Image
27.6.2016 0 Comments

Firefox oddelí do kontajnerov osobné a pracovné surfovanie

Mozilla testuje vo Firefoxe novú funkciu, ktorá umožní používateľom prihlásiť sa na rovnakom mieste s dvoma rôznymi účtami. Experimentálna funkcia Containers sa objavila vo vývojárskej Nightly verzii Firefoxu 50. Je zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia a v testovacej verzii sú dostupné štyri kontajnery – osobný, pracovný, nakupovanie a bankovníctvo.

Táto črta je určená na zvýšenie pohodlia ľudí, ktorí v súčasnosti používajú dva prehliadače na prihlásenie sa napríklad do dvoch účtov na Twitteri či do dvoch e-mailových kont naraz. Prospech z nej môžu mať aj tí, ktorí používajú sekundárny prehliadač, aby izolovali reklamné trackery z ich primárneho prehliadača. Ak teda bude používateľ nakupovať iba v kontajneri Shopping, weby otvorené v osobnom kontajneri nebudú mať prístup k informáciám o nákupoch.

Na to, aby používateľ nestratil prehľad o tom, v ktorom kontexte sa konkrétna otvorená karta nachádza, bude na hornej časti karty farebný pruh. V prípade osobného kontajnera bude modrý, pracovný bude mať žltý pruh, banking zelený a nakupovanie bude označené ružovou farbou. Bežná karta nebude farebne označená.

Mozilla navrhla kontajner tak, aby „oddelil iba dáta, ku ktorým má prístup stránka, nie dáta, ku ktorým má prístup používateľ“.

Cookies, localStorage, IndexedDB a vyrovnávacia pamäť sú oddelené, zatiaľ čo napríklad história, oprávnenia a uložené heslá sú zdieľané medzi kontajnermi. To znamená, že ak je používateľ vo svojom nákupnom kontajneri, bude môcť vidieť v histórii web, ktorý navštívil z iného kontajnera. Kontajnery teda budú na pomedzí medzi bežným oknom prehliadača a anonymným režimom.

Nightly verzia Firefoxu je dostupná na webe Mozilly.

Zdroj: zdnet.com

blog.mozilla.org

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Balík CorelDRAW Graphics Suite 2019 je v novej verzii dostupný pre Windows, Mac OS aj ako webová aplikácia

15.03.2019 00:16

Po 30 rokoch balík CorelDRAW Graphics Suite 2019 rozširuje svoj dosah za hranice systému Windows a je po prvý krát dostupný aj pre MacOS a prichádza tiež s novou webovou aplikáciou CorelDRAW. Novú ...

Produkty 5

Odolná kamera za 40 dolárov ponúka kvalitu fotografií a videa porovnateľnú s GoPro

15.03.2019 00:20

Ak chcete zachytiť kvalitné akčné fotografie či videá, môžete použiť kamery GoPro. Ich ponuka sa však v súčasnosti začína na 200 USD, modely Hero 6 a Hero 7 stoja až 400 USD. Ak sa pýtate, či existujú ...

Produkty

Panasonic predstavil novinky pre rok 2019 naprieč celým portfóliom

08.03.2019 16:15

Spoločnosť Panasonic na tlačovej konferencii v Prahe predstavila množstvo noviniek vo všetkých oblastiach. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/yRVcvUdLuJg" frameb ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

eFocus 2019


PC forum button