Image
28.7.2017 1 Comments

Flash nadobro odchádza zo scény. A už vieme aj kedy.

Tlak HTML5, WebGL a WebAssembly prinútil spoločnosť Adobe zamyslieť sa nad budúcnosťou Flash Player a nakoniec oznámila, že v roku 2020 Flash nadobro ukončí. Firma Apple sa k tomu vyjadrila, že iPhone, iPad a iPod aj tak nikdy túto technológiu nepodporili. Safari vyžaduje schválenie každej webovej lokality pred spustením Flash, ktorý musí používateľ aj tak aktívne nainštalovať.

Toto oznámenie od Adobe prichádza po 7 rokoch, čo spoluzakladateľ Applu, Steve Jobs publikoval „Thoughts on Flash“, v ktorom kritizoval Flash ako zastaraný a nevhodný pre smartfóny a akékoľvek mobilné zariadenie s nízkym výkonom. Podľa Jobsa bol Flash vytvorený počas počítačovej éry, pre počítače a myši, vhodný bol na hry, video či animáciu, no nie pre mobilné zariadenia s podstatne nižším výkonom než majú počítače.

Spoločnosť Apple si získala lepšiu pozíciu než Adobe aj vďaka spusteniu systému MacOS Sierra. V tejto verzii je zásuvný modul Adobe v predvolenom nastavení zakázaný a používateľov núti manuálne aktivovať vždy na webe, ktorý ho vyžaduje.

Aj spoločnosť Google oznámila, že v auguste roku 2016 odišla z prehliadača Flash pomocou Chrome pre PC a oznámila tiež, že plánuje zablokovať niektoré Flash aplikácie.

Koniec Flashu neznamená, že sa Adobe vzdáva vývoja webových štandardov. Aj naďalej bude prispievať k norme HTML5 a bude súčasťou skupiny WebAssembly Community Group.

Zdroj: Appleinsider

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

1 Comments

  1. Tatra banka reakcia na: Flash nadobro odchádza zo scény
    31.7.2017 20:07
    aký úžasný produkt si vyberie tatra banka tentokrát pre svoj IB?
    Reagovať

Vyhľadávanie

SUSE 2018

Najnovšie videá