Image
31.8.2017 0 Comments

Fitbit predstavil smart hodinky Ionic, ktoré dokážu monitorovať hladinu kyslíka v krvi.

Spoločnosť Fitbit je známa najmä výrobou fitnes náramkov. Sú určené pre športovcov, no nie sú najlacnejšie a neponúkajú ani najpokročilejšie funkcie. Teraz spoločnosť rozšírila svoju ponuku o plnohodnotné smart hodinky Ionic. Od hodiniek Blaze, ktoré firma uviedla v minulom roku, sa líšia tým, že na nich môžu bežať aj aplikácie iných vývojárov. A prichádzajú aj s jednou nevšednou funkciu – dokážu monitorovať hladinu kyslíka v krvi.

Hodinky majú štvorcový zakrivený displej a podobajú sa na Apple Watch. Môžu však súperiť s ním, aj pokiaľ ide o funkcie? Ionic prináša veľa funkcií, ktoré neboli k dispozícii vo fitnes náramkoch spoločnosti. Ide o GPS a GLONASS, vodotesnosť do 50 metrov (predchádzajúce modely boli odolné len proti striekajúcej vode), bezkontaktné platby, úložisko na hudbu a prisľúbený je dokonca aj obchod s aplikáciami. Nechýba snímač tepovej frekvencie, ktorý sa navyše dá použiť ako detektor spánkového apnoe. Integrovaná technológia NFC umožní použiť hodinky napríklad na odomykanie dverí. Uvidíme, ako Fitbit všetky tieto funkcie zvládol.

K dispozícii budú perforované športové remienky za 30 dolárov i kožené remienky za 60 dolárov, ktoré sa budú dať ľahko vymieňať. Telo hodiniek Ionic je trochu veľké a hrubé. Dotykový displej umožňuje ľahký prístup do používateľského rozhrania. K dispozícii sú aj tri tlačidlá na ovládanie činnosti: na navigáciu, platby a hudbu/notifikácie. Bezkontaktný platobný systém funguje podobne ako Apple Pay, Samsung Pay a Android Pay, no zatiaľ nevedno, ktoré banky a trhy ho budú podporovať.

Pokiaľ ide o hudbu, na rozdiel od Apple Watch alebo Android Wear, ktoré môžu čerpať skladby zo služby Apple Music a obchodu Google Play, Fitbit Ionic môže ukladať hudbu do svojho úložiska s kapacitou 2,5 GB iba prostredníctvom počítača. Prípadne je tu ešte Pandora, jediná hudobná služba, ktorá spolupracovala s Fitbitom. Vyžaduje sa však predplatné Premium.

Bezdrôtové slúchadlá sa dajú spojiť s Ionicom cez bluetooth, Fitbit však prisľúbil, že jeho nové slúchadlá Flyer sa s hodinkami automaticky spárujú a bude ich možné bez problémov prepínať medzi telefónom a hodinkami.

Fitbit Ionic sa na zobrazovanie notifikácií bude dať synchronizovať so systémami Android, iOS aj Windows. Notifikácie však nebudú interaktívne. Výdrž batérie bude podľa vyjadrenia výrobcu minimálne štvordňová.

Fitbit na budúci mesiac sprístupní pre vývojárov SDK na vývoj aplikácií a v októbri má spustiť obchod s aplikáciami, nazývaný AppGallery. Ionic na dostane na trh v októbri s cenou okolo 300 dolárov.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá