Francúzsko blokuje používateľov aplikácie AdBlock

2

Dlhodobo patová situácia v oblasti internetovej reklamy na seba nenechala dlho čakať. Francúzske média ako najväčší denník Le Monde, Le Parisien alebo L'Équipe na svojich stránkach blokujú každého, kto používa aplikáciu AdBlock. Ide o aplikáciu, ktorá umožňuje používateľom zablokovať reklamy pri prezeraní obľúbených web stránok.

Táto týždenná kampaň má ukázať na problémy, s ktorými sa jednotlivé weby a média musia denne pasovať. Čitatelia chcú obsah bez reklamy, avšak média tento obsah bez reklamy, pri tomto trende, nebudú môcť naďalej poskytovať.

Weby, ktoré sú do tejto týždennej francúzskej kampane zapojené, žiadajú svojich čitateľov pri návšteve webu, aby si aplikáciu AdBlock odinštalovali alebo, aby si zaplatili predplatné. Podobné kampane boli v minulosti v Nemecku, kde sa vydavatelia súdia s tvorcami týchto aplikácií. Čitatelia sa sťažujú na veľký nárast agresívnej reklamy, avšak média z reklamy žijú. V blízkej budúcnosti bude potrebný taký model, ktorý budú akceptovať obidve strany alebo sa reklama dostane do článkov tak, aby aplikácia nebola schopná rozpoznať, že ide o reklamu.

Zdroj: theverge.com 

Foto: youtube.com

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

adblok ma zmysel reakcia na: Francúzsko blokuje používateľov aplikácie AdBlock

4.4.2016 07:04
Adblok sa da vypnut pre konkretne stranky, no su vsak stranky kde sa viry siria reklamou / vyskakovacie okna nemaju konca. Pre tieto stranky kt. idu uz za hranicu bezpecnosti a trpezlivosti ma adblok zmysel dalej pouzivat... preto je aj podobna integrovana funkcia v Edge.

Sú trápny reakcia na: Francúzsko blokuje používateľov aplikácie AdBlock

3.4.2016 17:04
Mam adblock ako script v routeri takze si mozu trhnut celou tou akciou. A ak som pripojeny mobilom cez router, nemam reklamy ani na mobile.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať