Fotoaparát ako služba. Cvakajte a o nič sa nestarajte, o kvalitné fotky sa postará umelá inteligencia

Technológie
0

Všetci sa snažíme dosiahnuť skvelo vyzerajúce fotografie. Chceme získať to najlepšie z fotoaparátu DSLR či bezzrkadlovky a potom to ešte zdokonaliť v postprocesingu. No teraz je tu služba Relonch, ktorá zábery zhotovené fotoaparátom pripojeným na internet automaticky upraví do najlepšej možnej podoby pomocou umelej inteligencie. Za 99 dolárov mesačne.

Nový koncept „fotoaparát ako služba“ (camera-as-a-service) sľubuje kvalitné snímky bez nutnosti rozvíjať svoje fotografické schopnosti či vykonať akékoľvek následné spracovanie softvérom. Relonch vám totiž dodá jednoducho ovládateľný, ale veľmi kvalitný fotoaparát. Aktuálny Model 291 je založený na hardvéri bezzrkadlovky Samsung Galaxy NX a vybavený veľkým 20 Mpx snímačom APS-C. Dodáva sa k nemu celokožené puzdro v rôznych farbách, objektív má ohniskovú vzdialenosť 30 mm (ekvivalent 45 mm v prepočte na kinofilm). Nemá však nijakú kartu SD, zato je v ňom integrovaná SIM karta s dátovou tarifou a všetky snímky sa posielajú na servery.

Prístroj pracuje odlišne od iných fotoaparátov. Má len jedno tlačidlo na fotenie a napevno nastavený režim priority clony. Keď používateľ stlačí tlačidlo, zhotoví sa fotografia, súbor RAW sa pošle cez bezdrôtové pripojenie LTE na servery Relonch, kde ich spracuje a upraví umelá inteligencia. Výber najlepších snímok bude k dispozícii používateľovi nasledujúce ráno v aplikácii Relonch, kde si ich môže pozrieť a stiahnuť.

Relonch ukázal niekoľko vzorových snímok, ktorých estetika sa možno nebude každému páčiť (priveľa sýtosti, kontrastu). Podarilo sa však obnoviť niektoré detaily stratené v tieni použitím efektu HDR.

Samozrejme, Relonch nemieri svojou ponukou na hard-core fotonadšencov. Určená je skôr pre rodiny, ktoré si potrpia na kvalitné fotografie, no nechcú si kupovať high-end fotoaparát DSLR ani editovať obrázky v postprocesingu.

V súčasnosti môžu záujemcovia v kalifornskom Palo Alto vyskúšať Relonch Model 291 v trojdňovom teste a zaregistrovať sa na úplnú prevádzku služby, ktorá sa začne v roku 2018 a bude využívať aktualizovaný hardvér.

Zdroj: newatlas.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Relonch fotoaparat DSLR

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať