Ford chystá „Mustangom inšpirovaný“ elektromobil Mach 1 s dojazdom 600 km

Technológie
0

O prvom elektromobile s dlhým dojazdom od spoločnosti Ford, SUV inšpirovanom Mustangom, ktorý by mal prísť v roku 2020, sme mohli počuť vlani na autosalóne v Detroite. Vyvíja sa pod kódovým označením Mach 1.

Vedúci predstavitelia Fordu už v roku 2017 hovorili, že ich prvý hromadne vyrábaný elektromobil by mal ponúknuť dojazd nad 480 km. Teraz však automobilka tvrdí, že jej stále ešte nepomenovaný model prekoná 600 km na jedno nabitie podľa európskeho testovacieho postupu WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedure).

Štandard WLTP bol zavedený v roku 2018, aby pomohol vyhodnotiť spotrebu energie každého cestného vozidla vrátane elektromobilov. Hoci je prísnejší ako zastaraný štandard, ktorý nahradil, jeho odhady sú stále optimistickejšie ako odhady americkej organizácie EPA (Environmental Protection Agency). Napríklad dojazd modelu Jaguar I-Pace odhaduje WLTP na 470 km, zatiaľ čo EPA len na necelých 390 km. Podľa EPA by tak Ford dosiahol dojazd okolo 530 km. Každopádne by však prekonal elektrické modely Tesla a dostal by sa na vrchol rebríčka EV.

Ford zatiaľ zverejnil na webe Medium len obrysy a nebolo jasné, čo bude mať novinka spoločné s populárnym Mustangom. Napokon automobilka spresnila, že nepôjde o „muscle car“ s pohonom zadných kolies. Bližšie podrobnosti by sme sa mali dozvedieť koncom tohto roka.

Zdroj: theverge.com

Redakcia

Všetky autorove články
Ford elektromobil

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať