Image
27.9.2017 0 Comments

Free Viewpoint Video System prenesie diváka priamo na ihrisko

Tiež vás niekedy napadlo, ako skvelé by bolo sa pri sledovaní futbalového zápasu pohybovať priamo na ihrisku, ale pritom stále byť v pohodlí domova alebo na tribúne štadióna? Ide to! Spoločnosť Canon totiž vyvinula Free Viewport Video System: riešenie, ktoré dovoľuje sledovať dianie športových a iných udalostí z akéhokoľvek uhla, vrátane voľného pohybu priamo na ploche, kde sa akcia odohráva. Sledovanie športových alebo kultúrnych programov tak prinesie úplne nové zážitky.


Príklad nasadenia a využitia Free Viewpoint Video System

Každú významnú športovú udalosť sprevádza rad kamier televíznych štábov, ktoré majú za úlohu nielen akciu zaznamenať, ale stále väčší dôraz kladú aj na to, aby prenos divákov čo najviac bavil a prinášal nové pohľady na prebiehajúce súboje. Teraz dostanú k dispozícii technológiu, ktorá to splní úplne dokonale. S pomocou novo vyvinutého riešenia Free Viewpoint Video System totiž môže priniesť divákom doposiaľ nevídaný realistický zážitok. Divákom umožní sledovať zápas z takmer nekonečného počtu uhlov. Canon tak posúva hranice bežných obrazových možností a videokultúry ako celku.

Základom Free Viewpoint Video System je veľké množstvo kamier s vysokým rozlíšením, ktoré sú rozmiestnené okolo celého štadióna. Kamery sú prepojené prostredníctvom počítačovej siete a špeciálne vyvinutý softvér ich riadi tak, aby hru zaznamenali zo všetkých strán. Obraz zo všetkých kamier je následne spracovaný do trojrozmerného modelu s vysokým rozlíšením, takže divák môže voľne „lietať“ virtuálnou kamerou v 3D priestore štadióna.

Zápas možno sledovať z ľubovoľného uhla, čo predstavuje nový a veľmi intenzívny zážitok. Free Viewpoint Video System ponúka unikátny zážitok z pohybu priamo na ploche medzi hráčmi. Športoví fanúšikovia si tak užijú oveľa viac zábavy. Navyše prostredníctvom tohto systému možno vylepšiť tréning športovcov.

Ukážkové video, ktoré obsahuje záznam streleného gólu z pohľadu brankára.

Jedná sa o časť zápasu prvej japonskej futbalovej ligy z 3. novembra 2016 medzi mužstvami Kawasaki Frontale a Gamba Osaka, odohratom na štadióne Kawasaki Todoroki v prefektúre Kanagawa.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

Apple pay oficiálne na Slovensku

26.06.2019 08:04

Zdá sa vám, že Apple zaostával v bezkontaktných platbách smartfónom a hodinkami za Google pay? Od dnes to už nie je pravda. Streda 26. júna sa na Slovensku stane dňom platenia smartfónmi a hodinkami p ...

Technológie 3

Čo znamená High Availability v Oracle databáze?

18.06.2019 00:10

Špeciálny projekt Čo znamená High Availability pre biznis? Aká je úroveň tolerovaného rizika? Aká strata dát je akceptovaná? Existujú aktuálne problémy so zálohou alebo reportovaním? Všetky tieto otá ...

Technológie

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

13.06.2019 00:00

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologic ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá