Image
28.7.2017 1 Comments

Flash nadobro odchádza zo scény. A už vieme aj kedy.

Tlak HTML5, WebGL a WebAssembly prinútil spoločnosť Adobe zamyslieť sa nad budúcnosťou Flash Player a nakoniec oznámila, že v roku 2020 Flash nadobro ukončí. Firma Apple sa k tomu vyjadrila, že iPhone, iPad a iPod aj tak nikdy túto technológiu nepodporili. Safari vyžaduje schválenie každej webovej lokality pred spustením Flash, ktorý musí používateľ aj tak aktívne nainštalovať.

Toto oznámenie od Adobe prichádza po 7 rokoch, čo spoluzakladateľ Applu, Steve Jobs publikoval „Thoughts on Flash“, v ktorom kritizoval Flash ako zastaraný a nevhodný pre smartfóny a akékoľvek mobilné zariadenie s nízkym výkonom. Podľa Jobsa bol Flash vytvorený počas počítačovej éry, pre počítače a myši, vhodný bol na hry, video či animáciu, no nie pre mobilné zariadenia s podstatne nižším výkonom než majú počítače.

Spoločnosť Apple si získala lepšiu pozíciu než Adobe aj vďaka spusteniu systému MacOS Sierra. V tejto verzii je zásuvný modul Adobe v predvolenom nastavení zakázaný a používateľov núti manuálne aktivovať vždy na webe, ktorý ho vyžaduje.

Aj spoločnosť Google oznámila, že v auguste roku 2016 odišla z prehliadača Flash pomocou Chrome pre PC a oznámila tiež, že plánuje zablokovať niektoré Flash aplikácie.

Koniec Flashu neznamená, že sa Adobe vzdáva vývoja webových štandardov. Aj naďalej bude prispievať k norme HTML5 a bude súčasťou skupiny WebAssembly Community Group.

Zdroj: Appleinsider

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť HP predstavila letné novinky

11.07.2018 15:10

Spoločnosť HP predstavila celý rad nových notebookov a monitorov. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RVyQMlh8O18?ecver=1" frameborder="0" allow="autoplay; enc ...

Produkty 2

S operátorom 4ka si užijete nekonečné dáta počas celých prázdnin

05.07.2018 19:41

Náš najmladší operátor 4ka pripravil pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov niekoľko prázdninových darčekov. Tým hlavným sú nekonečné dáta pre všetkých zákazníkov ktorý si v termíne od 2.7. do ...

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

q

1 Comments

  1. Tatra banka reakcia na: Flash nadobro odchádza zo scény
    31.7.2017 20:07
    aký úžasný produkt si vyberie tatra banka tentokrát pre svoj IB?
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button