Image
27.9.2017 0 Comments

Free Viewpoint Video System prenesie diváka priamo na ihrisko

Tiež vás niekedy napadlo, ako skvelé by bolo sa pri sledovaní futbalového zápasu pohybovať priamo na ihrisku, ale pritom stále byť v pohodlí domova alebo na tribúne štadióna? Ide to! Spoločnosť Canon totiž vyvinula Free Viewport Video System: riešenie, ktoré dovoľuje sledovať dianie športových a iných udalostí z akéhokoľvek uhla, vrátane voľného pohybu priamo na ploche, kde sa akcia odohráva. Sledovanie športových alebo kultúrnych programov tak prinesie úplne nové zážitky.


Príklad nasadenia a využitia Free Viewpoint Video System

Každú významnú športovú udalosť sprevádza rad kamier televíznych štábov, ktoré majú za úlohu nielen akciu zaznamenať, ale stále väčší dôraz kladú aj na to, aby prenos divákov čo najviac bavil a prinášal nové pohľady na prebiehajúce súboje. Teraz dostanú k dispozícii technológiu, ktorá to splní úplne dokonale. S pomocou novo vyvinutého riešenia Free Viewpoint Video System totiž môže priniesť divákom doposiaľ nevídaný realistický zážitok. Divákom umožní sledovať zápas z takmer nekonečného počtu uhlov. Canon tak posúva hranice bežných obrazových možností a videokultúry ako celku.

Základom Free Viewpoint Video System je veľké množstvo kamier s vysokým rozlíšením, ktoré sú rozmiestnené okolo celého štadióna. Kamery sú prepojené prostredníctvom počítačovej siete a špeciálne vyvinutý softvér ich riadi tak, aby hru zaznamenali zo všetkých strán. Obraz zo všetkých kamier je následne spracovaný do trojrozmerného modelu s vysokým rozlíšením, takže divák môže voľne „lietať“ virtuálnou kamerou v 3D priestore štadióna.

Zápas možno sledovať z ľubovoľného uhla, čo predstavuje nový a veľmi intenzívny zážitok. Free Viewpoint Video System ponúka unikátny zážitok z pohybu priamo na ploche medzi hráčmi. Športoví fanúšikovia si tak užijú oveľa viac zábavy. Navyše prostredníctvom tohto systému možno vylepšiť tréning športovcov.

Ukážkové video, ktoré obsahuje záznam streleného gólu z pohľadu brankára.

Jedná sa o časť zápasu prvej japonskej futbalovej ligy z 3. novembra 2016 medzi mužstvami Kawasaki Frontale a Gamba Osaka, odohratom na štadióne Kawasaki Todoroki v prefektúre Kanagawa.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

IT GALA 2019: Odovzdávanie technologických „Oskarov“ už čoskoro

13.09.2019 14:42

Bratislava, pondelok 16. septembra 2019 – Tradícia udeľovania prestížnych cien IT firma roka, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už devätnásty rok. Tento rok bude po prvýkrát vyhlásen ...

Technológie

Armádna technológia ATLAS je ďalším krokom k autonómnym zbraniam ala Terminator

13.09.2019 00:10

Na autonómnu technológiu vo vojenskom priemysle existujú dva rôzne názory. Jedna skupina hovorí, že pokusy o vytvorenie „virtuálneho člena posádky“, ktorý by nahradil ľudí v tankoch a pozemných vozidl ...

Technológie

Závažné rozhodnutia AI by mali byť preverované. Buducnosť patrí auditovateľnej AI

13.09.2019 00:05

Systémy s umelou inteligenciou dnes rozhodujú o pôžičkách, lekárskych diagnózach či prepustení na kauciu. No sú to nepriehľadné systémy, navyše náchylné na zaujatosť. Z technických aj obchodných dôvod ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019