Image
25.2.2019 0 Comments

Fotoaparát smartfónu Samsung Galaxy S10+ sa umiestnil na prvom mieste v hodnotení DxOMark Selfie

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že smartfón  Galaxy S10+ sa umiestil na prvom mieste v rebríčku DxOMark Selfie, čo je nový systém pre hodnotenie kvality obrazu predných fotoaparátov smartfónov. Nový smartfón sa umiestil taktiež na prvom mieste pri hodnotení zadných fotoaparátov v rámci rebríčka DxOMark Mobile.

DxOMark je uznávaný priemyselný štandard pre meranie a hodnotenie kvality snímok robených fotoaparátmi, objektívmi a smartfónmi. Na základe prísnych vedeckých postupov a s využitím profesionálnych laboratórnych nástrojov robí testy DxOMark Selfie a DxOMark Mobile. Výsledné skóre zhŕňa hodnotenie technikov DxOMark, ktoré sa týka kvality fotografií a videa a poskytuje zákazníkom neutrálne a spoľahlivé údaje o výsledkoch testov a výkonnostných parametrov hodnotených fotoaparátov smartfónov. DxOMark stanovuje jednotlivé čiastkové skóre pre kvalitu fotografií a videa a následne z nich spracúva jedno celkové skóre. Čím vyššie je skóre, tým vyššia je kvalita obrazu.

Smartfón Galaxy S10+ sa v rámci rebríčka DxOMark Selfie ako jediný umiestil na prvej pozícii. Jeho predný fotoaparát získal 96 bodov. Test DxOMark Selfie potvrdil, že dvojitý predný fotoaparát prístroja Galaxy S10+ pomohol posunúť tento nový smartfón na špic hodnotených prístrojov, k čomu prispel selfie fotoaparát s duálnymi pixelmi a druhý RGB Depth fotoaparát. Dvojitý predný fotoaparát smartfónu Galaxy S10+ umožňuje robiť snímky s umeleckým efektom rozostrenia a dokáže nahrávať videá a robiť fotografie v rozlíšení až UHD, takže v spoločnosti ešte viac zažiarite.

Smartfón Galaxy S10+ obsadil taktiež prvé miesto v rebríčku DxOMark Mobile s celkovým skóre 109 bodov (114 bodov za kvalitu fotografie a 97 bodov za kvalitu videozáznamu), čo je vôbec najvyššie skóre, aké kedy zadný fotoaparát získal. Pri hodnotení výkonnostných parametrov fotoaparátu sa DxOMark zameral na trojitý zadný fotoaparát prístroja Galaxy S10+ a hodnotil expozíciu a kontrast, farbu, automatické zaostrovanie, textúru, šum, artefakty, blesk, stabilizáciu (pre video), zoom a efekt rozostrenia.

Galaxy S10+ poteší predovšetkým spotrebiteľov, ktorí sa uspokoja len s prémiovým zariadením, ktoré je doslova nabité funkciami. Je výsledkom desiatich rokov inovácií radu Galaxy a ponúka revolučný displej, novú technológiu fotoaparátu a inteligentný výkon. Smartfón Galaxy S10+ stavia na prvenstvách fotoaparátov v smartfónoch Samsung, ktoré prišli so superrýchlymi objektívmi s duálnymi pixelmi a variabilnou clonou, a predstavuje novú technológiu fotoaparátov a pokročilú inteligenciu, ktorá umožňuje jednoducho robiť dych berúce fotografie a videá. Okrem všetkých ďalších inovácií ponúka fotoaparát profesionálnej kvality, ktorým je Galaxy S10+ vybavený, tieto funkcie:

  • Najlepšie nahrávanie a prehrávanie na svete v rozlíšení UHD pri prednom aj zadnom fotoaparáte s realistickou kvalitou videozáznamu a v segmente mobilných telefónov úplne po prvýkrát možnosť nahrávať pomocou zadného fotoaparátu videá profesionálnej kvality v štandarde HDR10+.
  • Ultraširokouhlý objektív prináša revolučné zmeny a umožňuje zachytiť svet okolo vás presne tak, ako ho vidíte. Úplne nové 123° zorné pole objektívu je ideálne pre zachytenie celej rodiny na jednom zábere – už nikdy nebudete musieť nikoho a nič zo záberu vynechať.
  • Teleobjektív ponúka dvojnásobné optické priblíženie a desaťnásobné digitálne priblíženie, takže zvládnete zachytiť všetko a z akéhokoľvek uhlu.
  • Revolučný objektív s variabilnou clonou funguje ako ľudské oko, sám si zvolí medzi svetelnosťou f/1,5 a f/2,4 a automaticky sa prispôsobí svetelným podmienkam, takže výsledkom sú profesionálne vyzerajúce fotografie ako vo dne, tak aj v noci. Smartfón Galaxy S10+ taktiež ponúka funkciu Bright Night Shot, vďaka ktorej môžete robiť fotografie profesionálnej kvality dokonca za extrémne zlých svetelných podmienok.
  • Superstabilné videonahrávky s technológiou digitálnej stabilizácie, aby váš fotoaparát zaostril, keď chcete zachytiť predmety alebo osoby v pohybe. Fotoaparát smartfónu Galaxy S10+ pomáha tvoriť plynulé a stabilné videozáznamy, i keď ste práve v plnom pohybe – počnúc lyžovaním a končiac cyklistikou, vrátane všetkého, čo je medzi tým.
  • Na nahrávke urobenej s extrémnym spomalením vyzerá impozantne každý okamih bežného dňa, a to vďaka záberom, ktoré sú štyrikrát pomalšie než tradične spomalené zábery.
  • Vďaka funkciám umelej inteligencie využívajúcim procesor pre neurónové siete (NPU) získate zábery profesionálnej kvality bez toho, aby ste museli manuálne čokoľvek v pokročilom nastavení fotoaparátu meniť. Funkcia pre optimalizáciu scény teraz vďaka podpore NPU dokáže rozpoznať a presnejšie spracovať omnoho väčší počet scén. Funkcia pre optimalizáciu scény urobí všetko za vás a upraví kontrast a farebné podanie fotografie, či už fotografujete počas dňa, v noci, vo vnútri či vonku. Vďaka funkcii Shot Suggestion poskytuje Galaxy S10+ automatické odporúčanie, ktoré sa týka kompozície záberu, takže urobíte kvalitnejšie zábery než kedykoľvek predtým.

Ďalšie informácie o smartfóne Galaxy S10+ získate na internetových stránkach samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo samsung.com/galaxy.

Ďalšie informácie o testoch DxOMark Selfie a DxOMark Mobile získate na internetových stránkach dxomark.com/

Zobrazit Galériu
Autor: Samsung

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu

21.02.2020 14:27

Spoločnosť Samsung spúšťa od dnes 21. februára 2020 predaj najnovšieho skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu. Samsung Galaxy Z Flip je k dispozícii v dvoch farebných verziách (čiernej ...

Tlačové správy

Začať šetriť peniaze a planétu môžeme aj maličkosťami

21.02.2020 14:25

Menej jazdiť autom, obmedziť spotrebu energie a vody, minimalizovať používanie plastov a papiera. To je len niekoľko spôsobov, ako možno ušetriť nielen svoje financie ale aj životné prostredie. 365.ba ...

Tlačové správy

LENOVO DOSAHUJE V TREŤOM KVARTÁLI REKORDNÚ HODNOTU V RÁMCI VÝKONU SO VŠETKÝMI TRŽBAMI A ZISKOM PRED ZDANENÍM

21.02.2020 14:15

Skupina Lenovo oznámila, že tržby Skupiny v treťom štvrťroku dosiahli rekordnú výšku 14,1 miliárd dolárov, čo znamená desiaty po sebe idúci medziročný rast. Príjem pred zdanením vzrástol o 11% v porov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá