Image
24.12.2016 0 Comments

Fotoaparát ako služba. Cvakajte a o nič sa nestarajte, o kvalitné fotky sa postará umelá inteligencia

Všetci sa snažíme dosiahnuť skvelo vyzerajúce fotografie. Chceme získať to najlepšie z fotoaparátu DSLR či bezzrkadlovky a potom to ešte zdokonaliť v postprocesingu. No teraz je tu služba Relonch, ktorá zábery zhotovené fotoaparátom pripojeným na internet automaticky upraví do najlepšej možnej podoby pomocou umelej inteligencie. Za 99 dolárov mesačne.

Nový koncept „fotoaparát ako služba“ (camera-as-a-service) sľubuje kvalitné snímky bez nutnosti rozvíjať svoje fotografické schopnosti či vykonať akékoľvek následné spracovanie softvérom. Relonch vám totiž dodá jednoducho ovládateľný, ale veľmi kvalitný fotoaparát. Aktuálny Model 291 je založený na hardvéri bezzrkadlovky Samsung Galaxy NX a vybavený veľkým 20 Mpx snímačom APS-C. Dodáva sa k nemu celokožené puzdro v rôznych farbách, objektív má ohniskovú vzdialenosť 30 mm (ekvivalent 45 mm v prepočte na kinofilm). Nemá však nijakú kartu SD, zato je v ňom integrovaná SIM karta s dátovou tarifou a všetky snímky sa posielajú na servery.

Prístroj pracuje odlišne od iných fotoaparátov. Má len jedno tlačidlo na fotenie a napevno nastavený režim priority clony. Keď používateľ stlačí tlačidlo, zhotoví sa fotografia, súbor RAW sa pošle cez bezdrôtové pripojenie LTE na servery Relonch, kde ich spracuje a upraví umelá inteligencia. Výber najlepších snímok bude k dispozícii používateľovi nasledujúce ráno v aplikácii Relonch, kde si ich môže pozrieť a stiahnuť.

Relonch ukázal niekoľko vzorových snímok, ktorých estetika sa možno nebude každému páčiť (priveľa sýtosti, kontrastu). Podarilo sa však obnoviť niektoré detaily stratené v tieni použitím efektu HDR.

Samozrejme, Relonch nemieri svojou ponukou na hard-core fotonadšencov. Určená je skôr pre rodiny, ktoré si potrpia na kvalitné fotografie, no nechcú si kupovať high-end fotoaparát DSLR ani editovať obrázky v postprocesingu.

V súčasnosti môžu záujemcovia v kalifornskom Palo Alto vyskúšať Relonch Model 291 v trojdňovom teste a zaregistrovať sa na úplnú prevádzku služby, ktorá sa začne v roku 2018 a bude využívať aktualizovaný hardvér.

Zdroj: newatlas.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

IT GALA 2019: Odovzdávanie technologických „Oskarov“ už čoskoro

13.09.2019 14:42

Bratislava, pondelok 16. septembra 2019 – Tradícia udeľovania prestížnych cien IT firma roka, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už devätnásty rok. Tento rok bude po prvýkrát vyhlásen ...

Technológie

Armádna technológia ATLAS je ďalším krokom k autonómnym zbraniam ala Terminator

13.09.2019 00:10

Na autonómnu technológiu vo vojenskom priemysle existujú dva rôzne názory. Jedna skupina hovorí, že pokusy o vytvorenie „virtuálneho člena posádky“, ktorý by nahradil ľudí v tankoch a pozemných vozidl ...

Technológie

Závažné rozhodnutia AI by mali byť preverované. Buducnosť patrí auditovateľnej AI

13.09.2019 00:05

Systémy s umelou inteligenciou dnes rozhodujú o pôžičkách, lekárskych diagnózach či prepustení na kauciu. No sú to nepriehľadné systémy, navyše náchylné na zaujatosť. Z technických aj obchodných dôvod ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn