Funkčný počítač Apple-1 z roku 1976 má dnes cenu super luxusného auta

Technológie
1

Jeden z prvých počítačov vytvorených a predaných Stevom Jobsom a Stevom Wozniakom je v prevádzkyschopnom stave a čaká v aukcii na vašu ponuku. Jeho hardvér sa nehrdí závratnou rýchlosťou v porovnaní s dnešným štandardom, no aj tak sa očakáva, že prinesie toľko peňazí, že by ste si za ne mohli kúpiť super auto.

RR Auctions prijíma ponuky na neskorý model Apple-1 v štýle Byte Shop a dúfa, že pôjde o viac ako 300 000 dolárov. Približne toľko treba zaplatiť napríklad za model Aston Martin DBS Superleggera 2019.

Byte Shop Apple-1 je jeden z 50 počítačov vyrobených Jobsom a Wozniakom pre Byte Shop v kalifornskom Mountain View, čo bol jeden z prvých obchodov s osobnými počítačmi na svete.

Aukčný kus má nielen základnú dosku, ale aj pôvodnú príručku a štýlový monitor a klávesnicu, takže každý si môže urobiť predstavu o tom, aký výkonný bol počítač Apple v roku 1976.

Aukcia zahŕňa aj ďalšie zaujímavosti, napr. osobnú správu Steva Jobsa s podpisom vrátane pravopisnej chyby ('your' namiesto 'you're') či kópiu kultovej reklamy Apple Super Bowl z roku 1984, ktorá by sa podľa očakávania mala predať za viac ako 10 000 dolárov. Je tu však jeden technologický zádrh – na to, aby ste si ju mohli pozrieť, budete musieť zohnať starý kazetový videoprehrávač Betamax.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple pocitac PC notebook iPhone MacBook iOS auto peniaze video

1 komentár

Aj ja mam... reakcia na: Funkčný počítač Apple-1 z roku 1976 má dnes cenu super luxusného auta

6.9.2018 14:09
...Sinclaira :) Ale tych je este dnes tisice. A pripojit ide len pomocou koaxialu, co je pri dnesnych LED TV tiez problem.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať