Image
31.8.2017 0 Comments

Fitbit predstavil smart hodinky Ionic, ktoré dokážu monitorovať hladinu kyslíka v krvi.

Spoločnosť Fitbit je známa najmä výrobou fitnes náramkov. Sú určené pre športovcov, no nie sú najlacnejšie a neponúkajú ani najpokročilejšie funkcie. Teraz spoločnosť rozšírila svoju ponuku o plnohodnotné smart hodinky Ionic. Od hodiniek Blaze, ktoré firma uviedla v minulom roku, sa líšia tým, že na nich môžu bežať aj aplikácie iných vývojárov. A prichádzajú aj s jednou nevšednou funkciu – dokážu monitorovať hladinu kyslíka v krvi.

Hodinky majú štvorcový zakrivený displej a podobajú sa na Apple Watch. Môžu však súperiť s ním, aj pokiaľ ide o funkcie? Ionic prináša veľa funkcií, ktoré neboli k dispozícii vo fitnes náramkoch spoločnosti. Ide o GPS a GLONASS, vodotesnosť do 50 metrov (predchádzajúce modely boli odolné len proti striekajúcej vode), bezkontaktné platby, úložisko na hudbu a prisľúbený je dokonca aj obchod s aplikáciami. Nechýba snímač tepovej frekvencie, ktorý sa navyše dá použiť ako detektor spánkového apnoe. Integrovaná technológia NFC umožní použiť hodinky napríklad na odomykanie dverí. Uvidíme, ako Fitbit všetky tieto funkcie zvládol.

K dispozícii budú perforované športové remienky za 30 dolárov i kožené remienky za 60 dolárov, ktoré sa budú dať ľahko vymieňať. Telo hodiniek Ionic je trochu veľké a hrubé. Dotykový displej umožňuje ľahký prístup do používateľského rozhrania. K dispozícii sú aj tri tlačidlá na ovládanie činnosti: na navigáciu, platby a hudbu/notifikácie. Bezkontaktný platobný systém funguje podobne ako Apple Pay, Samsung Pay a Android Pay, no zatiaľ nevedno, ktoré banky a trhy ho budú podporovať.

Pokiaľ ide o hudbu, na rozdiel od Apple Watch alebo Android Wear, ktoré môžu čerpať skladby zo služby Apple Music a obchodu Google Play, Fitbit Ionic môže ukladať hudbu do svojho úložiska s kapacitou 2,5 GB iba prostredníctvom počítača. Prípadne je tu ešte Pandora, jediná hudobná služba, ktorá spolupracovala s Fitbitom. Vyžaduje sa však predplatné Premium.

Bezdrôtové slúchadlá sa dajú spojiť s Ionicom cez bluetooth, Fitbit však prisľúbil, že jeho nové slúchadlá Flyer sa s hodinkami automaticky spárujú a bude ich možné bez problémov prepínať medzi telefónom a hodinkami.

Fitbit Ionic sa na zobrazovanie notifikácií bude dať synchronizovať so systémami Android, iOS aj Windows. Notifikácie však nebudú interaktívne. Výdrž batérie bude podľa vyjadrenia výrobcu minimálne štvordňová.

Fitbit na budúci mesiac sprístupní pre vývojárov SDK na vývoj aplikácií a v októbri má spustiť obchod s aplikáciami, nazývaný AppGallery. Ionic na dostane na trh v októbri s cenou okolo 300 dolárov.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový Honor 10 je na našom trhu

15.05.2018 16:03

Značka smartfónov Honor uviedla na náš trh svoju novú vlajkovú loď Honor 10. Dizajnový telefón bol uvedený 15. mája v Londýne. Honor 10 s 5,84" bezrámčekovým displejom má duálny fotoaparát, ktorý pri ...

Produkty

Aplikácia Tatrabanky vás už spozná podľa tváre

14.05.2018 23:57

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila funkciu Tvárová biometriaTB, vďaka ktorej je možné vytvoriť si nový bankový účet priamo z mobilnej aplikácie, bez potreby návštevy pobočky. Na ten s ...

Produkty

HP : Nové notebooky a pracovné stanice aj najmenšia laserová tlačiareň

22.04.2018 22:01

Spoločnosť HP predstavila nové zariadenia HP LaserJet Pro M15 a M28, najmenšie laserové tlačiarne vo svojej triede na svete. Tlačiarne sú o 30% menšie ako predchádzajúce generácie. Aj napriek ich mini ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button

Socialize