Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

VIDEO: Flotila dronov na výsadbu stromov ich dokáže vysadiť denne až 400 000

1

V septembri 2018 využili v projekte v Mjanmarsku drony na vypálenie „semenných striel“ do zeme v oblastiach, kde nerastú stromy. Takéto strely obsahujú predklíčené semená, pokryté výživným hydrogélom. Za necelý rok z nich vyrástli 50-centimetrové mangrovové stromčeky. Mohla by to byť doslova prípadová štúdia o tom, ako možno využiť technológie na nájdenie cesty z krízy spôsobnej zmenou klímy.

Projekt uskutočnila spoločnosť Biocarbon Engineering, ktorá je pripravená zopakovať túto úspešnú výsadbu. Podľa spoluzakladateľky spoločnosti Iriny Fedorenkovej by miniflotila výsadbových dronov, ovládaná dvoma operátormi, mohla vysadiť 400 000 stromov denne. Drony navrhol bývalý inžinier NASA Lauren Fletcher.

Okrem toho, že zdravé stromy hrajú významnú úlohu v odstraňovaní CO2 z atmosféry, môžu pomôcť aj spevniť pôdu a znížiť jej eróziu. V budúcnosti by takéto technológie mohli byť nápomocné pri zastavení katastrofických zmien podnebia a odlesňovania.

Zdroj: megaphone.upworthy.com.

Redakcia

Všetky autorove články
dron technika eko ekologia

1 komentár

aj ked pointa clanku by mohla byt dobra, magorski ludia v pc hnoji, to zbulvarizuju a doplnia SEO zvastami reakcia na: VIDEO: Flotila dronov na výsadbu stromov ich dokáže vysadiť denne až 400 000

30.9.2019 20:09
aj ked pointa clanku by mohla byt dobra, magorski ludia v pc hnoji, to zbulvarizuju a doplnia SEO zvastami. Rozumneho cloveka to len znechuti, ako taketo redakcie znormalizovavaju amaterizmus...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať