Image
25.3.2019 0 Comments

Futuristické vznášadlo sľubuje výstup do výšky 4,5 km a rýchlosť 240 km/h

Spoločnosť JetPack Aviation začiatkom mesiaca spustila predobjednávky na svoj „lietajúci motocykel“ Speeder, ktorého dodávky by sa mali začať v budúcom roku. Vznášadlo sa vyznačuje štyrmi prúdovými motormi (každý z nich má ťah približne 1000 N), palubným stabilizačným systémom, navigáciou na dotykovej obrazovke a 360-stupňovým automatickým systémom vyhýbania sa kolíziám.

Môže dosiahnuť nadmorskú výšku 4,5 km a jeho maximálna rýchlosť je 240 km/h. K dispozícii je dokonca aj „spotrebiteľsky prívetivá“ verzia, ktorá nevyžaduje licenciu pilota, s cenou 380 000 dolárov. Tá zahŕňa výcvik, špeciálne letové oblečenie, bonusom je tričko zadarmo... Odhadovaná dĺžka letu je 10 až 20 minút. 

Za zmienku stojí, že zatiaľ neexistuje žiadny funkčný prototyp, JetPack Aviation je však lídrom v tejto oblasti, a tak sa dá predpokladať, že Speeder nie je celkom sci-fi. Spoločnosť plánuje zhotoviť 20 takýchto vznášadiel pre spotrebiteľov, v budúcnosti však ráta s ich nasadením na vojenské a záchranárske účely.

Tvorcovia charakterizujú vznášadlo ako najrýchlejší spôsob, ako dostať osobu alebo náklad na určené miesto. Je to kompaktný a výkonný dopravný prostriedok, ktorý môže vzlietnuť a pristáť kdekoľvek. Lietanie vyžaduje minimálny výcvik, pretože vznášadlo môže lietať prakticky samo.

Spoločnosť tvrdí, že vznášadlo bude schopné dostať sa k zraneným osobám v ťažko prístupnom prostredí, dopraviť náklad na lode alebo vojenské základne a navigovať v zložitých situáciách, v ktorých by použitie vrtuľníka bolo nebezpečné alebo neefektívne.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

14.06.2019 00:20

Huawei potrebuje alternatívu k plnohodnotnému operačnému systému Google vrátane softvéru a služieb. Trochu prekvapujúce správy prišli z Ruska. Podľa servera Bell „operačný systém Android v smartfónoch ...

Inovácie

Asseco ukázalo, ako budeme v blízkej budúcnosti s bankami komunikovať hlasom

14.06.2019 00:09

Popularita hlasových služieb bude aj naďalej rásť predovšetkým u mladších ľudí, ktorí sa práve dostávajú, alebo onedlho dostanú do ekonomicky aktívneho veku. Podľa výsledkov prieskumov v súčasnosti sa ...

Inovácie

Radar, ktorý vás bude namiesto kamery sledovať vo vašom aute

14.06.2019 00:10

Izraelská spoločnosť Vayyar Imaging tvrdí, že má radarový čip, ktorý môže vytvoriť trojrozmerný pohľad na to, čo sa deje v aute, ale aj mimo neho. V súčasnosti sa však sústreďuje na zobrazenie kabíny ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button