Image
27.11.2019 2 Comments

Ford vyzval Teslu na férový súboj Cybertrucku a F-150

Pri prezentovaní dlho očakávaného vozidla Cybertruck Elon Musk ukázal video, v ktorom sa jeho auto preťahuje s modelom Ford F-150. Klip sa končil jasným víťazstvom futuristického nákladného elektromobilu Tesly. Mnohí sa vtedy pýtali, či to bol spravodlivý boj. Sundeep Madra, viceprezident Ford X, inkubátora automobilky, teraz vyzval na Twitteri Muska, aby im poslal Cybertruck na vykonanie testu, v ktorom sa budú porovnávať „jablká s jablkami“.

Test predvedený Teslou je sporný z viacerých hľadísk. Predovšetkým Cybertruck je výrazne ťažší, najmä v zadnej časti. Navyše sa zdá, že Ford použitý v teste je v režime pohonu dvoch kolies a na starších pneumatikách, takže je vydaný napospas Cybertrucku s pohonom všetkých kolies. 

Okrem toho nevedno, akým motorom je vozidlo Ford vybavené. Chýba však na ňom odznak naznačujúci použitie prvotriedneho motora 3,5 l Ecoboost, takže nákladné auto má pravdepodobne low-end motor V8 alebo menší 2,7 l Ecoboost. Zrejme teda nejde o férový zápas. Takéto skúšky sú možno zábavné na pozeranie, ale realitu veľmi neukážu.

Ford však patrí medzi niekoľko výrobcov automobilov, ktorí vyvíjajú elektrický pickup, ktorý bude môcť konkurovať Cybertrucku Tesly. Férové porovnanie sa bude môcť urobiť až vtedy, keď Ford uvedie na trh svoj elektromobil F-150, ktorého prototyp nedávno utiahol viac ako 450 ton.

Zdroj: techcrunch.com.

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

GM chce oživiť Hummer v podobe elektrického pickupu

16.01.2020 00:20

Podľa správy publikovanej vo Wall Street Journal spoločnosť General Motors pripravuje úplne elektrický pickup, ktorý bude uvedený pod značkou Hummer. Vozidlá tejto značky boli známe vysokou spotrebou ...

Technológie

Elektrické skútre Gogoro využívajú sieť staníc na výmenu batérií

03.01.2020 00:01

Gogoro je jeden z globálnych lídrov v oblasti elektrických skútrov napriek tomu, že svoje podnikanie obmedzuje zatiaľ na natívny Taiwan. No nech sú jeho skútre ponúkajúce rýchlosť 90 km/h akékoľvek sk ...

Technológie 2

Startup chce elektromotory integrovať priamo do kolies. Umožní to zmeniť sedenie či celú karosériu elektromobilov

02.01.2020 00:05

Snahy o integrovanie elektromotorov priamo do kolies siahajú hlboko do minulosti, až k najstarším elektromobilom. V súčasnosti sa touto problematikou zaoberá izraelský startup REE. Elektromobily sú je ...

2 Comments

 1. elektrický pickup od fordu reakcia na: Ford vyzval Teslu na férový súboj Cybertrucku a F-150
  1.12.2019 10:12
  Tak na tu dobu, keď bude elektrický pickup konkurovať Cybertrucku sa vážne teším. Dovtedy to bude spojenec. Jediní konkurenti Cybertrucku sú spalovacie pickupy a s tými sa môže porovnávať.
  P.S. Potiahnuť 450 ton po koľaniciach až taký problém nieje, keďže valivý odpor je omnoho menší ako na klasických pneumatikách. To ale neznamená, že ten elektrický ford nie je dobrý. Práve naopak, a nech ich vyrábajú namiesto tých smradlavých F-150, ktoré žerú viac ako 30 litrov !!!
  Reagovať
 2. low-end motor reakcia na: Ford vyzval Teslu na férový súboj Cybertrucku a F-150
  27.11.2019 08:11
  " Chýba však na ňom odznak naznačujúci použitie prvotriedneho motora 3,5 l Ecoboost, takže nákladné auto má pravdepodobne low-end motor V8 alebo menší 2,7 l Ecoboost. " - ten low-end motor V8 (5.0L) je druhý najvýkonejší z celej ponuky :D ale zaujal ma aj minimálny rozdiel v spotrebe medzi V8 a 3,5l Ecoboost - posledná tabuľka https://www.donleyfordashland.net/research/ford-f150-engine-guide.htm
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá