Image
28.7.2017 1 Comments

Flash nadobro odchádza zo scény. A už vieme aj kedy.

Tlak HTML5, WebGL a WebAssembly prinútil spoločnosť Adobe zamyslieť sa nad budúcnosťou Flash Player a nakoniec oznámila, že v roku 2020 Flash nadobro ukončí. Firma Apple sa k tomu vyjadrila, že iPhone, iPad a iPod aj tak nikdy túto technológiu nepodporili. Safari vyžaduje schválenie každej webovej lokality pred spustením Flash, ktorý musí používateľ aj tak aktívne nainštalovať.

Toto oznámenie od Adobe prichádza po 7 rokoch, čo spoluzakladateľ Applu, Steve Jobs publikoval „Thoughts on Flash“, v ktorom kritizoval Flash ako zastaraný a nevhodný pre smartfóny a akékoľvek mobilné zariadenie s nízkym výkonom. Podľa Jobsa bol Flash vytvorený počas počítačovej éry, pre počítače a myši, vhodný bol na hry, video či animáciu, no nie pre mobilné zariadenia s podstatne nižším výkonom než majú počítače.

Spoločnosť Apple si získala lepšiu pozíciu než Adobe aj vďaka spusteniu systému MacOS Sierra. V tejto verzii je zásuvný modul Adobe v predvolenom nastavení zakázaný a používateľov núti manuálne aktivovať vždy na webe, ktorý ho vyžaduje.

Aj spoločnosť Google oznámila, že v auguste roku 2016 odišla z prehliadača Flash pomocou Chrome pre PC a oznámila tiež, že plánuje zablokovať niektoré Flash aplikácie.

Koniec Flashu neznamená, že sa Adobe vzdáva vývoja webových štandardov. Aj naďalej bude prispievať k norme HTML5 a bude súčasťou skupiny WebAssembly Community Group.

Zdroj: Appleinsider

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť Lenovo prináša na Slovensko novinky predstavené na tohoročnej IFA 2018

23.11.2018 14:09

Vo trojici najnovších spotrebiteľských zariadení nájdu užívatelia konvertibilné notebooky z rodiny Yoga a aj druhú generáciu zariadenia Yoga Book C930. Lenovo Yoga Book C930 je štýlové zariadenie s ...

Produkty

Spoločnosť NAY oslavuje 20 rokov a zákazníci dostali darček v podobe nového konceptu predajne

11.11.2018 21:37

Najväčšia sieť špecializovaných predajní s elektronikou NAY oslavuje v tomto roku 20 rokov a jej prvou veľkoplošnou predajňou bola tá na Tuhovskej ulici na Zlatých Pieskoch v Bratislave. V čase svojho ...

Produkty

Synology prichádza s DSM 7.0. Nový dizajn, nové možnosti, rýchlejšia práca a viac bezpečia

11.10.2018 23:22

Spoločnosť Synology predstavila nový operačný systém pre svoje NAS zariadenia verzie DSM 7.0 a viacero nových služieb a vylepšení. <iframe width="560" height="315" src="https: ...

q

1 Comments

  1. Tatra banka reakcia na: Flash nadobro odchádza zo scény
    31.7.2017 20:07
    aký úžasný produkt si vyberie tatra banka tentokrát pre svoj IB?
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button