Image
19.11.2018 0 Comments

Fotosúťaž, v ktorej zožala celosvetový úspech Slovenka Anna Opinová, znova otvára svoje brány

Nápad Anny Opinovej, rodáčky zo Starej Ľubovne, sa pretavil do celosvetovej slávy. Jej fotografia s názvom „Záhadný“, ktorá vznikla náhodou popri svadobnom fotení, totiž zaznamenala nečakaný svetový úspech a zaradila sa medzi diela špičkových fotografov z celého sveta. Teraz máte šancu pridať sa k nej aj vy.

Nikon Photo Contest je medzinárodná súťaž pre profesionálnych aj amatérskych fotografov, ktorým ponúka príležitosť šíriť a zároveň obohacovať kultúru fotografovania. Od prvého konania súťaže v roku 1969 zaslalo viac ako 410 000 fotografov vyše 1 620 000 príspevkov. Minulý rok sa konal 36. ročník a priniesol niekoľko rekordov v dejinách súťaže: najväčší počet zúčastnených fotografov (21 511) z najväčšieho počtu krajín (170) s najväčším počtom príspevkov (76 356).

Za hlavného porotcu bol opäť zvolený Neville Brody

Rovnako ako minulý rok, aj tento rok bude hlavným porotcom súťaže Nikon Photo Contest 2018-2019 umelecký riaditeľ Nevill Brody. Mená ďalších porotcov budú zverejnené ihneď po ich vymenovaní. 

Brody začal vo svojom odbore pracovať pred viac ako tromi desaťročiami, pričom rozsah jeho práce sa pohybuje od návrhov obalov pre hudobné albumy až po návrhy dizajnov značiek pre svetové obchodné spoločnosti. Stal sa vplyvnou osobnosťou medzi rôznorodými druhmi umelcov a fotografov. Vďaka jeho schopnosti pracovať s porotcami z rôznych krajín a popularite, ktorú si medzi súťažiacimi získal, bol opäť zvolený do funkcie hlavného porotcu.

Neville Brody k súťaží hovorí: „Pracovať ako hlavný porotca súťaže Nikon Photo Contest 2016-2017 bola pre mňa úžasná a inšpiratívna skúsenosť. Príspevky boli mimoriadne kvalitné a vo vetách, ktoré porotcovia o nich hovorili, bolo až priveľa emócií. Bola to veľmi napĺňajúca skúsenosť a chcem sa poďakovať všetkým súťažiacim, ktorí minulý rok svojimi prácami do súťaže prispeli. Teším sa a očakávam, že tento rok bude súťaž ešte vášnivejšia a inšpiratívnejšia.“

Prehľad kategórií súťaže Nikon Photo Contest 2018-2019

37. ročník súťaže Nikon Photo Contest bude pozostávať z troch kategórií: Open (Otvorená), Next Generation (Nasledujúca generácia) a Short Film (Krátky film). Témou kategórie Open (Otvorená) je „Change“ (Zmena). Život v čase významných zmien: od práce a životného štýlu až po klímu. Nikon vyzýva fotografov, ktorí sa chcú podeliť o svoje práce s ostatnými, aby zasielali svoje príspevky na uvedenú tému.

Témou kategórie Next Generation (Nasledujúca generácia), do ktorej sa môžu prihlásiť fotografi do 25 rokov, je „Identity“ (Identita) a spoločnosť Nikon v tomto prípade očakáva príspevky, v ktorých budú príslušníci mladšej generácie odhaľovať, kým sú.

A témou kategórie Short Film (Krátky film) je „Hope“ (Nádej) a Nikon očakáva príspevky, ktoré vrhnú svetlo nádeje na našu budúcnosť.

Oprávnenie na účasť a príspevky

Do súťaže sa môžu zapojiť profesionálni i amatérski fotografi, bez ohľadu na vek, pohlavie alebo národnosť a to do 31. januára 2019. Ďalšie informácie týkajúce sa kategórií, pravidiel odosielania príspevkov, postupu rozhodovania ako i udeľovania ocenení a cien nájdete na webovej stránke: http://www.nikon-photocontest.com/en/. Víťazi súťaže Nikon Photo Contest 2018-2019 budú vyhlásení na slávnostnom udeľovaní cien v auguste 2019.

Autor: Nikon

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Na trh sa vracia výhodné dvojité balenie Bose SoundTouch 10 pre stereo počúvanie alebo ozvučenie dvoch miestností

14.12.2018 14:02

Na letošní předvánoční trh se vrací výhodný „doublepack“ bezdrátového designového reproduktoru Bose SoundTouch 10. Dva kusy lze využít k působivému stereo ozvučení velkého obývacího pokoje nebo pro sy ...

Tlačové správy

Samsung a Sajfa v rámci vianočnej výzvy spájajú vnúčatá s ich starými rodičmi

14.12.2018 09:02

Samsung si spolu s moderátorom Sajfom na predvianočný čas pripravili instagramovú výzvu s hashtagmi #A7spaja, #fotosbabkou, #fotosdedkom. Akcia spája mladšie generácie s ich starými rodičmi, ktorým ta ...

Tlačové správy

Umelá inteligencia výrazne zmení finančný trh

13.12.2018 13:36

V dôsledku technologickej revolúcie možno očakávať významné zmeny v štruktúre finančného trhu. Rozvoj umelej inteligencie radikálne transformuje fungovanie dnešných finančných inštitúcií a prežijú len ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button