Firefox 49 beží rýchlejšie aj bez hardvérovej akcelerácie, pribudol aj nástroj na predčítavanie článkov

1

Mozilla v týchto dňoch predstavila Firefox 49 pre Windows, Mac, Linux a Android. Najdôležitejšia novinka sa týka správcu hesiel – ten po novom umožňuje stránkam používajúcim šifrovaný protokol HTTPS používať prihlasovacie údaje uložené na verzii stránky s HTTP. Ďalšie novinky sú v režime Reader na čítanie článkov – ide o možnosť nastaviť veľkosť riadkovania a šírku okrajov, fonty a dokonca aj zmeniť tému zo svetlej na tmavú. Pribudol aj nástroj na predčítavanie článkov (slovenčinu nepodporuje), off-line prezeranie článkov vo verzii pre Android. Videá či zvuky na webe vložené pomocou HTML5 sa dajú prehrávať v slučke alebo 1,25× rýchlosťou.

 Zlepšil sa výkon pri prehrávaní videí na zostavách podporujúcich inštrukcie SSSE3, na nich však nefunguje hardvérová akcelerácia. Zlepšený výkon bez hardvérovej akcelerácie sa týka aj OS X.

Mozilla odobrala z Firefoxu komunikátor Hello. Ten prišiel s Firefoxom 34 ako experimentálna funkcia  WebRTC, ktorá umožnila používateľom uskutočňovať bezplatné hlasové hovory a videohovory bez toho, aby si museli sťahovať dodatočný softvér či doplnok alebo vytvoriť účet. Podľa vyjadrenia Mozilly to bol „prvý globálny komunikačný systém zabudovaný priamo do prehliadača“.  Teraz však spoločnosť usúdila, že táto funkcia nestojí za námahu.

Firefox pre Windows skončil s podporou pre procesory s inštrukciami SSE. Firefox pre Mac už nebude podporovať OS X 10.6, 10.7 a 10.8.

Firefox 49 si môžete stiahnuť z adresy firefox.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Firefox

1 komentár

Coze? reakcia na: Firefox 49 beží rýchlejšie aj bez hardvérovej akcelerácie, pribudol aj nástroj na predčítavanie článkov

22.9.2016 17:09
"Firefox pre Windows skončil s podporou pre procesory s inštrukciami SSE." - vsetky dnesne CPU maju podporu instrukcii SSE, podla vas nie su podporovane - to asi tazko...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať