Firma Orange Slovensko dosiahla za minulý rok výnosy takmer 552 mil. eur

Tlačové správy
0

Z celkového objemu investícií, vo výške viac ako 84 miliónov eur, takmer 58 miliónov eur smeroval Orange do sietí.

Spoločnosť Orange Slovensko dosiahla k 31. decembru minulého roka výnosy 551,9 milióna eur. V rámci výnosov z mobilných služieb boli najrýchlejšie rastúcou zložkou výnosy z mobilných dátových služieb. Na celkových výnosoch z mobilných služieb tvorili takmer 23 %, medziročne sa zvýšili o 3 %. Informovala o tom spoločnosť vo štvrtok.

Z celkového objemu investícií, vo výške viac ako 84 miliónov eur, takmer 58 miliónov eur smeroval Orange do sietí. Dostupnosť rýchleho mobilného internetu v 4G sieti v roku 2016 rozšírila firma na 80 % populácie. Popri budovaní LTE siete naďalej pokračoval Orange aj v rozširovaní 3G siete. V závere minulého roku pokrytie vysokorýchlostného mobilného internetu Orangeu, teda 3G aj 4G siete spoločne, prekročilo 95 % populácie Slovenska.

Ku koncu decembra minulého roka evidoval Orange 2,88 milióna aktívnych zákazníkov mobilných a 189 tisíc zákazníkov fixných služieb, vrátane 74 tisíc zákazníkov digitálnej TV. Počet zákazníkov mobilných dátových služieb narástol o sedem percent na 1,35 milióna a počet zákazníkov pevného internetu sa zvýšil na 161 tisíc.

Orange Slovensko je integrovaný telekomunikačný operátor poskytujúci komplexné telekomunikačné služby v mobilnej a pevnej sieti na Slovensku. Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko.

SITA

Všetky autorove články
Orange

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať