Image
14.4.2014 0 Comments

Francúzske odbory dosiahli zákaz posielania pracovných e-mailov po 18. hodine

email.jpg Vo Francúzsku má odborové hnutie silnú tradíciu. Najnovšie sa tu odborom podarilo presadiť pravidlo, podľa ktorého nadriadení nemôžu zamestnancom posielať e-maily mimo pracovného času. Na mnohých miestach totiž pracovníci dostávajú e-maily od šéfa aj po tom, čo opustia pracovisko.

Týka sa to najmä približne milióna ľudí, ktorí pracujú v digitálnom a poradenskom odvetví. Podľa novej dohody podpísanej zamestnávateľskými zväzmi a odbormi zamestnanci vypnú po 18. hodine pracovné telefóny a zamestnávateľ ich nesmie nútiť sledovať po tomto čase pracovné e-maily.

Michel de la Force, predseda Konfederácie manažérov, sa však nazdáva, že v istých naliehavých prípadoch a za mimoriadnych okolností by malo byť posielanie pracovných e-mailov povolené aj mimo pracovného času.

Vo Francúzsku sa v roku 1998 zaviedol 35-hodinový pracovný týždeň. No Francúzi nie sú jediní, ktorým robí starosti, že čoraz väčším rozšírením prenosných zariadení sú zamestnanci nútení zaoberať sa pracovnými úlohami aj mimo svojho pracovného času.

Napríklad v decembri 2011 Volkswagen oznámil, že odstaví firemné e-mailové servery 30 minút po skončení pracovného času a znova ich spustí 30 minút pred jeho začiatkom.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

V japonskej pobočke Microsoftu pracovali zamestnanci len 4 dni v týždni. Ich produktivita sa zvýšila o 40 %

12.11.2019 08:15

Pracovníci spoločnosti Microsoft Japan si počas tohto leta užívali závideniahodné výhody: pracovali iba štyri dni v týždni, mali trojdňový víkend a dostávali svoju normálnu päťdňovú výplatu. Výsledkom ...

Informatizácia

Pripravujeme našich stredoškolákov dostatočne na povolania budúcnosti?

11.11.2019 07:55

Špeciálny projekt Ôsmeho novembra sa v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave konala vďaka spolupráci študentov Dominika Hamaja a Pet ...

Informatizácia

Čína nastavuje pravidlá pre mladých hráčov: max 90 minút denne a s „večierkou“ o 22:00

11.11.2019 07:50

Čínska vláda vydala nové pravidlá zamerané na potlačenie závislosti od videohier medzi mladými ľuďmi. Tvrdí, že to je dôvod zlého prospechu v škole a nárastu počtu krátkozrakých ľudí. Predpisy zakazu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá