Image
15.8.2017 0 Comments

Foto Workshop na Liptove

Spoločnosť Canon v spolupráci s AQT usporiadala workshop pre fanúšikov fotenia a filmovania v prostredí Liptovskej Mary.

Účastníci si mohli vyskúšať všetky aktuálne modely zrkadloviek aj bezzrkadloviek Canon a širokú ponuku objektívov.

K dispozícii bol skúsený lektor Peter Brichta ktorý sa foteniu venuje profesionálne. Ten účastníkov previedol zákutiami fotenia portrétnej fotografie a modelingu.

V reálnych podmienkach sa účastníci naučili pracovať so svetlom a rôznymi pomôckami na jeho úpravu. Každý mal pri tom možnosť vyskúšať si fotoaparáty v rôznych cenových kategóriách a porovnať si ich výhody a nevýhody pri praktickej práci.

Rovnako si účastníci mohli vyskúšať rozdiely pri práci s rôznymi typmi objektívov.

V časti venovanej videu bola k dispozícii široká škála zrkadloviek ale aj niekoľko modelov z profesionálnej rady Cinema EOS zameranej hlavne na filmovú produkciu vrátane najnovšieho prírastku EOS C200.

Pod vedením lektora Michala Baroka si záujemcovia vyskúšali okrem bežných objektívov aj špeciálne pevné filmové sklá s ktorými sa bežný používateľ  nemá veľa príležitostí stretnúť.

Video časť bola viac zameraná na odovzdávanie praktických skúseností a účastníci mali možnosť vyskúšať si rozdiely v práci s rôznymi kategóriami zrkadloviek oproti špecializovaným video kamerám.

Na workshope sme sa zúčastnili traja z našej odbornej redakcie a mali sme tak okrem možnosti vyskúšania si širokého spektra techniky aj podiskutovať s lektormi či účastníkmi a vymeniť si tak skúsenosti.  

 


 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín 1

Mazda 3 hatchback G122 / Koncept pretavený do reality

09.07.2019 13:00

Novú Mazdu 3 sme po prvýkrát videli na minuloročnom ženevskom autosalóne a už tam budila veľký záujem. Výrobca sa totiž jej koncept rozhodol takmer bez zmien pretaviť do sériového modelu. Okrem veľmi ...

Magazín

Route 66 so Sony RX100 VI

09.07.2019 12:32

Prémiový kompakt Sony RX100 je tu už v 6. generácii. My sme ich už niekoľko testovali, ale vždy šlo o bežné redakčné testy. Fotoaparát je vďaka svojim miniatúrnym rozmerom, jednoduchej obsluhe a špičk ...

Magazín

Hyundai Kona Chilli je štýlová mestská provokatérka

09.07.2019 12:27

Hyundai Kona. Kompaktné SUV, ktoré od svojho uvedenia na trh vzbudzuje pozornosť svojím extravagantným dizajnom. Svojská, sebavedomá a tak trocha drzá. Aj preto si získala srdcia už takmer 120-tisíc z ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá