Image
24.12.2016 0 Comments

Fotoaparát ako služba. Cvakajte a o nič sa nestarajte, o kvalitné fotky sa postará umelá inteligencia

Všetci sa snažíme dosiahnuť skvelo vyzerajúce fotografie. Chceme získať to najlepšie z fotoaparátu DSLR či bezzrkadlovky a potom to ešte zdokonaliť v postprocesingu. No teraz je tu služba Relonch, ktorá zábery zhotovené fotoaparátom pripojeným na internet automaticky upraví do najlepšej možnej podoby pomocou umelej inteligencie. Za 99 dolárov mesačne.

Nový koncept „fotoaparát ako služba“ (camera-as-a-service) sľubuje kvalitné snímky bez nutnosti rozvíjať svoje fotografické schopnosti či vykonať akékoľvek následné spracovanie softvérom. Relonch vám totiž dodá jednoducho ovládateľný, ale veľmi kvalitný fotoaparát. Aktuálny Model 291 je založený na hardvéri bezzrkadlovky Samsung Galaxy NX a vybavený veľkým 20 Mpx snímačom APS-C. Dodáva sa k nemu celokožené puzdro v rôznych farbách, objektív má ohniskovú vzdialenosť 30 mm (ekvivalent 45 mm v prepočte na kinofilm). Nemá však nijakú kartu SD, zato je v ňom integrovaná SIM karta s dátovou tarifou a všetky snímky sa posielajú na servery.

Prístroj pracuje odlišne od iných fotoaparátov. Má len jedno tlačidlo na fotenie a napevno nastavený režim priority clony. Keď používateľ stlačí tlačidlo, zhotoví sa fotografia, súbor RAW sa pošle cez bezdrôtové pripojenie LTE na servery Relonch, kde ich spracuje a upraví umelá inteligencia. Výber najlepších snímok bude k dispozícii používateľovi nasledujúce ráno v aplikácii Relonch, kde si ich môže pozrieť a stiahnuť.

Relonch ukázal niekoľko vzorových snímok, ktorých estetika sa možno nebude každému páčiť (priveľa sýtosti, kontrastu). Podarilo sa však obnoviť niektoré detaily stratené v tieni použitím efektu HDR.

Samozrejme, Relonch nemieri svojou ponukou na hard-core fotonadšencov. Určená je skôr pre rodiny, ktoré si potrpia na kvalitné fotografie, no nechcú si kupovať high-end fotoaparát DSLR ani editovať obrázky v postprocesingu.

V súčasnosti môžu záujemcovia v kalifornskom Palo Alto vyskúšať Relonch Model 291 v trojdňovom teste a zaregistrovať sa na úplnú prevádzku služby, ktorá sa začne v roku 2018 a bude využívať aktualizovaný hardvér.

Zdroj: newatlas.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Najekonomickejšia nabíjačka elektromobilov je ABB

28.10.2019 11:20

Špeciálny projekt Kvalitné a súčasne finančne efektívne nabíjanie elektromobilu vám poskytne nabíjačka ABB EVLunic. Je technologicky najjednoduchšou a najekonomickejšou nabíjacou stanicou „rodinného ...

Technológie

Platená inzercia: Black Friday - predpredaj: 30% extra zľava na VŠETok softvér - plus 40% zľava na kód pre produkty Office 2019!

20.11.2019 10:18

Windows 10 Pro 8,98 €, Office 2016 Pro 22,25 € a Office 2019 Pro 38,99 €! Čierny piatok je obrovská udalosť, ktorú vytvorili významní maloobchodníci v USA. Odvtedy sa stala jednou z najväčších poduja ...

Technológie

DJI dokáže identifikovať drony lietajúce v okolí

19.11.2019 00:05

Čínsky výrobca dronov DJI demonštroval spôsob, ako rýchlo identifikovať dron v okolí a určiť polohu jeho pilota prostredníctvom smartfónu. Technológia využíva protokol s názvom Wi-Fi Aware, pomocou kt ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá