Fresh ’n Rebel Rockbox Brick XL: Reproduktor ako powerbank

0

Dizajnovo zaujímavý, tak by sa dal na prvý pohľad nazvať luxusne vyzerajúci reproduktor v kombinácii plastu a textílie. K dispozícii je v ôsmich farbách. Reproduktor sa ovláda podsvietenými dotykovými základnými tlačidlami, umiestnenými navrchu, ktorými sa nastavuje hlasitosť, pauza alebo prechádzanie prehrávanou hudbou. Okrem manuálu sa v balení nachádza aj 3,5 mm audiokábel a kábel micro USB  na nabíjanie. Na zadnej strane nájdeme konektory pre AUX, slúchadlá, micro USB (nabíjanie) a klasický vstup USB powerbanku.  Reproduktor Rockbox Brick XL používa na pripojenie k zdroju signálu technológiu bluetooth. Ak chcete párty poriadne roztočiť, môžete bezdrôtovo prepojiť dva reproduktory a reprodukovať zvuk stereofónne. Batéria s kapacitou 5000 mAh vystačí na 15 hodín nonstop prehrávania hudby, prípadne môžete reproduktor využiť ako powerbank na nabíjanie iných zariadení. Nabitie batérie trvá dve a pol až tri hodiny, o stave jej nabitia informuje stavová LED dióda. V praxi závisí výdrž od hlasitosti, pri maximálnej úrovni mi po piatich hodinách používania svietila zo štyroch paličiek ukazovateľa batérie len jedna.

Kvalita prehrávanej hudby je na dobrej úrovni, zabezpečujú to dva aktívne reproduktory 2,2" (5,6 cm) a dve pasívne membrány na lepšiu reprodukciu basov. Výkon reproduktora je 2 × 10 W a frekvenčný rozsah 60 Hz až 20 kHz. Sklamaním je dosah bluetooth. Už vo vzdialenosti  štyroch metrov začína zvuk sekať alebo sa zrýchľovať v intervaloch.

Fresh ’n Rebel Rockbox Brick XL je zaujímavý a výborne vyzerajúci a znejúci reproduktor, škoda kratšieho dosahu cez bluetooth. Ako celok však hodnotím reproduktor pozitívne.

Parametre:

• Rozmery: 23 × 9,5 × 9,5 cm, hmotnosť: 920 g, bluetooth 4.2, LED indikátor kapacity, DC vstup 5 V/1 A, výstup USB 5 V/1 A ­(powerbank), výkon 2 × 10 W, dva 5,6 cm reproduktory + 2 × pasívne membrány, frekvenčný rozsah 60 Hz – 20 kHz, impedancia       4 ohmy, citlivosť 80 dB/m/W

• Cena: 99,99 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, vyhotovenie, kvalita zvuku, stereofónny zvuk spárovaním dvoch reproduktorov             
- Výdrž batérie, dosah bluetooth

HODNOTENIE:

Dizajn: 97 %
Vyhotovenie: 95 %
Kvalita zvuku: 92 %
Pripojiteľnosť: 78 %
Výdrž: 69 %
Cena: 84 %
Celkovo:86 %

Benjamín Mazanka

Všetky autorove články
Fresh ’n Rebel Rockbox

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať