna rýchlosť je 240 km/h. K dispozícii je dokonca aj „spotrebiteľsky prívetivá“ verzia, ktorá nevyžaduje licenciu pilota, s cenou 380 000 dolárov. Tá zahŕňa výcvik, špeciálne letové oblečenie, bonusom je tričko zadarmo... Odhadovaná dĺžka letu je 10 až 20 minút. 

Za zmienku stojí, že zatiaľ neexistuje žiadny funkčný prototyp, JetPack Aviation je však lídrom v tejto oblasti, a tak sa dá predpokladať, že Speeder nie je celkom sci-fi. Spoločnosť plánuje zhotoviť 20 takýchto vznášadiel pre spotrebiteľov, v budúcnosti však ráta s ich nasadením na vojenské a záchranárske účely.

Tvorcovia charakterizujú vznášadlo ako najrýchlejší spôsob, ako dostať osobu alebo náklad na určené miesto. Je to kompaktný a výkonný dopravný prostriedok, ktorý môže vzlietnuť a pristáť kdekoľvek. Lietanie vyžaduje minimálny výcvik, pretože vznášadlo môže lietať prakticky samo.

Spoločnosť tvrdí, že vznášadlo bude schopné dostať sa k zraneným osobám v ťažko prístupnom prostredí, dopraviť náklad na lode alebo vojenské základne a navigovať v zložitých situáciách, v ktorých by použitie vrtuľníka bolo nebezpečné alebo neefektívne.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Tetovania na prstoch umožnia ovládať počítač pomocou RFID

09.12.2019 00:10

Počítačoví vedci z kanadskej University of Waterloo vytvorili nositeľné zariadenie na ruku, ktoré umožňuje používateľom obsluhovať počítačové rozhranie vzájomným dotykom ukazováka a palca. Preto vedci ...

Inovácie

Amazon predstavil nový ARM procesor Graviton2 postavený na 7 nm architektúre

06.12.2019 00:15

Cloudová divízia Amazonu AWS oznámila ďalšiu generáciu svojich procesorov ARM s názvom Graviton2. Ide o vlastný dizajn čipu so 7 nm architektúrou, založený je na 64-bitových jadrách ARM Neoverse N1 (6 ...

Inovácie

Robotický záhradník Tertill dokáže plieť burinu v záhonoch

05.12.2019 00:20

Robotické vysávače Roomba nám pomáhajú s domácimi prácami už niekoľko rokov a teraz startup Franklin Robotics predstavil ďalšieho autonómneho pomocníka. Volá sa Tertill a pomôže vám s prácami v záhrad ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá