Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Takto vyzerá futuristické koncepčné Lamborghini pre Gran Turismo Sport

0

Automobilka Lamborghini odhalila nový koncept vozidla, ktorý možno najlepšie opísať ako z iného sveta. Volá sa V12 Vision Gran Turismo alebo skrátene Lambo V12. Prototyp je vyhotovený ako jednosedadlové pretekárske vozidlo, ktoré bude v pojazdnej podobe virtuálne k dispozícii v hre Gran Turismo Sport pre PlayStation 4.

Podobne ako väčšina predchádzajúcich konceptov Vision Gran Turismo, ktoré predstavili výrobcovia ako Jaguar, Bugatti, Hyundai, Zagato, má Lambo V12 ultraradikálny dizajn s výraznými štýlovými prvkami. Hoci pretekárske vozidlo bude možné riadiť len virtuálne, Lamborghini tvrdí, že dizajn jeho hranatého exteriéru bol vyvinutý s ohľadom na aerodynamiku. Pod pozoruhodnou karosériou je rovnako pozoruhodná hybridná hnacia jednotka s výkonom 819 koní z limitovanej edície Sián FKP 37, odhalenej v septembri tohto roka.

Známy taliansky výrobca tvrdí, že vypočítal celkovú hmotnosť vozidla na 819 kilogramov, čo mu dáva veľmi žiaduci pomer výkonu k hmotnosti 1:1. Samozrejme, pre koncepčné vozidlo neexistujú nijaké výkonnostné čísla a budeme si musieť počkať na uvedenie Gran Turismo Sport, aby sme zistili, ako si stroj počína z hľadiska jazdnej dynamiky a výkonu.

Zdroj: luxurylaunches.com.

Redakcia

Všetky autorove články
vozidlo auto doprava dizajn šport stroj technika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať