Image
23.4.2018 0 Comments

Fotograf Tomáš Hulík držiteľom Ceny primátora Bratislavy 2018

Fotograf Tomáš Hulík získal druhé prestížne ocenenie svojej tvorby za necelý mesiac. Za umeleckú činnosť, ale aj všeobecný prínos sa stal sa jedným z držiteľov Ceny primátora Bratislavy 2018. Na galaprograme v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca si v piatok 20. apríla prevzal od primátora Iva Nesrovnala sošku rytiera Rolanda, ochrancu mestských práv a výsad, ktorá je miniatúrou sochy z Hlavného námestia v metropole Slovenska. Slávnostné podujatie bolo súčasťou tradičných Bratislavských mestských dní.

Tomáš Hulík dostal Cenu primátora Bratislavy 2018 za mimoriadne dielo dokumentaristu a výnimočnú prezentáciu Slovenska a Bratislavy filmom a fotografiou, uvádza sa v zdôvodnení.

Koncom marca Tomáš Hulík obsadil tretie miesto v kategórii Divoká príroda v rámci súťaže Federácie európskych profesionálnych fotografov (FEP) v írskom Dubline, na ktorej vyše 200 autorov z 25 krajín prezentovalo takmer 2000 prác.

Fotograf, ale aj režisér, kameraman, ambasádor značky Nikon a k tomu vyštudovaný environmentalista a biológ Tomáš Hulík sa v rámci 26. ročníka Ceny primátora Bratislavy zaradil do vskutku prominentnej spoločnosti predchádzajúcich aj aktuálnych laureátov z kultúrnej sféry. Veď napríklad rok pred ním sa takejto pocty dočkali básnik, prozaik, dramatik a prekladateľ Ľubomír Feldek a spevák a skladateľ populárnej hudby Janko Lehotský a teraz herec a riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura. Cenu primátora Bratislavy 2018 si prevzalo dovedna jedenásť osobností a jeden kolektív.

Osobnosti na ocenenie vyberá vždy primátor na základe návrhov, ktoré predkladajú neziskové organizácie, aktivisti, vedecké a vzdelávacie inštitúcie, ako aj bežní občania mesta. Cena primátora Bratislavy je najvyššie samosprávne ocenenie. Od roku 1993 ho udeľujú obyvateľom, ktorí sa významným, ale nezištným spôsobom zaslúžili o občiansky, kultúrny, spoločenský či športový rozvoj hlavného mesta a spoločnosti. Nositeľom Ceny primátora hlavného mesta sa môže stať každý obyvateľ, ktorý vo svojom odbore celoživotným dielom prispel výnimočným spôsobom k dobru Bratislavy a jej populácie.

Tomáš Hulík pri tvorbe pristupuje s obrovským rešpektom k prírode, čo je naozaj veľmi zreteľne vidieť na jeho viacplánových kompozíciách. Nekoncentruje sa len na obyčajné „portréty zvierat“, ale snaží sa vo svojich záberoch zachytiť aj kontext. Zrejme vďaka tomu pôsobia jeho snímky – či už statické alebo pohyblivé obrázky – tak nesmierne prirodzene.

Tomáš Hulík pri svojej práci fotografa uprednostňuje fototechniku Nikon D850 a Nikkor 200 – 500 mm f/5,6E ED VR, pri fotografovaní divokej prírody obľubuje profesionálny rad zdradloviek Nikon D850 a teleobjektívy Nikkor AF-S NIKKOR 600mm f/4G ED VR či AF-S NIKKOR 200 – 500 mm f/5,6E ED VR.

Tomáš Hulík (*1976)
Pražský rodák vyštudoval environmentalistiku na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Pôsobí ako fotograf a dokumentarista, je ambasádor techniky Nikon. Je autorom či spoluautorom viacerých významných prírodopisných dokumentov. Fotografoval a filmoval na východe Ruska, ale aj v Malajzii, Kórejskej republike, Indonézii, Mongolsku a Keni. Jeho tvorba sa objavila v magazínoch a novinách National Geographic, Geographic Traveller, Wildlife, GEO, Universum, The Times, Daily Mirror či Lidé a země a spolupracoval s televíznymi stanicami ako ORF, ZDF, NDR, WDR, ARTE, Discovery Channel a Al Jazeera. Žije v Bratislave.

Viac na tomashulik.eu

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: BenQ predstaví komplexné zobrazovacie riešenie na veľtrhu ISE 2020

23.01.2020 10:23

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný výrobce moderních digitálních zařízení, upozorňuje na odhalení nových produktů určených do vzdělávacího, profesionálního audio a video a maloobchodního segmentu v ...

Tlačové správy

Mentolové cigarety v roku 2020 končia

23.01.2020 10:15

Fajčiarov tento rok čaká výrazná zmena. V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet. Dňa 20. mája 2020 nadobudne účinnosť úplný zákaz mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulam ...

Tlačové správy

CZ: Sennheiser predstavil slúchadlá HD 450BT a HD 350BT s prívetivou cenou

23.01.2020 09:58

Společnost Sennheiser dnes informovala o nejnovějších přírůstcích v portfoliu bezdrátových sluchátek střední třídy. Novinky jménem Sennheiser HD 350BT a Sennheiser HD 450BT nabídnou perfektní zvuk za ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá