Image
28.7.2017 1 Comments

Flash nadobro odchádza zo scény. A už vieme aj kedy.

Tlak HTML5, WebGL a WebAssembly prinútil spoločnosť Adobe zamyslieť sa nad budúcnosťou Flash Player a nakoniec oznámila, že v roku 2020 Flash nadobro ukončí. Firma Apple sa k tomu vyjadrila, že iPhone, iPad a iPod aj tak nikdy túto technológiu nepodporili. Safari vyžaduje schválenie každej webovej lokality pred spustením Flash, ktorý musí používateľ aj tak aktívne nainštalovať.

Toto oznámenie od Adobe prichádza po 7 rokoch, čo spoluzakladateľ Applu, Steve Jobs publikoval „Thoughts on Flash“, v ktorom kritizoval Flash ako zastaraný a nevhodný pre smartfóny a akékoľvek mobilné zariadenie s nízkym výkonom. Podľa Jobsa bol Flash vytvorený počas počítačovej éry, pre počítače a myši, vhodný bol na hry, video či animáciu, no nie pre mobilné zariadenia s podstatne nižším výkonom než majú počítače.

Spoločnosť Apple si získala lepšiu pozíciu než Adobe aj vďaka spusteniu systému MacOS Sierra. V tejto verzii je zásuvný modul Adobe v predvolenom nastavení zakázaný a používateľov núti manuálne aktivovať vždy na webe, ktorý ho vyžaduje.

Aj spoločnosť Google oznámila, že v auguste roku 2016 odišla z prehliadača Flash pomocou Chrome pre PC a oznámila tiež, že plánuje zablokovať niektoré Flash aplikácie.

Koniec Flashu neznamená, že sa Adobe vzdáva vývoja webových štandardov. Aj naďalej bude prispievať k norme HTML5 a bude súčasťou skupiny WebAssembly Community Group.

Zdroj: Appleinsider

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový Honor 10 je na našom trhu

15.05.2018 16:03

Značka smartfónov Honor uviedla na náš trh svoju novú vlajkovú loď Honor 10. Dizajnový telefón bol uvedený 15. mája v Londýne. Honor 10 s 5,84" bezrámčekovým displejom má duálny fotoaparát, ktorý pri ...

Produkty

Aplikácia Tatrabanky vás už spozná podľa tváre

14.05.2018 23:57

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila funkciu Tvárová biometriaTB, vďaka ktorej je možné vytvoriť si nový bankový účet priamo z mobilnej aplikácie, bez potreby návštevy pobočky. Na ten s ...

Produkty

HP : Nové notebooky a pracovné stanice aj najmenšia laserová tlačiareň

22.04.2018 22:01

Spoločnosť HP predstavila nové zariadenia HP LaserJet Pro M15 a M28, najmenšie laserové tlačiarne vo svojej triede na svete. Tlačiarne sú o 30% menšie ako predchádzajúce generácie. Aj napriek ich mini ...

1 Comments

  1. Tatra banka reakcia na: Flash nadobro odchádza zo scény
    31.7.2017 20:07
    aký úžasný produkt si vyberie tatra banka tentokrát pre svoj IB?
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button

Socialize